Главная


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Підведення підсумків місячника профорієнтації «Професійний орієнтир»

07.jpg

Відповідно до Концепції державної системи професійної орієнтації населення з метою запобігання молодіжному безробіттю та формування у молоді усвідомленого ставлення до планування професійної кар’єри Кам’янсько - Дніпровська районна філія проводить профорієнтаційну роботу з учнівською молоддю. Традиційно кожного року проводиться місячник профорієнтації «Професійний орієнтир», в цьому році він тривав з 16 лютого по 16 березня. Місячник охопив різноманітні групи та форми профорієнтаційної роботи – профорієнтаційні квести, професіографічні екскурсії, акція «Випускник 2018», профорієнтаційні уроки, конкурс малюнків тощо.
Під час місячника профорієнтації спеціалісти служби зайнятості ознайомили учнів з таким поняттям як ринок праці та його стан, попит на конкретні професії, спеціальності, перспективи працевлаштування за обраним фахом, учні мали змогу визначити свій темперамент за допомогою тестування.
На “Уроці реального трудового життя” спеціалісти служби зайнятості допомагали учням виявити свої професійні вподобання, зробити усвідомлений професійний вибір та підвищували мотивацію до вибору робітничих професій.
З метою професійного самовизначення для учнів було проведено професіографічну екскурсію до відокремленого підрозділу «Енергодарський міжміськрайонний відділ» державної установи «Запорізький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України». Під час екскурсії учні дізналися чим займається ВП «Енергодарський відокремлений відділ», про штатну структуру та 2 лабораторії: бактеріологічну та санітарно-гігієнічну, які саме аналізи здійснюють ці лабораторії, про посаду лікаря-епідеміолога.
Спеціалісти служби зайнятості розповіли учням про роботу платформи з профорієнтації та розвитку кар’єри на офіційному Інтернет – порталі державної служби зайнятості України, де кожен бажаючий може отримати послуги з профорієнтації у онлайн – форматі шляхом проходження тестування.
16 березня було підбито підсумки профорієнтаційної роботи на акції «Випускник 2018», яка відбулася на базі відділу освіти молоді та спорту Кам’янсько-Дніпровської райдержадміністрації. Представники Таврійського державного агротехнологічного університету, Енергодарського інституту ім. Хеноха, державного навчального закладу «Великобілозерський професійний аграрний ліцей» презентували свої учбові заклади, розповіли учням про умови навчання та професії, які можна отримати, які документи потрібні для вступу та які вступні іспити потрібно здати, отримали кваліфіковану допомогу з питань вибору професії. З метою визначення професіональних схильностей фахівці служби зайнятості запросили учнів пройти профдіагностичне обстеження на базі філії.
Висловлюємо подяку директорам, вчителям шкіл району, керівникам відділів освіти за активну участь у місячнику профорієнтації, керівникам та колективам відокремленого підрозділу «Енергодарський міжміськрайонний відділ» державної установи «Запорізький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» за допомогу у проведенні профе-сіографічної екскурсії та комунального закладу «Кам’янсько - Дніпровська публічна бібліотека» за допомоги у проведенні квесту для учнів.
Маємо надію, що місячник профо-рієнтації видався корисним та пізнавальним для учнів, бажаємо учням свідомо підходити до обрання своєї майбутньої професії та спеціальності та стати справжніми професіоналами в обраній сфері.

Катерина Рюбен, заступник директора Кам’янсько- Дніпровської районної філії