Главная


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Табір – територія радості!

2.jpg

Швидко спливає час... Ще один навчальний рік завершився. Прийшла пора відпочинку та розваг – довгождане, сонячне літо. Літній відпочинок – це невід’ємна складова частина всієї життєдіяльності дитини, у якій гармонічно поєднуються духовно-естетичні, пізнавальні, моральні чинники. Одним із важливих та найактуальніших напрямків реалізації державної соціальної політики є організація та проведення заходів з оздоровлення та відпочинку дітей, в першу чергу дітей, які потребують особливої уваги та підтримки.
З 29 травня по 16 червня 2017 року спеціалісти Кам’янсько-Дніпровського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводили заняття з дітьми у дитячих пришкільних оздоровчих таборах денного перебування «Жайворонок», який функціонує на базі Великознам’янської ЗОШ № 1, директором якого була Т.В. Тимофєєва та «Світанок», який працює на території Дніпровської ЗОШ № 2 під ке-рівництвом директора Г.Р. Цимбал. Найголовніше завдання для нас – це створення безпечних, якісних умов перебування школярів у пришкільному таборі, тому цього року 40 діток різних со-ціальних категорій із задоволенням поринули в атмосферу літнього відпочинку. Також велику увагу дітям приділили голови сільських рад А.К. Кондратенко та В.А. Риболов. Саме вони сприяли належному функціонуванню таборів.
Всі заходи проводились згідно з затвердженим планом роботи. Протягом двох тижнів спе-ціалісти Кам’янсько-Дніпровського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді знайомили дітей з такими темами як: Конвенція ООН «Про права дитини», «Профілактика негативних явищ », «Попередження та запобігання виникнення конфліктних ситуацій», «Профілактика прояву агресії», «Формування навичок здорового способу життя», «Формування лідерських якостей серед дітей», «Люди і ВІЛ», «Особливості залежності від азартних ігор», «Шкідливий вплив надмірного перебування на сонці», «Запобігання насилля в родині та між підлітками», «Торгівля людьми», «Здорова нація – здорові діти!». Кожного дня проводились додатково різноманітні вправи та заняття, такі як: бесіди, лекції, відеолекторії, тренінги, ігри та навіть спортивні змагання. Діти були задоволені та приймали дуже активну участь у проведених заходах.
Головною метою керівників пришкільних таборів було організовувати все так, щоб кожна дитина знайшла собі справу до душі, почувалася затишно, збагатилася духовно, а перебування її було безпечним. 
До проведених заходів були залучені не тільки спеціалісти та фахівці із соціальної роботи РЦСССДМ, а й висококваліфікований педагогічний персонал, який працює в школі та належним чином виконує свою роботу, а саме: В.В. Воробйова – директор Дніпровської ЗОШ № 2, педагоги – вихователі - Оверко Л.В. та Костишина К.О. а також, Лиса Л.В.- психолог. Фахівці із соціальної роботи РЦСССДМ, які працюють на території села Велика Знам’янка а саме: Погорєлов Д.О., Дєєва О.О. та Єпур А.О., теж проводили профілактичні заходи за підтримки педагогічного колективу школи. Сприяли їм у цьому: Баранов В.М. – директор Великознам’янської ЗОШ № 1, Кайдашев О.О. - вчитель фізичної культури, педагоги – вихователі - Сашин Е.М., Щерба О.В. та психолог - Хоменко С.В.
Окремою нагородою для фахівців із соціальної роботи села Дніпровка, стали почесні грамоти за сумлінну працю в шкільному літньому таборі «Світанок», якими було нагороджено Кузьміну Ю.В. та Тарасову А.Ю. Святкове вручення грамот директором Дніпровської ЗОШ № 2 Воробовою В.В. відбулось по завершенню заїзду. Для фахівців нашого Центру це була приємна несподіваність, адже це неабияка подяка.
Слід зауважити, що проведення направлених заходів ефективно впливає на розвиток майбутнього покоління, на їх належне ставлення до відповідальної поведінки.
Відпочинок в дитячому таборі - це канікули, відпочинок з однолітками та спілкування. Це все закладає комунікативні навички і залишає приємні спогади про дитинство. А значить, і все життя буде більш активним, більш радісним, виникне менше проблем і труднощів. Під час заходів дітям було роздано буклети: «Керування гнівом – вчимося правильно висловлювати агресію» , «Як почути рідну людину, що робити з напругою у спілкуванні», «У світі без насильства, як запобігти насиллю», «Здоровим бути вигідно», «Як ти».
Інна Пархоменко, провідний фахівець відділу соціальної роботи РЦСССДМ