Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Відбувся ІІ етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика у Водянській ОТГ

Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика — конкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.  Його проводять щороку у День української писемності та мови.
З нагоди святкування Дня української писемності та мови , 8 листопада на базі КЗ «Заповітненська загальноосвітня школа» Водянської сільської ради, відбувся ІІ етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика. В конкурсі прийняли участь18 учасників з шести загальноосвітніх навчальних закладів Водянської ОТГ, які вирішували завдання різних напрямків, а також писали твір-мініатюру.
Учасників конкурсу караваєм зустрічали учні Заповітненської ЗОШ разом з вчителем української мови та літератури Галиною Гринцовою, яка в своєму виступі підкреслила:
- У цей святковий день ми раді вас вітати у Заповітному на святі! Щасливі ми, що народилися, живемо в такому мальовничому, неповторному, багатому куточку нашої України - рідному Заповітному. Тут корінь роду нашого, хоча і не сягає він сивої давнини, але це наша пам’ять, яку ми свято зберігаємо у наших душах. І де б ми не були, скрізь відчуваємо поклик рідної душі, зачувши рідне слово.
З вітальним словом до учасників звернулась провідний спе-ціаліст відділу освіти, молоді та спорту Водянської сільської ради Жанна Галкіна, яка зауважила, що конкурс знавців української мови – це не лише творчі змагання учнівської молоді, а й своєрідна патріотична акція утвердження українського слова. Жанна Миколаївна побажала присутнім миру та здоров’я, успіхів та перемоги.
Учні Заповітненської ЗОШ підготували для учасників концерт, на якому звучали українські пісні, гуморески П. Глазового, сценка «Розмова в автобусі» та багато іншого.
Після урочистої частини учні приступили до виконання конкурсних завдань. Конкурсанти виконували завдання творчого рівня (написання творів відповідної тематики) та різноманітні завдання на виявлення вмінь редагувати,  аналізувати мовний матеріал. Атмосфера змагання, творчості, натхнення відчувалася в процесі роботи. Письмові завдання були зорієнтовані не лише на виявлення мовних знань і вмінь, а й на усвідомлення мови як суспільного явища, виховання патріотизму здобувачів освіти.
Фахове журі оцінило результати конкурсних змагань і переможцями стали:
серед 3-4 класів: І місце – Поліна Голец (Заповітненська ЗОШ); ІІ місце – Анна Кузьменко (Водянська ЗОШ № 1); ІІІ місце – Катерина Рисухіна (Дніпровська ЗОШ № 2);
серед 5-8 класів: ІІ місце – Катерина Пригода (Водянська ЗОШ № 1); ІІІ місце – Ельміра Дадікян (Заповітненська ЗОШ) і Віолета Мирко (Дніпровська ЗОШ № 1);
серед 9-11 класів: І місце – Дар’я Олиниченко (Водянська ЗОШ № 1); ІІ місце – Софія Гайдук (Заповітненська ЗОШ); ІІІ місце – Анастасія Гордієнко (Водянська ЗОШ № 2).
Переможці будуть приймати участь у наступному ІІІ етапі ХХ Міжнародного конкурсу з україн-ської мови імені П.Яцика. Побажаємо їм перемоги!
Микола Ященко