Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Дякую тобі, мамо!

Мамо, матінко, матусю,
Я добра від тебе вчуся.
Ти найкраща в світі мама,
Ніжна, добра і ласкава!
Яке велике щастя жити у цьому світі, усміхатися сонечку, чути грайливу пісню струмочка, веселий спів пташок навесні, бачити безмежне блакитне небо, а темної ночі - міріади яскравих зірок, милуватися різнобарвними квітами на землі, ходити босоніж по зеленій травичці і відчувати приємний дотик холодної роси.
Справді - це велике щастя. І всьому цьому ми завдячуємо найдорожчій людині у світі - своїй рідній матусі, яка народила нас, дала цю радість життя. Мамо... Перше слово, яке з радісною усмішкою вимовляє дитина, і скільки б нам не було років - п’ять чи п’ятдесят - всім завжди потрібна мати, її ласка, її погляд, її тепла посмішка, лагідні руки, найрідніший голос, її похвала, чи застереження живуть у кожному з нас з дитинства і до кінця наших днів. А ми, діти, не завжди бували лагідні з нею, частенько були неслухняними, приносили прикрість своєю поведінкою, але мамине серце, котре все вибачає, завжди любило нас, оберігало від усього на цій землі.
Слово “мати”, “мамо”, “матуся” завжди асоціюється у нас з любов’ю, добротою, ласкою. Мати – най-ближча людина, яка піклується про нас, незалежно від нашого віку, статусу, сімейного стану, майже єдина людина, яка любить нас безумовною, щирою любов’ю.
День матері – свято любові і поваги, і єдиним справжнім подарунком у цей день є вираз взаємної любові! Любов матері – основа і джерело життя. У цілому світі мірою гідності людини вважається її вдячність матері за життя, за всі її старання, за виховання дітей і за самопожертви.
Відзначається він у другу неділю травня, яка вважається місяцем Пречистої Діви Марії. До Матері Божої звертаються християни, просячи заступництва і допомоги. У травні, коли природа Мати виряджає свою доню Землю в пишному уборі весняних квітів у дорогу життя, праці й радості, люди висловлюють подяку материнській самопожертві і відзначають День Матері.
Дякую, тобі мамо!
Як до великої ріки біжать струмочки відусюди, так і до мами діточки, ідуть до гнізда свого люди. Такими словами розпочалося свято в КЗ «Дніпровська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2» Водянської сільської ради присвячене Дню Матері.
З пошаною та натхненням учні школи разом з вчителем мистецтва Слюсар Світланою Миколаївною підготували святковий концерт, присвячений Дню Матері, під гаслом «Дякую тобі, мамо!» та солодкий подарунок для кожної мами.
Учні 5-7 класів  підготували чудову програму, яка об’єднувала в одне ціле багато пісень та віршів про маму. У святково прибраній актовій залі зібрались батьки, учні, вчителі, адміністрація школи та запрошенні гості. Теплі привітання і побажання всім матерям прозвучали від учнів. Очі матерів світилися гордістю за своїх дітей, адже кожний учень мав можливість привітати свою найдорожчу матусю віршом. У цей день всі найкращі слова вдячності були адресовані найріднішій у світі людині - нашій неньці. Радісним та щирим було свято. Матері, які прийшли на свято, уважно слухали привітання, вдячно усміхалися та підтримували оплесками своїх артистів. А зі сцени пролунало багато пісень та віршів, стільки теплих і щирих слів, що здавалося, навіть природа вирішила привітати матусь теплим травневим сонечком.
Привітати матусь зі святом прийшли вихованці КЗ «Ясла-садок «Веселка», які підготували танок «Рушничок» разом із своїми вихователями С.П. Нєвзоровой та А.О. Мірошнік. А у виконанні С.М. Слюсар прозвучала пісня «Поговори со мною мама».
З привітальними словами звернулась до присутніх начальник відділу освіти, молоді та спорту Водянської сільської ради Ірина Миколаївна Іванищак, яка зазначила:
- Безумовно, День матері – одне з найбільш зворушливих свят, тому що всі ми з дитинства і через все життя до своїх останніх днів несемо в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї матері, яка все зрозуміє, пробачить, притисне до серця і буде самовіддано любити свою дитину незважаючи ні на що. 
З гарними привітаннями до присутніх звернулася і директор школи Віра Василівна Воробйова, яка привітала всіх матусь з Днем Матері і подякувала вчителю мистецтв С.М. Слюсар і учням школи за чудово підготовлену програму.
Кожна мати отримала в подарунок квітку і масу задоволення від гарних дитячих виступів.
А на кінець хочу додати: чим більшою є любов до матері, тим світлішим і радіснішим є наше життя. Чи ж не тому ми хочемо сказати їй найкращі слова вдячності? Тільки іноді буває пізно. Ми, чомусь, набагато пізніше, як належить, бачимо і усвідомлюємо роль матері в нашому житті, тому часто протягом її життя ми так і не встигаємо сказати теплі слова, пригорнути і потурбуватися про неї як належить. Вона нам вибачає, любить нас і захищає, пригортає крильми величезної материнської любові, де б ми не були. Бо вона – мати... Мати, ненька, матуся, матінка, мамочка – єдина людина у світі, яка не буває байдужою до своїх дітей. У ній стільки милосердя, співчуття, турботи, ласки... 
Бережіть своїх матерів, говоріть їм приємні слова, любіть їх, турбуйтеся про них, допоки вони живі, бо настане час, і вам не буде до кого прийти та прихилити свою голову. Бережіть своїх матерів!

Микола Ященко