Главная


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


ШКОЛА – обирає здоров’я!

04.jpg

Здоров’я — це найвище благо, дароване людині природою. Без нього життя не може бути повноцінним  і щасливим. Здоровим потрібно бути з раннього дитинства, добре здоров’я дається Богом та батьками, але зберігати його мусить кожен сам. Не можна розраховувати на те, що людина залишиться здоровою, зовсім не докладаючи до цього ніяких зусиль. Здоров’я в усі часи вважалося найвищою цінністю, що є важливою складовою активного творчого життя, радості та благополуччя людини.
Тільки здорова, всебічно розвинена, освічена людина здатна бути справжнім творцем власної долі і долі своєї країни.
Здоров’я — це не відсутність хвороб, а фізична, соціальна, психологічна гармонія людини, доброзичливі, спокійні стосунки з людьми, з природою, із собою.
Тиждень психології у НВК був запланований на останній тиждень квітня з 23 по 27, оскільки Всеукраїнський день психолога святкують 23 квітня.
Практичним психологом школи Вікторією Петрівною Пікуль, соціальним педагогом Уляною Олександрівною Зайцевою, логопедом Людмилою Юріївною Кольцовою та вчителем-дефектологом Аліною Олександрівною Бутріною було організовано та проведено соціально-психоло-гічний тиждень на тему: «Школа обирає здоров’я».
Метою проведення заходів була реалізація психологічного супроводу, актуалізація знань, посилення мотивації учнів щодо ведення здорового способу життя, підвищення та зміцнення їхніх знань про шляхи зміцнення здоров’я, як фізичного так і психічного.
Розпочався тиждень з оформлення стенду до проведення соціально- психологічного тижня. Учні 1-11 класів прийняли участь у конкурсі газет – проектів «Ми - за здоровий спосіб життя!» Шкільними коридорами полетіли яскраві метелики, відображаючи яскравий і захопливий світ фотозвітів про збереження здоров’я шкільною родиною. Психологом В.П. Пікуль було проведено тренінг для 2-х класів «Формування здорового способу життя», де діти із задоволенням грали в ігри «Пліт», «Вибери звичку», «Правильно-неправильно», працювали над створенням колажу «Я обираю здоров’я».
Соціальний педагог У.О. Зайцева провела тренінг для учнів 9 класу «Захист від ВІЛ, ІПСШ (інфекції, що передаються статевим шляхом), засоби контрацепції», під час якого учні отримали цікаву та корисну інформацію.
Логопед Л.Ю. Кольцова провела «Подорож у країну Здоров’я» для учнів початкових класів – 1-А, 3-А, 4-А, а вчитель-дефектолог А.О. Бутріна ознайомила молодших школярів 1-Б, 3-Б та 4-Б із « Абеткою здоров’я».
Для учнів 5 – 8 класів соці-альний педагог разом із психологом провели відео-тренінги «Шкідливі звички» та створили колажі «Я хочу бути здоровим».
На педагогічних працівників очікував тренінг «Як зберегти психоемоційне здоров’я вчителя», де вчителі мали змогу формувати відповідальне ставлення до здоров’я й навчалися технік релаксації та зняття напруження.
Учні 11 класів на тренінгу «Складаймо ЗНО без стресу!» вчилися володіти власними емоціями під час складання іспитів. Для батьків діяла Скринька побажань «В гармонії з самим собою».
Протягом тижня учні всієї школи заповнювали «Паркан побажань», де висловлювали свої переконання, життєві позиції щодо власного здоров’я.
В цьому році тиждень психології був приурочений до Всесвітнього дня охорони праці, 28 квітня, згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 №685/2006 в Україні відзначають День охорони праці, який в цьому році проходить під девізом «Захищене і здорове покоління».
Неодмінними супутниками творчого процесу були гарний настрій, активне обговорення та дружні посмішки. Тиждень психології став справжнім святом для душі. Роботи учнів створили яскраву, позитивну та доброзичливу атмосферу у школі. Справжнє свято для душі.
Вікторія ПІКУЛЬ, психолог НВК «Дитячий садок -ЗОШ І-ІІІ ступенів»