Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Держпродспоживслужба інформує. Основне, що вам потрібно знати про поширення COVID-2019 та тварин

Останнім часом в мережі інтернет ми спостерігає неймовірну кількість різноманітної інформації щодо поширення COVID-2019. Більшість – інформація з невідомих джерел, інтерпретації, спекуляції та фейки. До такого роду інформації, зокрема, можна віднести твердження про поширення COVID-2019 через контакт із тваринами.
Закликаємо вас користуватися лише офіційними джерелами та перевіряти інформацію. Саме тому, ми зараз пропонуємо ознайомитися із матеріалом, напрацьованим Всесвітньою організацією охорони здоров’я тварин (МЕБ), щодо так званої небезпеки від тварин у цей непростий час поширення COVID-2019.
Ми зробили для вас переклад українською мовою матеріал МЕБ, який дає відповіді на найбільш поширені питання з цього приводу:
Запитання та відповіді щодо поширення COVID-2019 через тварин
1.Чи тварини відповідальні за поширення COVID-2019 серед людей?
Основним шляхом передачі COVID-2019, вірогідніше за все, є передача від людини до людини.
Відома наразі інформація вказує на те, що COVID-2019 має тваринне походження. Поточні дослідження мають важливе значення для виявлення тваринного джерела (включаючи види, які мають до цього відношення) та встановлення потенційної ролі тварин, як природних резервуарів цієї хвороби. Однак, наразі немає достатньої кількості наукових доказів, які необхідні для виявлення джерела або пояснення шляху передачі вірусу від тварини до людини.
Дані, отримані в результаті проведення генетичного секвенування, показують, що вірус COVID-2019 є дуже близьким до коронавірусу (CoV), який було виявлено серед кажанів роду Rhinolophus (кажан підковик). Існує вірогідність, що передача вірусу від тварини до людини включала проміжного носія.
2.Що нам відомо про вірус COVID-2019 та домашніх тварин?
Існуюче поширення COVID-2019 є результатом передачі вірусу від людини до людини. Наразі немає підтвердження, що домашні тварини можуть поширювати хворобу. Таким чином, немає виправданих підстав для впровадження обмежувальних заходів проти домашніх тварин, які можуть поставити під загрозу благополуччя таких тварин.
Ветеринарна служба Особливого адміністративного району Гонконг КНР надала МЕБ докази, що результат тестування собаки на COVID-2019 виявився позитивним, зважаючи на близький контакт собаки з господарями, які були хворі на COVID-2019. Здійснений ПЛР-тест у реальному часі (кількісна ПЛР) продемонстрував наявність генетичного матеріалу вірусу COVID-2019. Собака не мала ніяких клінічних ознак хвороби.
Немає підтверджень, що собаки відіграють роль у поширенні цією хвороби людей чи що самі нею хворіють. Необхідно проводити подальші дослідження, щоб зрозуміти: чи можуть та яким чином різні тварини є вразливі перед COVID-2019. МЕБ продовжить надавати оновлену інформацію на цю тему, як тільки вона буде доступна.
Доказів для підтримки обмежень на пересування та торгівлю домашніми тваринами немає.
3.Які запобіжні заходи слід вживати власникам, коли домашні або інші тварини мають близький контакт з людьми, які хворі або мають підозру на COVID-2019?
Не було жодних повідомлень про захворювання домашніх або інших тварин на COVID-2019 та наразі немає жодних підтверджень, що вони відіграють значну епідеміологічну роль у розповсюдженні цієї хвороби людей. Однак, зважаючи на те, що люди та тварини іноді можуть поділяти хвороби (відомі як зоонози), наполегливо рекомендується обмежити контакти з домашніми або іншими тваринами особам, які хворі на COVID-2019, поки не буде відомо більше інформації про вірус.
Після догляду та контактів з тваринами необхідно дотримуватись базових гігієнічних заходів. Зокрема, необхідно мити руки до та після контактів з тваринами, їх кормом або іншими продуктами, а також не цілувати, не облизувати тварин та не їсти з одного посуду.
По можливості, люди, які хворі на COVID-2019 або мають підозру на цю хворобу повинні уникати близького контакту зі своїми домашніми улюбленцями, за якими краще доглядати іншим членам родини. Якщо ж уражені хворобою люди не мають іншого виходу та вимушені доглядати за домашніми тваринами особисто – такі особи мають дотримуватись правил особистої гігієни та одягати маску, якщо це можливо.