Главная


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Дорогами мужності

02.jpg

Напередодні Дня Перемоги, 7 травня, відбувся традиційний автопробіг по місцях бойової слави часів Другої світової війни. У цей день Кам’янсько-Дніпровський міський історико-археологічний музей урочисто відкрив виставку «Вічний вогонь вимагає миру і щастя живим».
Науковий співробітник музею Оксана Соболєва розповіла присутнім про маловідомі факти, які були в історії нашого району в період Другої світової війни, ознайомила з виставленими експонатами того періоду, підкресливши, що виставка відкрилася завдяки важкій роботі пошукового загону «Рубіж». Більш докладно зупинилась на наданих матеріалах методист музею Ангеліна Вербицька, зазначивши, що пошукові загони повертають героям солдатську честь.
 У музеї експонуються предмети, які були знайдені в ході пошуків, серед них і особисті речі солдатів. В залі музею виставлено фрагмент літака, який був знайдений в місці його падіння. Тут також є стенди з фотографіями наших земляків фронтовиків, їх документи, нагородні листи.
 У міському парку між двома пам’ятниками братських могил де лежать воїни, загиблі під час звільнення нашого району і де поховані мирні жителі, які були розстріляні німцями в 1942 році, відбувся мітинг, на якому виступили: голова Кам’янсько-Дніпровської міської громади Володимир Антоненко, голова Кам’янсько-Дніпровської районної ради Геннадій Олененко, перший заступник голови Кам’янсько-Дніпровської районної державної адміністрації Ірина Зикова і голова районної ради ветеранів Віктор Семенов. Зворушливим був виступ учнів Кам’янсько-Дніпровської третьої міської школи. До речі, голова Кам’янсько-Дніпровської громади пригостив школярів та ветеранів солодощами. Після офіційної частини автопробіг рушив далі, за традиці-йним маршрутом.
Про те, як зустрічали учасників автопробігу в селі Водяне розповіла Аліна Шевченко, провідний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Водянської сільської ради:
- Завітав автопробіг і до нашого села Водяне, де його зустріли голова Водянської сільської ради – Сергій Єрмаков, працівники відділу освіти, молоді та спорту Водянської сільської ради, представники КЗ «Інформаційно-просвітницький центр культури і дозвілля», а також вчителі, вихователі та вихованці освітніх закладів.
Учні Водянського закладу ЗОШ№1 ім.Ф.О. Окатенка, під керівництвом директора закладу Віталія Чорного та його заступника з виховної роботи Любові Піскохи, підготували урочистий концерт для ветеранів Кам’янсько-Дніпровського району, виступивши з піснями та віршами, присвяченими Дню Перемоги.
Всі учасники автопробігу привітали місцевих ветеранів, поклали квіти до підніжжя пам’ятників загиблих воїнів – односельчан, віддали данину подвигу живим та побажали ветеранам міцного здоров’я.
Далі учасники автопробігу відвідали пам’ятні місця в селах: Дніпровка, Новодніпровка, Цвіткове і Заповітне. У кожному населеному пункті їх гідно зустрічали: керівники сільських громад, школярі разом з вчителями, та місцевими самодіяльними колективами - дарували пісні та вірші. В кожному населеному пункті мітинг-реквієм був урочистий і зворушливий. У селі Новодніпровка до учасників автопробігу Кам’янсько-Дніпровської громади приєдналися члени ветеранської організації з Енергодара, які відвідали меморіальні комплекси в селах Новоукраїнка, Іванівка, Благовіщенка та у Нововодяному.
За традицією учасників автопробігу пригостили святковим обідом в їдальні ПАТ «Племзавод «Степной », за що ветерани щиро вдячні генеральному директору підприємства Анатолію Волкову.
Віра Андрусенко