Главная
Курс обмена валют


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Головне – реалізувати своє законне право

11.jpg

30 квітня відбудуться вибори в Кам’янсько-Дніпровську та Водянську територіальні громади, під час яких мешканці громад обиратимуть голів громад та депутатський корпус об’єднаних територіальних громад. Квітень для цих громад стане по справжньому історичним. Адже в результаті проведення реформи з децентралізації влади передаються повноваження на місця, тобто органам місцевого самоврядування, які отримають і необхідні кадрові, фінансові та інфраструктурні ресурси.
Тому сьогодні ми зупинимось на деяких питаннях щодо цієї події, на які відповідатиме голова Кам’янсько-Дніпровської районної державної адміністрації Валерій Валентинович Свєшніков.

– Валерію Валентиновичу наскільки важлива ця реформа?
– Хочу зауважити, що ця реформа стосується кожного жителя нашої держави. Впровадження її в життя – це питання часу. Сьогодні важливо зрозуміти одне – об’єднання територіальних громад і реформа місцевого самоврядування потрібні для того, щоб Україна була сильною, а основа сильної держави – це сильна територіальна громада. Головне, що люди, реалізуючи своє законне право, мають добровільно прийняти рішення щодо об’-єднання. Вони не повинні бути байдужими до свого майбутнього, майбутнього своїх дітей та онуків, вірити в себе і свою країну.
– Про те, які повноваження отримають об’єднані громади, ми неодноразово розповідали на сторінках газети. Але давайте ми ще раз нагадаємо нашим читачам – які ж саме?
– Насамперед власні - це самостійне вирішення питань планування розвитку громади та формування бюджету; розвитку економіки, підприємництва, залучення інвестицій; управління земельними ресурсами, надання дозволів на бу-дівництво; утримання та будівництво доріг, благоустрій території; організація пасажирських перевезень на території громади.
А також делеговані: соціальна допомога через терцентри (в громадах); адміністративні послуги через центри їх надання (в громадах); управління школами й дитсадками; первинна медична допомога; управління та організація роботи закладів культури та спорту.
При цьому об’єднані громади отримають весь спектр повноважень, які сьогодні мають міста обласного значення.
Мешканці громади будуть забезпечені послугами, що надаються органами державної влади, а саме: виплата пенсій, субсидій, пільг і допомог; контроль санітарного стану; казначейське обслуговування; реєстрація актів цивільного стану та інші.
– Які фінансові ресурси одержить об’-єднана громада?
– На виконання вищеперелічених повноважень передбачається відповідний фінансовий ресурс, тобто об’єднана громада отримає:
– 60% податку на доходи фізичних осіб (зараз 0);
– державні субвенції (медична, освітня);
– право розпоряджатися землями на території об’єднаної громади.
А детальніше це: 60% ПДФО; 25% екологічного податку; 5 % акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів; 100% єдиного податку, в тому числі єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка виробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків; 100% податку на прибуток підприємств; 100% податку на майно (нерухомість, земля, транспорт); плата за надання адміністративних послуг (зараз 0); надходження від орендної плати за користування майном комунальної власності; рентні плати за користування надрами, за спеціальне використання води та водних об’єктів, лісових ресурсів; орендна плата за водні об’єкти.
Варто додати, що об’єднані громади перейдуть на прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом (зараз їх мають тільки області, райони і міста обласного значення).
Також передбачаються зміни до Податкового кодексу, відповідно до яких органи місцевого самоврядування встановлюватимуть ставки та пільги по платі за землю не тільки в межах, а й за межами населених пунктів.
Керівництво громадою здійснюватиме обраний шляхом виборів голова громади, а у населених пунктах, що ввійдуть до об’єднаної територіальної громади - старости, які входитимуть до складу виконавчого комітету ради об’єднаної громади.
– У чому все ж таки конкретно полягають переваги від об’єднання громад?
– Це насамперед можливості соціально-економічного розвитку сільських територій за рахунок додаткового фінансування. Це повноваження місцевих громад щодо впливу на процеси управління своїми територіями. Зрозуміло, що будь-які нові процеси, а тим більше такі масштабні, як децентралізація, потребують зусиль, але результат перекриє будь-які тимчасові труднощі. І це засвідчує досвід існуючих об’єднаних громад. Люди вже відчули вагомі переваги для власного життя. А це – найголовніше.
– На вашу думку, а навіщо нам потрібно об'єднатися?
– Головне те, що завдяки об'єднанню бюджет об’єднаної територіальної громади отримає в рази більше фінансів на свій розвиток, ніж є зараз.
Громада стане повноправним господарем на своїй території: тобто школи, лікарні, ФАПи, бібліотеки, установи культури та інші комунальні установи будуть належати громаді.
Та що не менш важливо, держава та обласна державна адміністрація на підтримку тих, хто зробив крок до об'єднання, в цьому році виділяє серйозні фінансові кошти на підтримку цих об'єднаних громад. Тому у нас є реальний шанс зробити усвідомлений добровільний крок, який значно поліпшить наше життя.
– І на завершення. Що Ви хочете побажати виборцям майбутніх громад?
– Скоріше зауважити, що місце, де ми живемо, – село, селище, місто – називається територіальною громадою. А ми, громадяни, самі хазяйнуємо на цій території, тобто маємо право на місцеве самоврядування, обираючи голову громади та місцевих депутатів. Ті, кого ми обираємо, несуть перед нами відповідальність. Але і ми відповідальні за власний вибір та подальший контроль влади.
Спасибі всім, хто не тільки мріє про краще життя, а робить конкретні кроки в напрямку на краще. Сьогодні від нашого рішення буде залежати де ми опинимося завтра. Держава нам дала шанс. Тому кожен з нас повинен прийняти виважене та правильне рішення.
Бесіду вела Тетяна ПАЛАМАР