Главная


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Учні гімназії «Скіфія» відсвяткували День Соборності України

2.jpg

Величина і свята, моя ти Україно,
Лише тобі карать нас і судить.
Нам берегти тебе, Соборну і єдину,
І нам твою історію творить!
День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді, на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки.
День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.
Державне свято День Соборності України учні гімназії відзначили урочисто та патріотично. Для школярів 5-11 класів були проведені тематичні виховні години національно-патріотичного спрямування: «Єднання заради Незалежності», «Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг». Під час свята діти згадали важливй момент історичного минулого - День злуки ЗУНР та УНР в одну державу.
Для учнів 9-11 класів був проведений тематичний урок «Історичний аспект єднання», після закінчення якого учні створили символічне серце, щоб відчути дух дружби, свободи і гордості за свою державу.
Учні молодших класів, одягнуті у вишиванки, організували патріотичний флешмоб, який підкреслив значимість свята. Проте кульмінацією святкування стало проведення флешмобу «Живий ланцюг єднання», в якому взяли участь учні та вчителі гімназії.
Найкращою шаною всім борцям за територіальну цілісність України буде наша вірність ідеям соборності та історична пам’ять. Майже два десятиліття тому у колишній гетьманській столиці Чигирині представниками всіх етнічних історичних земель України був закладений сад соборності,  в якому запорізький дуб і гуцульська смерічка, поліська сосна і полтавська калина, галицький клен і наддніпрянська верба символізують єдність і неподільність наших земель від заходу до сходу, від півночі до півдня.
Тож хай росте, квітне і розвивається сад соборності в Чигирині і в наших душах, щоб кожен із нас міг гордо і щиро сказати:
«Я пишаюся вільною і єдиною Соборною незалежною Україною!
Україна – це я. Україна – це ти. Україна – це ми - Україна!»
Анна Оверко, учениця 10 класу
КЗ «Кам’янсько-Дніпровська районна гімназія «Скіфія»»