Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Як у Водяному святкували Масляну

Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня, за який кожен справжній українець встигає з’їсти таку кількість смачних млинців, що вистачить на весь рік. А чи знаєте ви, що Масляна – це одне з найдавніших слов’янських свят, тому що бере свій початок ще з дохристиянських часів, у період поклоніння язичницьким богам?
Масляна символізувала прихід весни та пробудження природи. Древні слов’яни відзначали “проводи зими” та початок весни і весняного землеробства. В цей день вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджувало природу, тому й готували жертовний хліб, схожий на це небесне світило – млинець.

28 лютого на нашій Центральній площі панувала святкова атмосфера! Не зважаючи на холодну та дощову погоду, яка була зранку, о 12 годині водянці зібралися на Центральній площі села для святкування театралізованого сільського свята «Широка Масляна-2020». І як не вірити, зранку ще йшов сніг, дощ, температура знизилась, а опівдні вже вийшло сонечко і стало тепло. Мабуть це правда, що Весна прийшла Зиму проганяти.
Ще до початку свята біля площі розгорнувся доброчинний ярмарок.  Прийняти участь у ярмарку  були запрошенні колективи  ДНЗ «Сонечко» , колектив Водянської ЗОШ №1, Водянської ЗОШ №2 та працівники культурно-просвітницького центру. Батьки вихованців ДНЗ «Сонечко» та  учні 1-11-х класів долучилися до корисної та смачної справи та разом з батьками здивували всіх присутніх своїми неперевершеними кулінарними шедеврами: готували пироги, тістечка, печиво, млинці, різноманітні желе, торти, горішки  тощо.
На початку свята до мешканців села та гостей звернулася директор інформаційно-просвітницького центру культури і дозвілля Водянської сільської ради Надія Корж, яка привітала усіх присутніх зі святом Масляної та зазначила:
- Масляничні звичаї своїх предків ми успадкували. Тепер залишилося їх зберегти і передати своїм дітям. А тому запрошуємо усіх відсвяткувати свято Масляни за старовинними обрядами та разом відроджувати, та популяризувати традиції, та культуру нашого славетного народу.
З Масляною всіх присутніх також привітав заступник голови сільської ради Юрій Железняк, який побажав миру та спокою на нашій землі, міцного здоров’я землякам та здійснення всіх задумів.
У святковій концертній програмі прийняли участь НФК «Джерело» (керівник Л. Мироненко) Водянської сільської ради, гості свята громадська організація творче об’єднання «Україночка» (керівник Л. Щербініна) та фольклорний колектив «Козацька родина» (керівник В.Новікова) з міста Енергодар, які підняли настрій виконанням веселих пісень. Також на святі виступили В.Селезньова з піснями «Ты огонь, я вода» та «Квітка», Є.Заїка виконала пісню «Масляна», К.Заїка та Є.Куксенко заспівали пісню «Дівчина весна». Зачарували своїми виступами присутніх дует Драч Любові і Катерини Пригоди та віртуоз-баяніст Данило Попов.
Пісні, танці, музика – всього було вдосталь. Але слухати й дивитись – то добре, а самому брати участь – цікавіше й веселіше. То ж для найактивніших жителів села провели ряд цікавих конкурсів, хороводів та забав. Усіх присутніх безкоштовно пригостили кашею і чаєм представники Всеукраїнської Запорізької громади «Братство козаків» на чолі з Володимиром Орищенком.
Найяскравішою подією свята (і в прямому, і в переносному сенсі) стало спалення символа зими – солом’яної баби. І на прощання з холодною порою року відбувся видовищний хоровод. Будемо сподіватись, що зима такими проводами задоволена і повернеться тільки через рік. Ну, а зараз – насолоджуймося тим, як прокидається від сну природа. Скоро буде зелено і тепло.
Присутні на святі щиро дякували сільським артистам та гостям за їхню майстерність та піднесений настрій.
Захід було проведено за підтримки сільського голови Сергія Єрмакова, організатор заходу - інформаційно-просвітницький центр культури і дозвілля Водянської сільської ради.
Микола Ященко