Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Патріотичні ігри

16 травня на базі КЗ «Великознам’янська ЗОШ І–ІІІ ступенів №1» відбулись чергові регіональні змагання з Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
Вперше за багато років існування гра змінила локацію. Від самого ранку організатори конкурсу адаптували шкільний спортивний майданчик під проведення змагань. Було сформовано смугу перешкод, а також підготовлені місця, для створення туристичного табору та приготування традиційного козацького кулішу. Змагатися прибули команди з усіх шкіл села Велика Знам’янка. Команди складалися із 8 учнів 5–9 класів. Для того, щоб здобути перемогу, необхідно було, продемонструвати цілий ряд умінь і навичок у різних за типом дисциплінах.
З привітальним словом виступили заступник міського голови Кам’янсько-Дніпровської ОТГ О.В. Козулькова, начальник відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Кам’янсько-Дніпровської міської ради М.Ю. Вакула і спеці-аліст першої категорії відділу освіти О.М. Стригунова. Гості побажали командам гарного настрою та чесної боротьби, подарувавши учасникам футбольні м’ячі.
Власне гра «Сокіл» («Джура»), має певні чіткі вимоги, щодо організації та проведення. Розроблене типове положення, передбачало наступні змагальні дисципліни: «Впоряд» - змагання з індивідуальних дій та дій у складі рою проводяться за навчально-методичним посібником; силове змагання «Перетягування линви»; стрільба з пневматичної гвинтівки по мішені; змагання «Рятівник» (медична теорія та практика); гра «Відун» – конкурс на знання історії України; конкурс з приготування козацького куліша; конкурс художньої самодіяльності «Ватра».
Конкурсна частина розпочалась із рапорту капітанів команд шкіл, та марширування з різними елементами побудови строю. З перемоги в цьому заліку, розпочала свій яскравий виступ команда КЗ «Великознам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1». Потім, територія, де проводились змагання була поді-лена на відповідні ігрові зони, в які у відповідності до облікового листа прибували капітани разом зі своїми командами, де їх зустрі-чали судді. Ними були представники військомату (Вадим Миколайович Кобець, Богдан Вікторович Брановицький), вчителі та медичні працівники шкіл села. Учасники змагань демонстрували спортивну витривалість, долаючи смугу перешкод, розв’язували евристичні завдання з історії козацтва, порались у вправності надавати першу медичну допомогу умовному постраждалому, як справжні джури, вражали уміннями точно поцілити мішень. В цілому всі перераховані залікові завдання, гармонічно доповнювали одне одного своїм різноманіттям.
Одним з яскравих етапів був конкурс художньої самодіяльності, яким було закрито змагання. Шановане журі підбило підсумки.
За результатами гри І місце – посіла команда КЗ «Великознам’янська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1», ІІ місце – команда КЗ «Великознам’янська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3», ІІІ місце - команда КЗ «Великознам’янська ЗОШ І-ІІ ступенів № 2», ІV місце - команда КЗ «Великознам’янська ЗОШ І-ІІ ступенів № 4». Всі учасники проявили чималу активність під час змагань, тому без призів та почесних грамот не залишився ніхто.
Гра мала за мету національно-патріотичне та духовне виховання учнівської молоді села та пропаганда здорового способу життя засобами краєзнавства, козацьких моральних цінностей та популяризації українських національних видів єдиноборств, вивчення української військової традиції. Гра «Сокіл» («Джура») – це системна робота, що проводилась протягом навчального року. Джури чотирьох навчальних закладів демонстрували свою мужність, спритність, витривалість та знання. Діти-учасники - унікальні, адже вони мають знати та вміти все: співати, танцювати, крокувати, стріляти, орієнтуватись на місцевості, проводити бойове розгортання, рятувати потерпілого, знати основи надання першої долікарської допомоги, історію, тощо.
Ми щиро вдячні представникам територіальної громади та військомату за надані призи та об’єктивне судійство в грі «Сокіл» («Джура»).
Діти – учасники непересічної патріотичної гри, аналогів якої немає у всьому світі, в черговий раз довели нам, що КОЗАЦЬКОМУ РОДУ – НЕМА ПЕРЕВОДУ!
Вчителі фізичної культури
КЗ «Великознам’янська
ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1»