Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Затверджений та прийнятий герб стане візитною карткою села

Славне Водяне, одне із найбільших в Кам’янсько-Дніпровському районі сіл, має свій власний герб. Депутати сільської ради на сесії підтримали проект символу громади одноголосно.
Герб — це умовне зображення, що є символом і відмінним знаком держави, міста, села, своєрідним художньо-графічним паспортом землі, міста, роду чи окремої особи. Герби пережили віки і дійшли до нас як історичні пам’ятки. Новостворені герби розробляються з урахуванням класичних правил, відповідають вимогам геральдики.

Відповідає цим умовам і герб села Водяне, автором якого є уродженець села Василь Іванович Живогляд, член Національної спілки художників України. Він брав участь у багатьох всеукраїнських виставках живопису в містах Києві, Дніпропетровську, Харкові, Одесі, Запоріжжі, Маріуполі та інших. Приймав участь у складі групи «Арт-союз» у виставках живопису «Арт-манеж», «Китай-город». Брав участь в міжнародних виставках живопису. Василь Іванович – є автором гербів і прапорів міста Нікополь і Нікопольського району. З 2011 по 2013 роки – очолював Нікопольську спілку художників. Роботи Василя Івановича знаходяться в приватних колекціях в Україні та за кордоном.
Коли оголосили конкурс на кращий герб села, Василь Іванович відразу відгукнувся. У нього стільки ідей, а в душі стільки бажання зробити для села корисного, доброго, започаткувати щось нове, чого в інших нема.
Адже геральдика — це ціла наука, зі своїми правилами і вимогами, і в нашій многострадальній державі часто змінювалася, бо сама земля Україна не раз міняла власника. Герби були так звані “надавані” — вони отримувались від короля і часто містили геральдичні символи, які не були пов’язані з місцевою історією. Інколи владою затверджувались “довільні герби” — ті, що використовувались з давніх часів і характеризувалися конкретною особливістю місцевості, наприклад: фігури святих, фортечні мури, хрести.
З 1722 року проблемами геральдики стала займатися спеціально створена геральдмейстерська контора, яка вивчала наявність ремесел, розвиток торгівлі, історію міст, походження, видатні події. 22 березня 1918 року старовинний княжий символ “Тризуб” був затверджений в якості малого герба Української Народної Республіки. В період з 1920—1940 років усім повітам і населеним пунктам, що мали статус, було надано герби, розроблені спе-ціальною комісією при Міністерстві внутрішніх справ. У 1991 році після встановлення незалежності України геральдика набула нових вимог. Так нові герби були розроблені з урахуванням основних класичних правил і 28 червня 1996 року статтею 30 Конституції України затверджений малий герб держави — тризуб, а починаючи з 2000 року герби розміщені за сучасним обласним поділом в алфавітному порядку для кожної з областей.
Сьогодні проблемами геральдики займається Українське Геральдичне Товариство, яка є головним спеціалістом по розробці, затвердженнях та рекомендаціях згідно науковим, археологічним та історичним досліджень.
Створення гербу села Водяне - це була велика робота. Василю Івановичу довелося добре попрацювувати над проектом, аби він відповідав усім вимогам прискіпливих фахівців.
І ось 5 квітня Українське Геральдичне Товариство надало висновок геральдично-вексилологічної експертизи проектів герба та прапора села Водяне, які були затверджені рішенням сесії сільської ради від 19 лютого 2016 року.

ВИСНОВОК
Слід визначити вдале змістове та художнє вирішення символів села. Вони оригінальні, цікаві, добре підкреслюють особливості поселення, відповідають геральдичним нормам і принципам формування єдиної системи, що передбачено указом Президента України від 18.05.2000 року « Про впорядкування геральдичної справи в Україні».
Українське Геральдичне Товариство рекомендувало сільській раді затвердити символами Водяного надані проекти, які були відкореговані згідно рекомендацій геральдично-вексилологічної експертизи.

ОПИС ГЕРБА СЕЛА ВОДЯНЕ: ЩО ВІН СИМВОЛІЗУЄ
Малий герб. На серці щита іспанського типу зображено фігуру козака в золотистому жупані та червоному та коричневому вбранні, та дівчину, що несе воду на коромислі в національному одязі.
До речі, козак – історична постать, виходець з Великого Лугу, територія Водянських плавень. Після розорення Січі на правому березі Дніпра частина козаків осідала на степових родючих землях лівого берега. Вони і були основою перших поселень села Водяне.
Дівчина, що несе воду на коромислі, уособлює собою назву села Водяне – вода. Вода є основним скарбом села.
Сюжет герба запозичений з українського фольклорного жанру. Це народження сім’ї, а сім’я – основа суспільства і устрій світу.
Пара - козак і дівчина – розташована на гербі під зеленою аркою. Арка – це теплична споруда, яка є в кожній сучасній сім’ї на присадибній ділянці і є основою добробуту селян уже декілька десятиліть, які вирощують ранні овочі. Верхня частина герба – над аркою, золотавого кольору – символ багатого врожаю. Нижня частина герба – біла,хвиляста стрічка, нижче якої – синє поле – село знаходиться на березі Каховського водосховища – Дніпра, а також в селі є запаси чистої джерельної води.
Великий герб. Малий герб вписаний в картуш, який уособлює основний рід занять селян на - родючих землях вирощують пшеницю, ранні овочі та інші культурні рослини, завдяки яким село Водяне знають як в Україні, так і за її межами.
Відтепер у селі буде і свій прапор, який є повною аналогією малого герба, тільки в квадратному полотнищі.
Віра АНДРУСЕНКО