Главная


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Адвокатський практикум

advokat.jpg

Є АВТО ЧИ НЕМА?
БУДЕМО З’ЯСОВУВАТИ

Питання з редакційної пошти: «Державна виконавча служба ніяк не може допомогти нам виконати рішення суду про стягнення боргу з боржника. Нам говорять, що у боржника немає нерухомого майна, хоча ми знаємо, що у нього є автомобіль. Яким чином і у кого можна витребувати та отримати інформацію про наявність у боржника нерухомого майна?»
Валентина С.

На питання відповідає адвокат Світлана ПЕТРОВА:
Виконання судових рішень в примусовому порядку здійснюється виключно органами державної виконавчої служби. Стаття 5 ЗУ «Про виконавче провадження» встановлює, що вимоги державного виконавця щодо виконання рішень обов’язкові для всіх органів, організацій, посадових осіб, фізичних і юридичних осіб на території України. Державному виконавцю повинні бути безоплатно надані у встановлений ним строк інформація, документи або їх копії, необхідні для здійснення його повноважень. Невиконання законних вимог державного виконавця тягне за собою відповідальність згідно із законом. Отримання такої інформації здійснюється шляхом надіслання державними виконавцями запитів до органів державної податкової інспекції, банків, дорожньої автомобільної інспекції, бюро технічної інвентаризації, нотаріату, тощо; безпосередньому відвідуванні державним виконавцем боржника за місцем його знаходження з послідуючим описом й накладенням арешту на наявне майно боржника та подальшою реалізацією цього майна.
У Вашому випадку необхідно ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження, перевірити, чи надіслані запити до всіх вищезазначених органів (стосовно нерухомого майна – до БТІ та органів нотаріату) та, відповідно, чи є відповіді, з яких вже можна зробити висновки щодо наявності майна у боржника. Права сторони виконавчого провадження передбачені ст. 12 ЗУ «Про виконавче провадження».
До речі, транспортним засобом боржник може лише користуватися, а не мати його на праві приватної власності. Враховуючи, що єдиною зацікавленою особою в отриманні такої інформації є лише Ви, необхідно контролювати рух виконавчого провадження, вимагати від державного виконавця вчинення вищезазначених дій у відповідності до ЗУ «Про виконавче провадження» та Інструкції про проведення виконавчих дій, затвердженої наказом Мінюсту від 15.12.1999 р. № 74/5.
Шановні читачі! Якщо ви бажаєте отримати консультацію на сторінках нашої газети, просимо направляти свої питання безпосередньо до редакції, або за телефоном: 066-55-62-553. Для надання більш точної поради, буде доречним ознайомити консультанта з існуючими у вас з цього питання документами.
За юридичною допомогою Ви також можете звернутися за адресою:
м. Кам’янка-Дніпровська, вул. Йожикова, 102, праве крило першого поверху, кабінет № 11.