Главная
Курс обмена валют


гороскоп

Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Служба за контрактом – пріоритетний напрямок комплектування Збройних Сил України

3.jpg

«Той, хто не дбає про власну армію, з часом буде годувати чужу» – цей вислів, як ніколи, став популярний впродовж останніх двох років, адже саме стільки наша держава бореться за власну цілісність і незалежність.

Та біда, котра накрила чорною хвилею нашу державу, показала, як важко оборонятися лише на патріотизмі, не маючи при цьому професійного і навченого повноцінного війська, гідної оборони.
За цей час в країні було проведено 6 хвиль часткової мобілізації і призвано до лав Збройних Сил України не одну сотню тисяч бійців. Най-більшу складову рушійної сили нашого захисту склали добровольці та відважні патріоти, які не чекали мобілізаційних повісток, а йшли на захист країни за покликом серця.
За період проведення АТО вже чимала кількість захисників прийняли рішення продовжувати служити у Збройних Силах України і підписали контракти про проходження військової служби у лавах української армії. Але кількість цих бійців поки що мала для того, аби повністю відмовитися від проведення, при потребі часткової мобі-лізації військовозобов’язаних громадян.
Голова Кам'янсько-Дніпровської райдержадміністрації Валерій Валентинович Свєшніков при кожній зустрічі з головами міської та сільських рад, керівниками установ та організацій, громадянами пропонує йти на військову службу за контрактом, наголошуючи, що чоловіки повинні розуміти, що контрактна військова служба - престижна, високооплачувана і передбачає значні соціальні гарантії. На його думку, впровадження служби за контрактом - це посилення обороноздатності країни, а також найефективніший крок до боєздатної та професійної армії.
В період таких важких для країни викликів долі вся ставка робиться на військо. Але, на превеликий жаль, впродовж не одного року нашу армію розвалювали і обеззброювали, не рахувалися з потребами військовослужбовців і хотіли звести оборону країни нанівець.
Агітувати чоловіків йти до контрактної армії - на сьогодні у пріоритетних завданнях влади району. З метою забезпечення виконання планових завдань з набору контрактників голова районної державної адміністрації В.В. Свєшніков та його заступники проводять зустрічі з представниками сильної статі, проводять заохочуючі бесіди, зокрема про це йде мова і на особистих прийомах, і на оперативних нарадах.
Молодь мотивована рядом переваг, які гарантуються законодавством. Зокрема, це введення короткострокового контракту терміном на 6 місяців, вибір місця проходження військової служби, отримання безкоштовної кваліфікованої медичної допомоги у військово-медичних закладах охорони здоров'я для контрактників та членів їх сімей, можливість безкоштовного навчання у вищих військових навчальних закладах та отримання спеціальності без відриву від служби, отримання житла, щорічну відпустку зі збереженням грошового забезпечення тривалістю від 30 до 45 календарних днів, право на пенсію після 25 років вислуги.
Проте одна з головних переваг - це підвищення в рази грошового забезпечення. Так, з 1 січня 2016 року мінімальний розмір заробітної плати за контрактом за першим роком військової служби на посадах солдатського складу становить від 7000 гривень, командира відділення - 8200 гривень, командира взводу - 9400 гривень, командира роти - 10 500 гривень.
Напередодні Валерій Валентинович Свєшніков, проаналізувавши проведену роботу з даного питання районним військкоматом, апаратом райдержадміністрації та органами місцевого самоврядування району, закликав голів сільських та місцевої ради максимально активізувати роботу з залучення на контрактну службу, адже зі збільшенням кількості контрактників відпаде й потреба в оголошенні та проведенні сьомої хвилі мобілізації.
На контролі у голови районної державної адміністрації не тільки питання по контрактній службі, але й питання проведення призову юнаків на строкову службу у Збройних Силах України та ряд інших важливих питань життєдіяльності району.
Валерій Валентинович на кожній нараді підкреслює, що сьома хвиля мобілізації в Україні неминуча. Утім, кількість мобілізованих буде залежати від ситуації на сході України та успішності агітаційної кампанії щодо залучення на контрактну службу в армії. Тому він звертається до сільських, і міського голів із проханням: якомога ширше роз’яснювати переваги контрактної служби в армії, особливо зважаючи на те, що мінімальна зарплата рядового військовослужбовця зросла до 7 тис. гривень за місяць. І це, як запевнив військовий комісар, реальність, а не популізм.
- В районі багато людей без роботи і ми мусимо до них донести, що служба в армії – це також робота і про концепцію контрактної служби люди повинні знати, - сказав керівник району. - Створення контрактної професійної армії – це перша передумова для зміцнення обороноздатності держави. Ми маємо усіма силами сприяти цьому.
Стати контрактником у Збройних Силах України – нелегкий і відповідальний вибір, але це може змінити життя людини, допоможе самовиразитись у нашому непростому сьогоденні. Більшість страхів потенційних кандидатів пов’язана із тим, що вони відразу ж можуть бути направлені у зону АТО, що насправді не відповідає дійсності. Адже контрактників спочатку навчають у навчальному центрі і вони мають змогу після навчання самі обрати місце служби.
– Президентом України та Урядом приймаються дієві заходи щодо підвищення рівня со-ціально-правового захисту військовослужбовців-контрактників. Адже створення контрактної професійної армії – найперша передумова для зміцнення обороноздатності держави. Ми маємо усіма силами сприяти цьому. Сьогодні патріотизм проявляється у виконанні поставлених державою завдань, зокрема й у формуванні професійної контрактної армії. Це – наша спільна відповідальність, - підкреслив В.В. Свєшніков.
Тетяна Паламар