Главная
Курс обмена валют


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Безоплатна правова допомога – необхідний проект держави

6.jpg

З першого вересня 2016 року розпочало роботу Кам’янсько-Дніпровське бюро правової допомоги Мелітопольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Головна місія бюро — посилення правової спроможності територіальних громад. Працівники бюро надають безоплатну первинну правову допомогу (юридичні консультації), забезпечують доступ до безоплатної вторинної правової допомоги (прийом звернень від громадян для здійснення представництва інтересів особи в суді, складають процесуальні документи, допомагають в отриманні доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції України.
За період роботи до бюро за консультаціями з правових питань або роз’ясненнями чинного законодавства звернулося 230 жителів міста та району. 9 клієнтів отримали вторинну правову допомогу, а саме, для захисту їх інтересів було призначено адвоката за рахунок держави. Працівниками бюро підготовлено 27 заяв, клопотань та звернень до інших установ.
За тематикою проблем, з якими громадяни звертаються до бюро, найбільш поширені питання соціального забезпечення, сімейного, адміні-стративного і спадкового права, житлових відносин, земельних спорів, інші цивільні та питання виконання судових рішень.
Якщо говорити про середньостатистичний портрет відвідувачів, то жінки складають 70% від загальної кількості осіб, а чоловіки 30% відповідно.
З метою підвищення правової спроможності громадян та спрощення їх доступу до безоплатної правової допомоги працівниками бюро проводиться системна робота, напрацьовується алгоритм співпраці з соціальними службами заради посилення правових можливостей соціально-вразливих категорій населення.
Сумісно з органами державної влади та місцевого самоврядування проведені робочі зустрічі та нарада щодо співпраці в питаннях захисту прав людини. В приміщенні Великознам’янської сільської ради відбулася зустріч з мешканцями села, взято участь в семі-нарах для безробітних та роботодавців, які проводяться районним центром зайнятості, тощо. В ході цих заходів присутні отримали інформацію про: право на безоплатну правову допомогу та порядок реалізації цього права; підстави та порядок надання безоплатної правової допомоги; що таке безоплатна вторинна допомога та як її отримати; графік роботи, місцезнаходження та види послуг, які надаються Кам’янсько-Дніпровським бюро правової допомоги. Майже 100 осіб охоплені масовими заходами.
На виконання плану спільних заходів Головного територіального управління юстиції в Запорізькій області та Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги проводяться відео-конференції з питань взаємодії та розгляду проблемних питань, в ході яких громадяни, які звертаються за безоплатною первинною правовою допомогою, мають можливість отримати додаткові консультації від фахівців Головного територіального управління юстиції.
Крім цього запроваджено спільне консультування громадян представниками Кам’янсько-Дніпровського бюро правової допомоги та районного від-ділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області. 13 відвідувачів бюро мали змогу отримати первинну правову допомогу та консультації стосовно реєстрації і припинення шлюбу, встановлення батьківства, а також встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Показником ефективної роботи є вдалі адвокатські справи, коли захищаються інтереси пересічних громадян: кредитна установа звернулася до суду з позовом до особи Ю., про стягнення суми боргу та неустойки за несвоєчасне повернення кредиту. Мелітопольським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги було призначено адвоката С.В. Шипілову.
Особа Ю. адвокату пояснила, що не відмовляється від повернення суми боргу. Однак віддати фінансовій установі заявлену в позові суму не може через певні обставини: її родина опинилася у скрутному матеріальному становищі, пов’язаному із тяжкою хворобою дитини.
Адвокат системи БВПД підготував аргументоване клопотання і просив фінансову установу зменшити суму боргу у частині стягнення неустойки. Прохання особи Ю. було залишено без задоволення.
Готуючи позицію заперечення проти позову, адвокат пояснив клієнту, що суд може, з урахуванням її матеріального становища, зменшити розмір неустойки. Рішенням суду апеляційної інстанції, рішення суду першої інстанції про повне задоволення позовних вимог – скасоване, ухвалене нове рішення, яким у значній мірі зменшено суму, яка підлягала стягненню. Суд апеляційної інстанції врахував аргументи апелянта, не прийняті судом першої інстанції, а саме: розмір доходів родини особи Ю, тяжку хворобу дитини, розмір вже повернутої суми, недоведеність фінансової установи наявності шкоди через невиконання особою Ю. зобов’язань щодо повернення кредиту.
Кам’янсько-Дніпровське бюро правової допомоги
71304, м. Кам’янка-Дніпровська, вул. Щаслива,110
Телефон: (06138) 2-32-73. Спеціаліст бюро правової допомоги Людмила Антоник.