Главная


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Ухвалені важливі рішення для подальшої життєдіяльності громади

7.jpg

У вівторок, 12 грудня, відбулась чергова 10 сесія Водянської сільської ради, під головуванням голови сільської ради Сергія Єрмакова. До сесійної зали на пленарне засідання прибуло 20 депутатів. Також у роботі сесії взяли участь:  заступник сільського голови Володимир Ляшенко, в.о. старости села Нововодяне Михайло Чорний, в.о. старости села Дніпровка Людмила Моловичко, головний лікар КУ “Кам’-янсько-Дніпровський районний центр первинної медико-санітарної допомоги” Валерій Дунаєв, завідуючі амбулаторій сіл Нововодяне, Дніпровка, Водяного та пра-цівники виконавчого апарату сільської ради.
На порядок денний сесії були винесені важливі питання, а саме: про прийняття до комунальної власності Водянської сільської ради бюджетних установ; про створення відділу освіти, культури, молоді та спорту; про утворення комунального базового клубного закладу «Інформаційно-просвітницький центр культури і дозвілля Водянської сільської ради»; про створення комунального закладу охорони здоров’я Водянської об’єднаної територіальної громади «Центр первинної медико-санітарної допомоги Водянської сільської ради» та інші. Всього було розглянуто 14 питань порядку денного сесії.
Спочатку депутати прийняли рішення, щодо прийняття до комунальної власності учбових закладів громади, а це п’ять шкіл громади: Водянські ЗОШ № 1 и № 2, Дніпровські ЗОШ № 1 и № 2 та Нововодянська ЗОШ. Далі перейшли до питання створення власного відділу освіти, молоді, спорту, культури і туризму. 
Як поінформував заступник голови сільської ради Володимир Ляшенко, раніше повноваження у цій сфері виконував районний відділ освіти, молоді та спорту, який на теперішній час перейшов до комунальної власності Кам’-янсько-Дніпровської міської об’єднаної громади і тому для подальшого управління учбовими закладами нам потрібно або перераховувати кошти в цю громаду, або ж здійснювати ці повноваження самим, створивши свій відділ.
Як відмітив голова громади Сергій Єрмаков, ці питання були обговорені з освітянами громади. Зваживши всі «за» і «проти», в результаті дійшли спільної думки, що доцільно буде утворити при сільській раді свій відділ освіти, культури, молоді та спорту.
Депутати підтримали цю думку, одноголосно проголосувавши за утворення такого відділу.
Водянською сільською радою був оголошений конкурс на заміщення посади начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту. Були прийняті заяви і проведений конкурс, згідно якого конкурсна комісія визначила переможця на цю посаду. Нею стала депутат Водянської сільської ради Ірина Миколаївна Іваніченко.
Також було розглянуто питання щодо створення комунального базового клубного закладу «Інформаційно-просвітницький центр культури і дозвілля Водянської сільської ради», до якого увійдуть всі культурні установи та сільські бібліотеки Водянської громади.
Іншим важливим питанням порядку денного, яке депутати жваво обговорювали, було створення комунального закладу охорони здоров’я Водянської об’єднаної територіальної громади «Центр первинної медико-санітарної допомоги Водянської сільської ради».
Очільник громади Сергій Єрмаков зазначив:
– Нам потрібно вирішити це важливе питання, так як з 1 січня 2018 року в громаду прийде медична субвенція. Цих коштів буде достатньо лише на виплату заробітної плати медпрацівникам, а для вирішення всіх інших питань потрібно буде виділяти кошти з бюджету громади. Якщо ми не утворимо свій медзаклад, то дану субвенцію ми повинні будемо перерахувати до районного бюджету на КУ “Кам’янсько-Дніпровський районний центр первинної медико-санітарної допомоги”. Виходить, що ми віддаємо гроші на зарплату в район, а всі питання життєдіяльності амбулаторій і ФАПів повинні вирішувати самі.
Моя думка така, якщо мені, як голові відповідати за медицину на території громади, то повинен тоді відповідати повністю починаючи від зарплати і закінчуючи фундаментом. І ще не менш значуща причина, яка сприяла винесенню цього питання на обговорення, це те, що майно медамбулаторій і ФАПів – майно громад. Але раніше це майно рішенням сесій сільських рад було передане в оперативне користування районній лікарні і виявилося, що воно наразі знаходиться в їх уставному фонді і є майном спільної комунальної власності Кам’янсько-Дніпровської районної ради.
В кінці грудня цього року пройдуть вибори до Благовіщенської об’єднаної громади, до якої увійдуть села Благовіщенка та Іванівка. То на майбутнє, обговоривши це питання з керівництвом району, ми беремо на себе відповідальність і передбачаємо, що після виборів в Благовіщенці і Іванівці їм також потрібно буде визначитися щодо того, де їхні мешканці будуть отримувати медичне обслуговування, – наголосив голова громади Сергій Єрмаков.
Те що це буде нелегко і виникне багато проблем, щодо утворення такого центру, висловив свої міркування з цього приводу і головний лікар КУ “Кам’янсько-Дніпровський районний центр первинної медико-санітарної допомоги” Валерій Дунаєв. Він відмітив те, що в першу чергу потрібно буде не тільки отримати ліцензії для роботи, а й далі вирішувати всі робочі питання, які дуже важливі. Валерій Дунаєв завірив, що хоч він і проти такого вирішення питання, але готовий допомагати новому центру у вирішенні всіх невідкладних питань. І завершив свій виступ приємною подією – подарував Водянській і Нововодянській медамбулаторіям нові апарати ЕКГ.
Висловили свою думку з приводу даного питання завідуючі сільськими медамбулаторіями і депутати сільради.
Депутат Водянської сільської ради Анатолій Волков, зауважив, що на його думку, нікого зараз не задовольняє те положення в медицині, яке наразі існує. І на його думку, коли розпочався процес децентралізації, спочатку це для всіх був шок. Це дуже добре, що при створенні первинної медицини на місці буде відповідальність і контроль на місці, буде з кого спитати. І всі ми повинні дожити до того дня, щоб не ми говорили спасибі лікарям, а лікарі нам за те, що ми до них прийшли.
З досвіду іншої громади, до якої нещодавно їздив, відмітив завідувач Дніпровської медамбулаторії Ігор Шліфштейн, люди справились з усіма проблемами і ми теж це зробимо.
За рішення щодо створення комунального закладу охорони здоров’я Водянської об’єднаної територіальної громади «Центр первинної медико-санітарної допомоги Водянської сільської ради» депутати проголосували одноголосно «за».
Прийняті на сесії і рішення щодо внесення змін до сільського бюджету на 2017 рік, у яких назріла необхідність. А також всі інші питання порядку денного сесії були розглянуті і по ним також прийняті відповідні рішення.
Тетяна ПАЛАМАР.