Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

23 червня відзначається професійне свято – День державної служби України. Це свято підкреслює важливу роль державної служби в процесі становлення України як суверенної, незалежної, демократичної, соціальної, правової держави.
Основними цілями і завданнями державної служби в Україні є сприяння незмінності конституційного ладу, створення умов для відкритого громадянського суспільства, захист прав і свобод людини і громадянина, а також забезпечення результативної та ста-більної діяльності органів державної влади, відповідно до їх завдань, повноважень і компетенції.
На державного службовця покладено високу місію і почесний обов’язок – здійснювати делеговані народом владні повноваження в самих різноманітних галузях. Робота державних службовців базується на принципах служіння народові і є політично нейтральною. Вона не завжди помітна для широкого загалу, але саме завдяки злагодженій діяльності працівників управління Пенсійного фонду, районного центру зайнятості, відділу статистики, фінансового управління, Держказначейства, податкової інспекції, відділу Держкомзему, управління юстиції, управління праці та соціального захисту населення, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, і, звісно, районної державної адміністрації відбуваються позитивні зрушення в соціально-економічному житті нашого району. З роботою працівників цих органів кожний пересічний громадянин стикається постійно.
Як показали результати наукового дослідження з історії вітчизняної державної служби, своїм корінням державна служба сягає доби княжої Русі й набула розвитку за козацьких часів Богдана Хмельницького, коли паралельно з військовою структурою була розвинута ієрархія цивільних посад. Однак як окремий інститут національної держави державна служба в її нинішньому розумінні (зі статусом державних службовців, урегульованим законом, з уповноваженнями цих посадових осіб на здійснення функцій держави, а також отриманням ними заробітньої плати з державного бюджету) з’явилася 1918 року – за Гетьманату Павла Скоропадського.
На сьогоднішній день ми маємо передумови для створення по-літично нейтральної державної служби європейського зразка. З метою впровадження системних змін та модернізації моделі державного управління, яка зробить владу доступною, прозорою та ефективною, в Україні розпочато адміністративну реформу. Підвищення ефективності державного управління шляхом реформування державної служби й виконавчої влади є одним з напрямів стратегічних перетворень, визначених Президентською Програмою економічних реформ «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». У поточному році проводиться основний етап реформування державної служби, базою для якої є новий Закон «Про державну службу», який набере чинності з 1 січня 2013 року. Новий Закон регулює відносини, що виникають у зв’язку із вступом на державну службу, її проходженням та припиненням, визначає правовий статус державного службовця та, що найактуальніше для держслужбовців на сьогоднішній день, Законом встановлено мінімальний розмір найменшого посадового окладу на рівні не менше двох розмірів мінімальної заробітної плати. Це, порівняно з теперішніми посадовими окладами спеціалістів, зокрема районних державних адміністрацій, більше майже у 4,5 (!) рази. Такий підхід дозволить виконати завдання Президента України: вже у перший рік дії нового закону вдвічі підвищити зарплату найменш соціально незахищеної категорії державних службовців – спеціалістів та керівників структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій. При цьому буде вирішено проблеми, які гостро стоять сьогодні – щодо значних міжпосадових і міжвідомчих розбіжностей і порушення фундаментального принципу однакової оплати за однакову працю.
У нашому районі також вживаються заходи, спрямовані на піднесення якості державного управління. Запроваджуються новітні механізми мобільного та оперативного зв’язку з населенням, роботи зі зверненнями громадян. Це і практика виїзних прийомів громадян, проведення прямих телефонних ліній та консультаційно-правових зустрічей з мешканцями району.
З метою зростання професіоналізму, інституційної спроможності державної служби, підвищення її авторитету шляхом узагальнення досвіду роботи кращих державних службовців в нашій країні проводиться щорічний конкурс «Кращий державний службовець». Якщо докладніше, то, наприклад, з березня по квітень цього року в нашому районі проведено І тур Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» серед державних службовців, працівників апарату та структурних підрозділів райдержадміністрації. Учасники конкурсу, за висновком членів організаційного комітету, показали глибокі, ґрунтовні знання діючого законодавства України, сучасних тенденцій розвитку державного управління, вміння оперувати теоретичними категоріями, обізнаність з соціально-економічними показниками району. Переможцями в номінації «Кращий керівник» стала начальник юридичного відділу Лонська Інна Анатоліївна, а в номінації «Кращий спеціаліст» - Цимбал Валентина Сергіївна, яка прийняла участь у ІІ обласному турі Конкурсу та здобула почесне 3-тє місце серед державних службовців облдержадміністрації та районів області.
Значна увага приділяється ефективному використанню кадрового потенціалу, формуванню дієвого кадрового резерву на посади державних службовців, залученню до державної служби здібних до управління юнаків та дівчат, які в майбутньому стануть елітою нашого району.
Загалом, на державній службі в Україні нині працюють близько 270 тисяч осіб, у Кам’янсько-Дніпровському районі - 260 державних службовців. Співвідношення чисельності державних службовців із загальною кількістю населення України становить 0,5%, що у декілька разів менше, ніж у більшості країн Європейського Союзу.
І наостанок хочу зазначити, що тільки високопрофесійна державна служба здатна забезпечити організоване, демократичне, правове, ефективне державне управління, реалізацію найзначнішої соціально-гуманітарної місії – забезпечення виконання державною усіх зобов’язань перед своїми громадянами.
Шановні колеги! Слід завжди пам’ятати, що ми знаходимося на службі у громади району. Ми маємо керуватися у своїй роботі турботою про благополуччя її жителів, прагненням внести свою частку у розквіт нашого краю. Бажаю вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, творчої наснаги, терпіння, успіхів у справі служіння народові України!
Зі святом Вас!
Сергій ПАНКЄЄВ, голова Кам’янсько-Дніпровської
районної державної адміністрації