Главная
Курс обмена валют


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


ОСТРІВЕЦЬ ЗНАНЬ

Сьогодні вітчизняна школа проходить етап кардинального реформування, активно рухаючись до європейських та світових стандартів та має відповідальне завдання: дати суспільству творчо адаптовану особистість, зробити 2017 рік іще вдалішим, сповненим нових професійних перемог, відкриттів та здобутків. Виплекати нашу молодь в зорієнтованості на цінності й ідеали, які живлять європейську цивілізацію має саме українська школа. Але школа оновлена, модерна, наповнена європейським духом. Саме така школа є в селі Заповітному - своєрідний оберіг, добрий дім і теплий вогник для дітей і дорослих - справжній острівець знань.
Директор школи Володимир Федорович Малий живе школою і у школі, з колективом педагогів - однодумців працює творчо і віддано вже 20 років. ВІн творчий високоосвічений керівник, який володіє сучасними знаннями й уміннями в галузі менеджу й інноваційної педагогіки, має високі моральні, естетичні, комунікативні світоглядні ідеали. Молодий заступник директора з навчально- виховної роботи Таміла Володимирівна Батичко є послідовником педагогічних поглядів В.Ф. Малого. Таміла Володимирівна надає педагогам школи можливість творчо розвиватись і працювати, змінювати, доповнювати курс навчання, зважаючи на обставини часу та особливості учнів. Вона покладає на педагогів обов’язок приділяти увагу всім учням класу, стежити за їхньою успішністю та забезпечувати потреби особистості в самовизначенні та в самоствердженні. Теоретичні та практичні знахідки Т.В. Батичко, в царині організації навчально-виховного процесу та в методичній роботі, є значним внеском у скарбницю української освіти.
Світлана Володимирівна Котляренко відзначила:
- Для педагогічного колективу школа - це рідний дім, а батьки і учні - спільна родина. Кожен вчитель щодня бачить один одного, поділяє радощі та успіхи. У школі навчається всього 98 учнів, з них 12 першокласників. Випускники школи вже приводять сюди своїх дітей, тому півсела - їхні учні. В учителів школи є всі підстави пишатися своєю причетністю до долі своїх випускників.
Одним з основних пріоритетів школи є переорієнтація діяльності школи, кожного вчителя на задоволення потреб батьків, учнів. Навчаються діти у просторих світлих класах, ігрових кімнатах, спортзалі. Часто уроки фізкультури проводяться на свіжому повітрі. Для дітей організовано систематичне харчування – продукти ПАТ «Племзавод «Степной» екологічно чисті. Про це піклується районний відділ освіти, сільська рада, та саме акціонерне товариство. Тому учні школи ростуть здоровими, майже не хворіють.
Перед мешканцями села відкритий інформаційний простір - школа має Інтернетзв’язок. Кожен учасник навчально-виховного процесу (діти - батьки - вчителі) можуть отримувати оперативну і дієву допомогу Запорізького обласного інституту післядипломної педаго-гічної освіти, районного методичного кабінету відділу освіти молоді та спорту Кам’янсько-Дніпровської райдержадмі-ністрації, творчо працюючих учителів району у режимі електронного листування та он-лайн консультації. І навіть така, як маленька сільська Заповітненська школа, може розповісти про себе, своє шкільне життя.
Велику увагу вчителі школи приділяють живому спілкуванню, відвідують уроки колег району, бувають на районних та обласних семінарах, тренінгах, конференціях. Щороку районні засідання проводяться на базі школи. І цей тісний зв’язок з колегами для педагогічного колективу Заповітненської школи є джерелом творчості, натхнення та пошуку.
На етапі реформування освітньої галузі Заповітненська ЗОШ пройшла непростий, але цікавий шлях, сповнений відкриттів, неординарних підходів і прийомів, нових завдань і технологій їх розв’язання. І сьогодні сільські діти Заповітненської школи живуть, спілкуються, радіють життю і дивляться в майбутнє з оптимізмом.
Шістнадцятого березня на районному семінарі заступників директорів з навчально-виховної роботи педагогічний колектив Заповітненської ЗОШ поділився своїм досвідом, порадував колег приємними сюрпризами.
- Багато педагогічних ідей Заповітненської школи, - зазначила С.В. Котляренко, – є актуальними для розбудови нової української школи.
На відкритті семінару С.В. Котляренко розповіла про досягнення педагогічного колективу Заповітненської ЗОШ.
На засіданні літературно - ентогра-фічної студії гостей ознайомили з «Сіма чудесами Заповітного», презентацію якого підготували: Г.А. Гринцова, Н.В. Бережна, Т. Г. Антоненко і О.О. Пискунова. Шкільну міжпредметну науково-практична конференцію «Графіки навколо нас», з використанням ефективного засобу візуалізації мислення учнів (скрайбінгом) та проблемного підходу у навчанні, підготовила творча група вчителів фізико-математичного та художньо-мистецького циклів: Н.Л. Мала, І.М. Жаравіна, Т.В. Батичко. Присутні на семінарі ознайомилися з творчими доробками шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів(2 клас, урок мови з елементами інтеграції, вчитель Т.М.Горлинська; 3 клас, урок читання «Ми творці своєї казки», з використанням квестової технології у навчанні молодших школярів, з використанням методу емпатії, вчитель Н.В. Лось)
Вразило засідання клубу юних дослідників «Мудра сова» з теми: «На висоті твоїх мрій». Ділова гра, як метод активного навчання в експериментально-дослідницькій діяльності, з використанням квестів як різновиду навчально-ігрової діяльності. Спільне засідання юних дослідників з гостями - учасниками МАН минулих років - випускників школи, підготовлено творчою лабораторією вчителів хімії, біології, природознавства і основ здоров’я В.Н. Сахненко, Т.О. Білецькою.
Гості відвідали майстер - клас з фізичної культури (В.М. Батичко) та відеосалон-відеоскрайбінг (Т.В.Батичко, І.Г. Зінченко).
Сьогодні особливої актуальності набувають завдання вдосконалення змісту освіти і пошуку ефективних методів і технологій навчання. Ключову роль в цьому відіграють вчителі Заповітненської школи, які продемонстрували розмаїття методів і прийомів навчання та засобів їх здійснення.
Світлана Василівна Котляренко звернулась до присутніх:
- Шановні колеги! Вивчайте, впроваджуйте, розвивайте ефективні сучасні технології, адже саме так відбувається колообіг ідей в освіті, так розвивається вітчизняна освіта.
Володимир Федорович Малий, директор Заповітненської ЗОШ І – ІІІ ступенів підвів підсумки семінару і зазначив:
- За роки свого існування наша школа стала справжнім освітнім, соціальним та культурним осередком села Заповітного.
До речі, за період, що Володимир Федорович обіймає посаду директора, Заповітненська школа випустила 257 учнів, 80% випускників школи стають студентами вузів України, деякі навчаються за її межами, 64% навчались на бюджеті.
Однією з головних рис колективу школи є здатність вивільнити, розкрити думку учня, виховати з нього творчу людину, розкрити талант, використовуючи анкетування, діагностику, відвідуючи уроки. Адміністрація школи, вчителі старших класів з класними керівниками відслідковують таких діток і забезпечують умови їхнього інтелектуального розвитку згідно задатків і обдаровань.
Заповітненській школі є чим пишатися. Справнім показником знань випускників школи є результати ЗНО, які учні достойно витримують. Як підкреслив Володимир Федорович:
- Оцінки вчителів школи і фахівців центру ЗНО повністю співпадають. За цим досягненням – кропітка і наполеглива робота педколективу, адже до школи приходять маленькі, сором’язливі дітки, і на очах педагогів перетворюються в інтелектуально розвинених, обдарованих, готових до самостійного життя випускників. Колишні випускники школи стали успішними спеціалістами і займають високі посади, працюючи у рідному господарстві - ПАТ «Племзавод «Степной». Серед них: заступник генерального директора Вадим Анатолійович Волков, головний бухгалтер Тетяна Іванівна Бекасова, заступник генерального директора Михайло Миколайович Рудий, механік Олександр Анатолійович Терпімов, головний інженер Павло Валерійович Макаренко, головний економіст Надія Василівна Вишнякова, секретар-референт Діана Тусунова.
За останні 20 років зі стін школи вийшло багато випускників, які успішно працюють у різних куточках України.
Ірина Волкова працює в Міністерстві юстиції України, Ганна Дідух - викладач Київського університету ім. Драгоманова, Ольга Скрябіна – журналіст, що працює в Дніпрі, Марія Черняєва - викладач ЗДУ, Марія Бекасова - лікар -стоматолог села Заповітне, Наталія Гринцова та Ганна Антоненко – вчителі англійської мови, які працюють в Запорізькій області.
За три останні роки зі стін школи вийшли випускники, які успішно подолали ЗНО і зараз навчаються в престижних вузах України. Це Антон Бекасов, який навчається в аграрній академії міста Миколаєва, Катерина Іскерко - студентка Київського медінституту, Людмила Даниленко студентка Васильківського поліграфічного університету, Віталій Полегенький – студент Одеської юридичної академії.
За роки існування школи 35 випускників нагороджені золотими та срібними медалями. Першу медаль отримала випускниця, яка працює в школі вчителем історії - Тетяна Германівна Антоненко.
Методична робота вчителів школи відзначається різноманітністю інноваційних технологій. У школі сформувався творчий працездатний колектив, на 50% складається із колишніх випускників: Т.А. Антоненко, Г.А. Гринцова, В.М.Батичко, Т.М.Батичко, А.П. Пурій, Ю.В. Мирошник, Т.М. Горлинська, В.А. Денежко.
Кожного року, починаючи з 1998, вчителі Заповітненської ЗОШ перемагають у районному етапі конкурсу «Вчитель року» у різних номінаціях, успішно виступають на обласному етапі. Саме за результатами участі в конкурсі педагоги школи отримали підвищення кваліфіка-ційних категорій та присвоєння педагогічних звань. Із 19 вчителів, 11 мають почесне звання «старший учитель», 11 – кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», 4 педпрацівників школи нагороджено знаком «Відмінник освіти».
Безумовно, таких успіхів педколектив не зміг би досягти без підтримки спонсорів. Справжнім чарівником для Заповітненської школи є Анатолій Анатолійович Волков. З його легкої руки у школі з’явився тренажерний зал, музичне обладнання. Єдине, чого бракувало, комп’ютерів та інтерактивної дошки.
І ось, не забарився черговий подарунок: у школі з’явилися нові сучасні ком-п’ютери, з усім необхідним обладнанням і програмним забезпеченням. Раділи всі: і вчителі, і учні. Роботу з установки і пуску комп’ютерів виконали швидко і сумлінно спеціалісти підприємства: Андрій Сергійо-вич Панов і Микола Романович Стасюк.
Тепер темп уроків інформатики зовсім інший. Заняття проходять без ускладнень, комп’ютери працюють бездоганно, об’єм роботи на уроці збільшився, а позакласні заходи супроводжуються новим, цікавим, оригінальним оформленням. Випускники минулих років, які прийшли на вечір зустрічі, одразу звернули на це увагу.
Тому, користуючись нагодою, В.Ф. Малий від імені педагогічного, учнівського, батьківського колективів Заповітненської школи у присутності гостей висловив щиру подяку Анатолію Анатолійовичу Волкову за співдружність, допомогу, підтримку школи у цей складний час.
Підсумовуючи сказане, Володимир Федорович подякував всіх присутніх за увагу і побажав кожному освітянину району знайти власну стежку до успіху та визнання.
Районний відділ освіти і редакція газети «Новини дня» вдячні усім освітянам району за нелегку, невтомну працю з любов’ю до дітей, за почуття високого обов’язку і відповідальність. Діти краще від нас відчувають майбутнє, бо їм у ньому жити, але сьогодні вся відповідальність за їхнє майбутнє лежить на нас з вами.
Дорогі освітяни! Це ви, учителі, вводите дитину у світ знань, спрямовуєте і формуєте її особистість. Районний відділ освіти і редакція газети «Новини дня» покладає на вчителів великі надії у підготовці нинішнього молодого покоління, якому примножувати авторитет України й виводити країну до найрозвиненіших держав світу.
Саме через вашу діяльність значною мірою реалізується державна політика зміцнення інтелектуального і духовного потенціалу нації на благо України.
Анна Сітнікова