Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Наші овочі на відміну від американських дуже смачні

4-5 липня Рональд Годін, доктор агрономічних наук університету штату Колорадо, США, побував в 05.07.2017 в Мелітопольському та Кам’янсько-Дніпровському районах, Запорізької обл.
Фахівець з Америки Рональд Годін відвідав чотири господарства. Спочатку побували в демонстраційних теплицях компанії “Semenis”, де вирощують в відкритому та закритому грунтах овочі.
В селі Благовіщенка проконсультував приватного підприємця Володимира Микитовича Бізяєва по технології вирощування винограду в закритому ґрунті.
Рон дуже був вражений новітніми технологіями тепличного господарства приватного підприємця з Водяного Андрія Чорного. Рональд розповів господареві про хвороби томатів,поділився досвідом від американських фермерів.
Також американський фахівець консультував сільгоспвиробників Миколаївської області, зазначив професійну роботу агрономів фермерських господарств «Владам» і ФГ «Мельник», спробував місцеву моркву і розповів, що в Україні із задоволенням їсть овочеві салати, тому що наші овочі на відміну від американських смачні. У ФГ «Чорнохатов» Рональда здивували чилійськими сортами картоплі фіолетового кольору.
Взагалі Рональд Годін, доктор агрономічних наук університета штату Колорадо, США, агроном бізнес-програми БРІДЖЕС , приїхав в рамках Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (Канадського проекту). Д-р Годін має широкий досвід виробництва овочів (огірки, томати, капуста, цибуля, спаржа) та кісточкових фруктів. Приймає участь у дослідних проектах, в тому числі проектах з органічного землеробства та землеробства в умовах недостатньої кількості опадів та вирощування овочів й фруктів на бідних ґрунтах. Консультує фермерів США та Канади, неодноразово був в Україні.
У овочівника Володимира Григоровича Прохорова із села Дніпровка його вразили огірки – висока культура вирощування продукції, і взагалі, обізнаність місцевих фермерів в сучасній технології.
Цікавило овочівників соляризація ґрунту. Пан Рональда стосовно цього розповів, як вони це роблять у себе на батьківщині, а замість  канцерогенного «Раундапу»,    для захисту  рослин  краще використовувати  ґрунтові бацили й каолін.
- Батьківщина колорадського жука - не штат Колорадо, поля якого він близько 150 років тому спустошив, а Мексика, - зі знанням справи говорить Рональд Годін,і про це пише журналіст Наталія Рубан.
- Історія замовчує, який саме факт став поштовхом для розвитку агрономічних наук у цьому штаті, не виключено, що саме поява жука та необхідність боротися з ним. Але треба знати, що в Колорадо ґрунт аналогічний ґрунту півдня України, схожі кліматичні умови та агрономічні проблеми.
Під час поїздки Рональд Годін зазначив професійну роботу агрономів ФГ «Владам», особливо йому сподобався підхід до вирощування солодкого перцю – правильно організоване харчування рослини і сформована фігура куща (листя перця вкривають плоди від сонцю). Відповідаючи на питання працівників ФГ «Владам», він рекомендував при різкому зниженні температури накривати ґрунт пластиком, так коренева система залишається в теплі, рослина не отримує стрес і стабільно розвивається. Для кращого вкорінення розсади порадив використовувати мікоризу й фосфор при вирощуванні розсади в теплиці, тоді у відкритому ґрунті не буде проблем. Для боротьби з совкою в США успішно застосовують ґрунтову бацилу Bacillus thuringiensis (лат.), яка руйнує совку зсередини, для захисту овочів від сонячних опіків і будь-яких шкідників рекомендував використовувати каолінову глину - 1 кг на 5 соток.
Поля ФГ «Мельник» виявилися теж зразково-показовими, незважаючи на погодні умови нинішньої весни. Керівник господарства Володимир Федорович розповів, що для порятунку рослин від заморозків застосовували димлення. Після травневого граду побиті помідори страждають від бактеріозу, Рональд Годін порадив обробити рослини Potassium bicarbonate (калію бікарбонат).
У фермерському господарстві «Анвина» теж скаржилися на травневі заморозки, які знищили частину розсади огірків і вплинули на ріст та розвиток усіх овочевих культур. Неефективною виявилася й боротьба з бур’янами, хоча раніше на цій землі взагалі не використовували гербіциди. Рональд розповів, що бур’яни можуть мати стійкість до гербіцидів, оскільки не виключено їх використання на сусідніх полях. Вікторія Перуцька, керівник господарства, нарікала на те, що в продажу багато фейкової продукції, низькосортне насіння видають за продукти відомих компаній.
Рональд Годін підтвердив, що ефективний гербіцид “Раундап” є канцерогеном і застосовувати його можна в мінімальних кількостях. Він зазначив, що «Раундап» використовують лише 1 раз на рік, за 2 тижні до висадки розсади. Спочатку потрібно добре полити ділянку, почнеться бурхливе зростання бур’янів, через 2 тижні земля обробляється гербіцидом разом з 2,4-d (від широколистих бур’янів), ще через 2 дні можна висаджувати розсаду. Коли рослини ростуть, Рон рекомендував вже нічого не застосовувати.
У фермерському господарстві Чорнохатових американському агроному продемонстрували чилійські та перуанські сорти картоплі, які мають ніжно-фіолетовий, насичено-фіолетовий та червоний кольори. Наталія Михайлівна Чорнохатова каже, що пюре з цієї картоплі має незвичні фіолетовий або рожевий кольори. Але не це привертає любителів кольорової картоплі, справа в тому, що вона дуже корисна, оскільки нічим не поступається чорниці за своїми антиоксидантними властивостями. Така незвичайна картопля користується попитом у західній частині України. Щоб популяризувати продукцію в Миколаєві, Наталія Михайлівна безкоштовно передала по кілька сотень кілограмів в найближчі магазини минулої осені.
Чорнохатови вирощують високоякісний насіннєвий матеріал для отримання високих врожаїв за підтримки Інституту картоплярства Національної академії аграрних наук України. Рональд Годін запросив Чорнохатових на «картопляну» екскурсію до США і в музей картоплі в Перу, де представлено 10 тисяч видів картоплі.
По матеріалам сайту https://uhbdp.org/