Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


НФК «Джерело» - 35 років!

Люди різного віку, професій, уподобань, звичок, співають разом в народному фольклорному колективі «Джерело». Пісня стала невід’ємною частиною їх життя. Йдуть роки, змінюється склад учасників, але колектив, який за цей час спромігся удостоїтися звання народного, завжди у постійному пошуку - пошуку нових творів, нових форм роботи і, звичайно, нових талантів.
Фольклорний колектив «Джерело» із села Водяне відомий не лише в Кам’янсько-Дніпровському районі , а і за його межами. Колектив був створений в 1984 році за ініціативи колишнього художнього ке-рівника Миколи Рудомана (нині вже покійний), а в 1996 році колективу присвоєно звання – народного. До такого високого визнання своїх творчих успіхів учасники колективу «Джерело» йшли багато років. Перший виступ відбувся в 1984 році в сільському клубі. До складу колективу художньої самодіяльності, в той час, входили більше 40 аматорів сцени. Серед них – представники різних професій, багато чоловіків. Гарний приклад для односельців.
Зчасом ряди колективу поріділи. Багато учасників вже відійшли у вічність. Доречно сказати, що народний фольклорний колектив «Джерело» охоче залучає до виступів і молоду зміну. Разом з дорослими уже не один раз виступали на сцені юні водянці Кіра Грібова, Катерина Пригода, Любов Драч та Стефанія Щелкунова. Дітей це приваблює, додає впевненості у собі і розвиває талант. В репертуарі колективу різноманітні твори та, звичайно, найбільше люблять рідну українську народну пісню.
Колектив нагороджений чисельними грамотами, дипломами, подарунками.
22 травня народний фольклорний колектив «Джерело» відсвяткував свій 35-річний ювілей. В святковій прикрашеній залі зібралося багато гостей, які прийшли привітати ювілярів зі святом. Також в залі були присутні ті, хто своєю творчістю писав історію «Джерела» – це Марія Антонівна Живогляд та Марія Іванівна Костенко.
Ведуча свята, а вона і художній керівник колективу Любов Мироненко звернулася до присутніх зі словами подяки:
– Ми раді всіх вас бачити на нашому святі, у цей травневий день. Зібралися ми, щоб нагадати вам про себе, подарувати гарний настрій і звітувати перед вами в свій ювілей. І я хочу запросити на сцену тих, хто на протязі багатьох років зберігав і відроджував українські звичаї та обряди, українську народно-пісенну культуру, тих, хто зміг донести, примножити і зберегти звання НФК «Джерело» прославляючи своє рідне село. Для підняття свого професійного рівня колектив побував на багатьох конкурсах і фестивалях різного рівня: районного, обласного, міжрегіонального, всеукраїнського, європейського. Зараз колектив нараховує 14 чоловік: Євдокія Горлова, Наталка Білик, Тетяна Мітіна, Людмила Тихонова, Інна Сежченко, Ніна Долгополова, Ніна Огурцова, Леонід Огурцов, Стефанія Щелкунова, Любов Драч, Катерина Пригода, Кіра Грібова, акомпаніатор Микола Концур і художній керівник Любов Мироненко.
З привітальними словами, квітами та подарунками виступили: заступник голови Водянської сільської ради Володимир Ляшенко, голова Кам’янсько-Дніпровської районної ради Михайло Пригода, колишній голова сільської ради Василь Величко, начальник відділу освіти Водянської сільської ради Ірина Іванищак, колективи вчителів Водянської ЗОШ №1 і Водянської ЗОШ №2, приватний підприємець Петро Щербина, колектив дитячого садка «Сонечко», колектив «Дніпровські зорі» (керівник М.Гринцов, с. Дніпровка), колектив «Україночка» (керівник Л.Щербініна, м. Енергодар), а також багато вітань лунало від односельців.
У виконанні народного фольклорного колективу «Джерело» пролунали пісні: «Не зівай Хомка - на те ярмарок», «Чорна редька», «Ой там, за яром», «Стукалка-грюкалка», «Ой, біда, подруженьки», «Буряки», «Була собі дівчина», «Пливе човен», «Бузина» та багато інших.
Вихованці середньої групи №2 дитячого садка «Сонечко» (вихователь Зоя Стегіна) виконали танок зі стрічками. Багато пісень пролунало від колективів «Дніпровські зорі» та «Україночка». А на завершення свята колектив «Джерело» показав фрагмент українського весілля – обряд «Розплітання коси».
Завершилося свято довготривалими оплесками і вигуками «Браво».
Учасники народного фоль-клорного колективу «Джерело» мають родини, дітей, внуків, багато турбот. Та впродовж вже багатьох-багатьох років завжди знаходять час для свого улюбленого захоплення – української народної пісні.
Микола ЯЩЕНКО