Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Добрі спогади про минулий рік

IMG_5653.JPG

Що видатного, захопливого та цікавого було в минулому 2019 році, про що писала газета «Новини дня»?
Чому тільки хороше? Та все що було невдалим, все те, що не беремо за позитив - ви,
шановні читачі, і так знаєте. Чи варто про це говорити?
А ось все хороше потрібно пам'ятати. І було його дуже багато. Згадаймо лише соту частку, щоб викликати посмішку і захоплення за рік, який нас покинув, а він дійсно був яскравим і незабутнім.

З метою виявлення та підтримки творчо обдарованих дітей дошкільного віку, учнівської молоді та з нагоди святкування 80-річчя Запорізького краю, у Водянській громаді проведено фестиваль ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив» серед здобувачів дошкільної освіти (старшої групи – 6 років) та здобувачів загальної середньої освіти (1-4 класи та 9-11 класи) на тему: «Я і моя мала Батьківщина: роздуми та сподівання».
* * * * *
19 січня 2018 року на базі Снігурівської ЗОШ №3 відбувся міжобласний турнір по парковому волейболу МІКС (чоловіки і жінки). В турнірі взяли участь команди з Миколаївської, Херсонської та Запорізької областей. Запорізьку область представили команди - «Дружба» (Водяне), «Лідер» (Кам'янка-Дніпровська), «Вікінг» (Василівка), Миколаївську – «Локомотив», «Гармонія», «Нібулон», «Зеніт», Херсонську – команда «Калінінське». Перше місце посіла команда з Водяного «Дружба».
* * * * *
5, 6, 7 лютого у всіх населених пунктах Кам’янсько-Дніпровського району відзначали День визволення від фашистських загарбників. Біля пам’ятників загиблим воїнам були проведені мітинги, присвячені 75-й річниці визволення. Присутні згадали невмирущий подвиг бійців, що звільняли населені пункти від окупантів та хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих під час звільнення.
* * * * *
7-8 лютого 2019 року в оновленій спортивній залі Водянської ЗОШ №1 пройшов 38 турнір з волейболу серед учнів 5-7 і 8-11 класів, присвячений 75 річниці звільнення села Водяне від фашистських загарбників, який започаткував ще в 1981 році тренер з волейболу О.П. Жовнаренко.
* * * * *
У місті Токмаку 9 лютого відбулися І обласні ігри з єдиноборств серед школярів «Combat Gamg» з вільної боротьби серед юнаків та дівчат 2004-2006 р.н. В іграх взяли участь 220 юних борців з усіх куточків Запорізької області. Команда борців ДЮСШ «Колос» Кам'янсько-Дніпровської ОТГ також була в числі чемпіонів, а саме: Катерина Остапенко, Дарина Полякова, Дар'я Грепечук, Софія Іванова, Дар'я Шараварнікова, Роман Козловцев, Анастасія Лихацька, Анастасія Омельченко, Михайло Олексієнко, Борис Курасов.
* * * * *
На початку лютого у дитячому секторі «Кам’янсько–Дніпровської публічної бібліотеки» відбулася година мовних ігор «Мову, як неню треба любити», присвячена українській мові - одному з найбільших надбань нашого народу.
Її учасниками стали учні 5-х класів гімназії «Скіфія» разом зі своїм вчителем Н. В. Парамоновою та шкільним бібліотекарем Н.М. Пришко.
* * * * *
17 лютого відбувся День відкритих дверей в агроцентрі «Агрополіс», темою якого була боротьба з тутой абсолютою. Охочих почути фахівців, які знають, що робити з цим карантинним шкідником було дуже багато, а запитань - ще більше. Був наданий спектр хімічних препаратів і біопрепаратів для боротьби з ТММ, докладно розказано, як вони діють.
* * * * *
На базі Водянської ЗОШ №1 16 лютого відбувся обласний турнір з паркового волейболу Мікс (чоловіки і жінки), присвячений 30-річчю виводу військ з Афганістану. В турнірі прийняли участь 8 команд: смт Веселе, с. Велика Білозерка, м. Василівка, «Лідер» (м. Кам’янка-Дніпровська), с. Гоголівка Веселівського р-ну, ОТГ Водяне, ДЮСШ (м. Кам’янка-Дніпровська) та ЗОШ №2 (с. Водяне). У наполегливій боротьбі перемогу здобула команда ОТГ с. Водяне, ІІ місце – «Лідер» (м. Кам’янка-Дніпровська).
* * * * *
Доторкнутись до струн душі Лесі Українки, увійти в храм її любові, мали змогу члени клубу «В кругу друзей» на своєму за-сіданні, яке відбулося в День всіх закоханих та напередодні дня народження поетеси.
* * * * *
22-23 лютого в місті Запоріжжі пройшов чемпіонат області з важкої атлетики серед юніорів, а так само серед молоді до 23 років. У змаганнях брали участь атлети з усіх районів Запорізької області. Не стали винятком і наші вихованці КУ ДЮСШ "Колос" міста Кам'янки-Дніпровської. Успішно виступили і стали призерами чемпіонату в своїх вагових категоріях: Ярослав Низовий (2-е місце), Данило Сташкевич (2-е місце), Максим Ремига (3-е місце), Микола Кузьмін (3-е місце), Дем'ян Костюмів ( 4-е місце).
* * * * *
У Запоріжжі в ДЮСШ олімпійського резерву 22 лютого пройшов чемпіонат області з важкої атлетики серед юніорів віком до 20 років. Дніпровські важкоатлети виступили на високому рівні! Так, чемпіонами області стали: Анжеліка Жукова, Віктор Байша, срібними призерами - Анастасія Вєрозубов і Андрій Рекрутенко, бронзовим призером - Віталій Девочкін, для якого ця медаль стала першою в спортивній кар'єрі!
* * * * *
Протягом тижня, з 11 до 20 лютого, в КЗ «Кам’янсько-Дніпровська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3» проводилися позакласні заходи з математики та фізики, а саме математичні вікторини, брейн-ринги, фізико-математичний квест, гра «Піфагор», фізичні досліди. Діти самостійно складали ребуси, випускали тематичні газети, малювали малюнки за допомогою цифр, складали казки та оповідання.
* * * * *
В місті Дніпро 3 березня 2019 року відбувся ХІ Відкритий Міжнародний фестиваль-конкурс пісні та музики «Золотий орфей», у якому взяли участь музиканти та вокалісти з різних куточків України. В номінації «Інструментальний жанр» диплом лауреата І ступеня отримала педагог з фаху «Народні інструменти» Кам’янсько-Дніпровської міської дитячої школи мистецтв Тетяна Володимирівна Грицюк!
* * * * *
В перший день весни відбулася тридцять п’ята позачергова сесії Кам’янсько-Дніпровської районної ради сьомого скликання. під головуванням Михайла Пригоди, голови Камянсько-Дніпровської районної ради. З метою удосконалення системи охорони здоров’я та з метою підвищення рівня медичного обслуговування населення, впровадження нових підходів щодо організації роботи закладів охорони здоров’я та їх фінансового забезпечення, та з метою підвищення рівня медичного обслуговування населення, впровадження нових підходів щодо організації роботи закладів охорони здоров’я та їх фінансового забезпечення, на сесії було прийняте рішення щодо створення комунального некомерційного підприємства «Кам’янсько-Дніпровська центральна районна лікарня», шляхом перетворення комунальної установи «Кам’янсько-Дніпровська центральна районна лікарня».
* * * * *
У селі Дніпровка для дітей дитячого садка у перший день Масляниці учасниками театрального гуртка, під керівництвом Ірини Половкової, була показана театральна вистава «Масляна у двори в’їжджає». По закінченню свята дітей чекав сюрприз – частування млинцями, що приготували мами і бабусі. До того ж кожен з’їдений млинець, в це апетитне свято, дозволить виконати одне заповітне бажання.
* * * * *
5 березня у Кам’янсько-Дніпровському міському Будинку культури відбулося свято, присвячене відзначенню Міжнародного жіночого дня.
* * * * *
9 березня, мешканці Великобілозерської громади відсвяткували Масляну, під час якої вони попрощалися з зимою та зустріли весну. Відвідувачів свята пригощали млинцями, розважали веселою музикою, запальними танцями та ефектним спаленням опудала.
* * * * *
Цього року учасниками ІІ (обласного) етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої Академії Наук України стали шість учнів гімназії «Скіфія»: Вікторія Гераскіна, Олександра Коваленко, Анастасія Баранова, Карина Скочдополь, Анна Авєдікова, Діана Черненко.
* * * * *
З 8 до 15 березня 2019 року на території Водянської ОТГ проходили відбіркові етапи Всеукраїнської виставки-конкурсу з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» і фестиваль писанок «Писанковий рай» серед учнів закладів загальної середньої освіти.
* * * * *
Відбувся концерт за участю нашої землячки Карини Хачатурової. Зразковий шоу-кліп-театр «Будьмо разом» та шоу-гурт «ALIVE» (учасницею якого є Карина), з програмою «Подорож у пісню», завітав до Енергодару 16 березня, а в Кам’янку-Дніпровську – 17 березня.
* * * * *
Номер Карини Арсєнтьєвої здивував всіх, адже вона переспівала арію Діви Плавалагуни з фільму Люка Бессона “П’ятий елемент”. На сцені Карина сказала, що її викладач по вокалу не рекомендував їй виконувати цю пісню, так як вважав, що дівчина не впорається. На шоу “Голос країни 9” Карина довела протилежне і пройшла в прямі ефіри, а згодом і в фінал.
* * * * *
Учні Водянської ЗОШ №1 підключилися до проведення Міжнародний день числа «Пі». Протягом тижня учні 7-9 класів готувалися до проведення математичного квесту, який відбувся 20 березня між командами 7-9 класів. Перше місце зайняла команда «Піксель», ІІ місце – команда «Піфагор», ІІІ місце – команда «Пірати».
* * * * *
У місті Василівка, 23.03.2019 року, проходив турнір по парковому волейболу (МІКС) на кубок голови Василівської районної ради Д.С. Калініна. В складі команди від Водянської громади грали: Сметана Олександр, Левченко Олександр, Воробйова Лариса і Сидоренко Ірина. Показавши чудову техніку і міцний спортивний характер, команда поповнила свою колекцію ще одним трофеєм – кубком і медалями за перше місце.
* * * * *
23-24 березня 2019 року в місті Вінниця відбувся IІ етап Національного Чемпіонату України з Фольклору «EURO FOLK». Фестиваль проводився у рамках Міжнародного конкурсу «Таланти 21 століття» під егідою Європейської Асоціації Фольклорних Фестивалів — ЕAFF та офіційного партнера UNESCO. Серед великої кількості учасників фестивалю був і наш народний фольклорний колектив «Надвечір’я», який завоював звання найкращого в номінації «Групи фольклорних пісень, автентичний спів» і отримав І місце.
* * * * *
Рішенням виконкому Кам’янсько-Дніпровської міської ради з 25 березня по 25 квітня було проведено місячник з благоустрою по наведенню належного санітарного стану на території Кам’янсько-Дніпровської міської об’єднаної територіальної громади.
* * * * *
Радниці Запорізького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону України, зустрілися з головою Благовіщенської ОТГ Людмилою Дрязгіною і подивилися громаду.
* * * * *
22 березня у комунальному закладі «Кам’янсько-Дніпровська района гімназія «Скіфія»» відбулося загальношкільне свято «Зустріч з птахами».
* * * * *
В закладі дошкільної освіти ясла-садка «Сонечко» Водянської ОТГ з 25 по 29 березня пройшов тиждень театру. Цілий тиждень у житті дітей був присвячений подорожі в чарівний світ театру. Завдяки цій подорожі, вихованці ДНЗ пізнали театр не лише розумом, але і серцем.

Переможцем Всеукраїнського конкурсу «#ТГШ205: Таємниця генія Шевченка» став учень шостого класу (вчитель Олена Антонюк) Кам’янсько-Дніпровської гімназії «Скіфія» Артем Гювелян, який був нагороджений Дипломом І ступеня.
* * * * *
3 квітня голова Михайло Пригода Кам’янсько-Дніпровської районної ради провів нараду, де обговорювалися питання центральної районної лікарні. З першого квітня 2019 року в Кам’янці-Дніпровській вже не працював пологовий будинок. Планувалося, що малюки на світ з’являтимуться в Енергодарі. На нараді Михайло Пригода наголосив, що ця ситуація не має вплинути на комфорт та безпеку життя майбутніх матусь, тому вирішено, що в перспективі породіль, які будуть цього потребувати, до Енергодарського пологового довозитиме швидка допомога.
* * * * *
В місті Токмак 6 квітня 2019 року відбулися спортивні змагання з вільної боротьби – відбір на чемпіонат України, який відбувся в Запоріжжі 21 травня.
У змаганнях взяли участь спортсмени з Водянської ЗОШ №1 та зайняли такі призові місця: Єлізавета Ромашова (54 кг) - 2 місце, а Аліна Недавня (58 кг) та Олексій Піддубний (38 кг) - 3 місце.
* * * * *
18 квітня у Водянській ОТГ відбувся фінал спартакіади з футболу серед школярів. На стадіоні ім. А.І.Скрипника (с. Водяне) зустрілися команди-переможці. Команда Водянської ЗОШ №2, зайняла 1 місце і стала чемпіоном спартакіади з футболу, 2 місце зайняла команда учнів Водянської ЗОШ №1 і 3 місце – команда Дніпровської ЗОШ №2.
* * * * *
20 квітня 2019 року в Веселівськії ОТГ проводилися обласні змагання з волейболу за вихід у фінал Запорізької області серед ОТГ і районних центрів. За підсумками змагань місця розподілилися наступним чином: перше місце посіла команда Водянської ОТГ, друге - Веселівської ОТГ, третє місце - Мелітопольского району і четверте - Кам’янсько-Дніпровської ОТГ.
* * * * *
Комунальний заклад «Нововодянська ЗОШ І-ІІІ ступенів», взяв участь в акції «Ліс майбутнього в твоїх руках», в рамках заходу «Посади своє дерево». За сприяння Іванівського лісництва були безкоштовно надані саджанці: 10 лип, 3 туї, 5 черемхи та 20 кущів спіреї. Учні старших класів власноруч посадили дерева та кущі, аби залишити після себе згадку в школі.
* * * * *
На базі КЗ «Кам’янсько-Дніпровська загальноосвітня санаторна школа-інтернат» ЗОР 16 квітня відбувся кущовий семінар зі спеціалістами органів управління освітою, керівниками методичних об’єднань і працівниками закладів освіти, які відповідають за безпеку життєдіяльності та викладають навчальні предмети «Основи здоров’я» і «Захист вітчизни» в рамках Дня цивільного захисту та Тижня безпеки життєдіяльності у 2019 році. В заході взяли участь більше 50 спеціалістів ОТГ м. Кам’янки-Дніпровської, м. Енергодару, сіл: Іванівка, Дніпровка, Нововодяне, Водяне, Запо-вітне, Благовіщенка.
* * * * *
В спортивному залі Водянської ЗОШ №1 четвертого травня відбувся турнір з волейболу присвячений 74-й річниці Великої Перемоги.
* * * * *
В період з 23 по 25 квітня 2019 року проводились 3-х денні навчально-польові збори для юнаків 11 класів Водянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. Ф.О. Окатенка під керівництвом вчителя ДПЮ С.В. Концура.
* * * * *
11 травня 2019 року в місті Мелітополь в рамках проведення обласної спартакіади серед збірних команд міст, сільських районів та ОТГ, під гаслом «Здорова молодь – здорова нація» відбулися обласні змагання «Тато, мама, я – спортивна сім’я».
Родина Миколи і Ганни Ерьоменко, та їхнього сина Дениса, учня 5 класу Водянської ЗОШ №1 ім. Ф.О.Окатенка, які представляли Водянську об’єднану територіальну громаду на цих змаганнях, зайняли ІІ місце.
* * * * *
17 травня 2019 року відбулася  36 сесія районної ради. До депутатського корпусу районної ради звернувся трудовий колектив дитячого садка «Івушка», з проханням зберегти дитячий садок для дітей і не закривати його.
Голова районної ради Михайло Пригода зауважив, що районною радою, за підтримки райдержадміністрації, підготовлений проект рішення для звернення до депутатів обласної ради та обласної державної адміністрації з проханням: залишити дошкільний заклад і школу-інтернат в тому стані в якому вони є. На утримання цих закладів в рік витрачається біля 4 млн гривень. Кам’янсько-Дніпровська громада не може їх взяти на утримання.
Депутати районної ради прийняли проект рішення про звернення до депутатів області та обласної державної адміністрації щодо дитсадка «Івушка».
* * * * *
22 травня народний фольклорний колектив «Джерело» відсвяткував свій 35-річний ювілей.
* * * * *
В селі Водяне на мальовничому узбережжі Каховського водосховища 1 червня відбувся турнір з пляжного волейболу, присвячений Дню захисту дітей.
* * * * *
Щодо ситуації з трудовою зайнятістю в нашому районі, чим реально може допомогти центр зайнятості, чи є реальні можливості навчання та працевлаштування, про все це докладно в інтерв’ю газеті «Новини дня» розповів директор Кам’янсько-Дніпровської районної філії Запорізького ОЦЗ Михайло Леонідович Юхно.
* * * * *
Первинну медичну допомогу жителям Кам’янсько-Дніпровської, Благовіщенської громад та села Новодніпровка надає Кам’янсько-Дніпровський центр первинної медико-санітарної допомоги. Центр складається з 7 амбулаторій сімейної медицини. В яких працює 80 медпрацівників, це: 16 лікарів, 32 медичних сестри, 8 – молодшого медперсоналу, 24 – іншого допоміжного і господарсько-обслуговуючого персоналу, про це та інше розповів на шпальтах газети головний лікар КНП «Камянсько-Дніпровський ЦПМСД» В.М. Дунаєв.
* * * * *
На початку липня на замовлення ДТЕК «Запорізька ТЕС» фахівці Кам’янсько -Дніпровської районної філії провели міні - ярмарок вакансій.
* * * * *
У Водянському Центрі первинної медико-санітарної допомоги з липня запрацювала своя лабораторія. Отже мешканці Водянської громади можуть здавати та отримувати свої аналізи.
* * * * *
Про сучасний стан захисних гідротехнічних споруд Кам’янського Поду та перспектив їх експлуатації розповів Віталій Гаврилок, начальник Нікопольського РУВР.
* * * * *
24 серпня 2019 року на стадіоні ім. А.І.Скрипника в селі Водяне пройшов футбольний турнір пам’яті Григорія Миколайовича Зубка. Переможця вирішили післяматчеві пенальті і кубок знову поїхав до ФК «Кам’янка», який другий рік поспіль здобуває перемогу в цьому турнірі. Друге місце виборов ФК «Степной», а за третє змагались команди «Водяне-1» та «Водяне-2» і перемогу здобула команда «Водяне-1».
* * * * *
На початку нового навчального року на сторінках газети відбулася зустріч з вчителем географії Водянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. Ф.О. Окатенка Любовію Пилипівною Албул, колишнім завучем цієї школи, і взагалі вшанованою особою, як серед учителів, так і серед учнів, особливо колишніх, яким поталанило зустрітися з нею на життєвому шляху.
* * * * *
2 вересня 2019 року у філії Великобілозерського навчально-виховного комплексу №1 Великобілозерській ЗОШ І-ІІ ступенів № 5 традиційно пройшла вереснева зустріч шкільної родини, присвячена Дню Знань, яка сповістила учнів, батьків та вчителів про початок нового 2019-2020 навчального року. 
* * * * *
Чудового вересневого дня у затишній читальній залі міської бібліотеки на зустріч «Романсу світлі почуття» зібралися близькі за духом та настроєм люди, члени клубу «В кругу друзей» на побачення з романсом.
* * * * *
Своїми спогадами про той період, коли вони очолювали міську раду ділилися Олександр Єгорович Дунаєв, Микола Андрійович Заліський напередодні Дня міста.
* * * * *
У День міста Кам’янки-Дніпровської відбувся традиційний футбольний турнір пам’яті Віталія Потапенко. Кубок турніру в цьому році завоювала команда з міста Запоріжжя, на другому місці ФК «Степовий» на третьому - ФК «Кам’янка-Універмаг».
* * * * *
Жителі Кам’янки-Дніпровської з розмахом відзначили 233-й День народження міста.
* * * * *
З нагоди відзначення Міжнародного дня людей похилого віку в КЗ «Великознам’янська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1» 20 вересня відбулися святкові заходи під загальною назвою «Хай літа не йдуть на Ваш поріг!»
* * * * *
В рамках Дня відкритих дверей,який проводила міська бібліотека до професійного свята 30 вересня, запросила всіх бажаючих на «Вернісаж нових книг». Вони були придбані бібліотекою за кошти отримані від надання сервісних послуг читачам. Крім того, видавництво «Кондор» та окремі письменники подарували бібліотеці 20 примірників літератури.
* * * * *
Цього року 28 вересня село Нововодяне відсвяткувало свій 100-річний ювілей. Громада села того дня таки гарно веселилась.
* * * * *
У Києві відбувся фінал Всеукраїнського фестивалю «Мама, тато, я - спортивна сім’я» серед обласних центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Третє місце отримала краща спортивна родина Запорізької області Ярмак: 30-тирячна мама Наталія, 38-річний тато Валерій та їх восьмирічна донька Катерина.
* * * * *
27 вересня 2019 року відбулося урочисте вручення стипендій Президентського Фонду Леоніда Кучми «Україна». Протягом останніх 10 років її отримують і студенти університету імені Альфреда Нобеля, де навчається наша землячка Катерина Ягупова, яка і отримала цю стипендію.
* * * * *
З 18 по 27 жовтня 2019 року в столиці Румунії, місті Бухарест, відбувся чемпіонат Європи серед юніорів та молоді до 23 років. Команду України представляли 32 важкоатлети. Шість студентів Запорізького національного університету брали участь у змаганнях і серед них був наш земляк Олег Ганзенко, який у ривку виборов срібло, а у поштовху – бронзову нагороду!
* * * * *
Навесні цього року лісівники на території Водянського, Іванів-ського та Кам’янсько-Дніпровського лісництв провели посадку лісових культур на площі 72 гектари. Весь посадковий матеріал вирощений у власних розсадниках.
* * * * *
15 листопада на базі КЗ «Нововодянська ЗОШ І - ІІІ ступенів» відбувся ІІ етап Х ювілейного Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т. Г. Шевченка, у Водянській об’єднаній територіальнії громаді. Члени журі визначили переможця конкурсу - ученицю 9 класу КЗ «Водянська ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 імені Ф.О. Окатенка» Дар’ю Олиниченко.
* * * * *
16 листопада жителі Заповітне відзначали День народження свого улюбленого селища - 56 річницю, а також День працівників сільського господарства.
14 листопада, в Заповітному урочисто відкрилися пункт швидкої допомоги і Медичний центр.
* * * * *
19 грудня всі культурні та освітні заклади району до Дня святого Миколая провели чарівні розважально-пізнавальні заходи.
* * * * *
У п’ятницю, 20 грудня, в редакції газети «Новини дня» пройшов передноворічний розіграш призів серед передплатників, які встигли до розіграшу виписати газету на рік і перше півріччя 2020 року.
* * * * *
Напередодні Нового 2020 року в усіх навчальних закладах району пройшли незабутні новорічні заходи.