Главная



Курс обмена валют
гороскоп



Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Вибір сонячного колектору: різновиди та їхні особливості



Підбір найважливішого елемента сонячної установки — колектора — може стати складним завданням через широкий вибір на ринку. Існує безліч виробників, які пропонують типи конструкцій із різними показниками ефективності та ціновими діапазонами. Сьогодні розберемо, як правильно вибрати обладнання для геліосистем та які моделі краще використовувати.

Де можна застосовувати прилад

Для визначення цілей використання сонячного колектора варто зазначити, що його можна застосовувати для наступних цілей у побутовому секторі:

  • гарячого водопостачання;
  • опалення;
  • підігріву басейну.

сонячний колектор

Ви можете використовувати кожну з цих функцій окремо або поєднувати їх разом. У разі комбінованих систем важливо визначити пріоритетну ціль, на яку ви хочете орієнтуватися під час вибору обладнання.

Основні різновиди

Після визначення цілей використання, можна братися до вибору типу пристрою. Вакуумний сонячний колектор чи плоский — це завжди дискусія, і в ній немає однозначного переможця, оскільки обидва варіанти хороші. Вибір залежить від конкретних цілей застосування сонячної системи. Проте існує кілька основних типів вакуумних колекторів, які значно відрізняються між собою, тому кожен із них варто розглянути окремо. Також є плаский високоефективний прилад, який додатково розширює спектр вибору.

Види вакуумного трубчатого колектора:

  1. З пір'яним абсорбером і прямотічним тепловим каналом.
  2. З пір'яним абсорбером і тепловою трубкою Heat pipe.
  3. U-подібний пристрій.
  4. З коаксіальною колбою та тепловою трубкою Heat pipe.
  5. Плоский високоефективний сонячний пристрій.

сонячний колектор

Багато аргументів, які використовуються для порівняння всіх «за» та «проти» вибору певного типу колектора, зводяться до таких показників, як покращене поглинання сонячних променів або відсутність тепловтрат. Однак важливо також враховувати певні показники ефективності для кожного окремого типу сонячного приладу, щоб правильно оцінити його продуктивність у конкретній ситуації.

Чому варто вибрати вакуумний колектор

Вакуумні прилади відрізняються від плоских тим, що між абсорбером і склом у них є вакуум. Це допомагає забезпечити менший вплив зовнішнього середовища на пристрій у порівнянні з плоским варіантом. Особливо важливими факторами в цьому процесі є температура й вітер.

Зовнішнє скло вакуумного колектора має температуру, яка трохи відрізняється від зовнішнього середовища, а температура скла плоского завжди значно вища. Це можна перевірити, навіть доторкнувшись до випробуваних зразків. Так, плоский прилад втрачає частину тепла через пряму тепловіддачу від абсорбера до скла і, відповідно, назад в атмосферу. Ці втрати зростають зі збільшенням різниці температур між внутрішньою частиною плоского колектора та повітря зовні. Вітер також сприяє зменшенню тепла з пристрою. Чим сильніший вітер, чим більший кут атаки вітрового потоку на поверхню колектора, чим холодніший вітер, тим більша втрата тепла буде відбуватись у пристрої.

Якщо розглядати вакуумне обладнання, то всі ці фактори впливають лише на маніфольд — теплозбирач пристрою, розмір якого невеликий у порівнянні з загальною площею плоского приладу.

На що насамперед звертати увагу під час вибору

Важливим фактором під час вибору сонячного колектора є наявність повного технічного опису, зокрема значень оптичного коефіцієнта корисної дії (Η₀), коефіцієнтів теплових втрат (a₁ і a₂) і площі приладу (апертурна та загальна). Ці параметри дозволяють оцінити ефективність та прогнозувати продуктивність пристрою.