Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


ПІДВИЩЕННЯ ПЕНСІЙ З 1 ГРУДНЯ ПОТОЧНОГО РОКУ

Головним управлінням Пенсійного фонду в Запорізькій області проведено черговий перерахунок пенсій
Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» з 1 грудня 2019 року передбачено збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1564 грн до 1638 грн. У зв’язку з цим з 1 грудня проведено масовий перерахунок пенсій.
Підвищення пенсій отримали майже 300 тисяч запорізьких пенсіонерів (це 55,5% від загальної чисельності в області), у складі пенсійної виплати яких є надбавки, доплати, підвищення, що базуються на розмірі прожиткового мінімуму. Розмір мінімальної пенсії збільшено до 1638 грн, розмір максимальної пенсії зріс на 740 грн та становить 16380 грн. У кожному конкретному випадку сума підвищення індивідуальна та залежить від багатьох складових: страхового стажу, розміру заробітної плати, з якої призначено пенсію, наявності підвищень та надбавок до пенсії тощо. Оперативно дізнатись про розмір підвищення своєї пенсії можна на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду, в особистому кабінеті користувача.
Відповідно до законодавства зросли:
– мінімальні та максимальні розміри пенсій;
– доплати за понаднормативний стаж, передбачені статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
– пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;
– пенсії ветеранам війни та жертвам нацист-ських переслідувань;
– щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій;
– мінімальна пенсійна виплата особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
– державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни;
– надбавка почесним донорам;
– мінімальні пенсії шахтарям.
Для працюючих пенсіонерів перерахунок у зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, проводиться після звільнення з роботи або припинення діяльності.
Перерахунок пенсій здійснено за матеріалами пенсійних справ, у автоматичному режимі.
З індивідуальними питаннями про перерахунок пенсії, а також для реєстрації на веб-порталі Пен-сійного фонду України можливо звернутися до Кам’янсько-Дніпровського відділу обслуговування громадян (м. Кам’янка-Дніпровська, вул. Гоголя,1), щодня з 8-00 до 17-00; на віддалених робочих місцях – щомісяця в селах: Велика Знам’янка (остання п’ятниця місяця з 8-00 до 10-00), Водяне (перша п’ятниця місяця з 8-00 до 10-00), Благовіщенка (перший понеділок місяця з 8-00 до 10-00).
Оксана ЦИГРІК