Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Кам’янсько-Дніпровська лікарня залишилася без пологового. Що буде далі?!

3 квітня голова Кам’янсько-Дніпровської районної ради провів нараду, де обговорювалися питання нашої центральної районної лікарні. Михайло Пригода зібрав у своєму кабінеті першого заступника та заступника голови райдержадміністрації Ірину Зикову та Ксенію Альошину, заступника Кам’янсько-Дніпровської ОТГ Олену Козулькову, керуючого справами Олександра Дорошенка, депутата районної ради, голову постійної комісії з питань охорони здоров’я Лідію Гур’єву та головного лікаря медзакладу Юрія Голуба. Запрошені представники інших об’єднаних територіальних громад району, нажаль, не приїхали. Хоча ситуація, яка склалася, стосується кожного мешканця району.
З першого квітня цього року в Кам’янці-Дніпровській не працює пологовий будинок. Тепер в перспективі малюки з’являтимуться на світ в Енергодарі. Це в кінці березня обговорювали Енергодарський міський голова Павло Музика з головою Кам’янсько-Дніпровської районної державної адміністрації Валерієм Свєшніковим та головним лікарем районної лікарні  Юрієм Голубом.
На сайті Енергодарської міської ради повідомляється, що таке рішення пов’язано із реформуванням медичної галузі, закриттям районного пологового відділення та створенням госпітального округу, центром якого стане місто Енергодар. У рамках створення округу у місті буде відкрито багатопрофільну лікарню інтенсивного лікування для обслуговування жителів міста та регіону. Після укладання договору з Національною службою здоров’я України міська лікарня зможе отримати нове обладнання та фінансування з державного бюджету. В середньому Кам’янсько-Дніпровське відділення приймає близько 170 пологів на рік, Енергодарське – 500-600. Прийняття повноважень від районного відділення не стане суттєвим навантаженням на міський пологовий будинок, втім, дозволить претендувати на додаткове фінансування з державного бюджету.
За підсумками засідання вирішено розглянути та опрацювати пропозицію від Кам’янсько-Дніпровської районної адміністрації відповідно до чинного законодавства. 
На нараді 3 квітня Михайло Пригода наголосив, що ця ситуація не має вплинути на комфорт та безпеку життя майбутніх матусь. Тому вирішено, що в перспективі породіль, які будуть цього потребувати, до Енергодарського пологового довозитиме швидка допомога.
Також присутні обговорили скорочення персоналу лікарні та ліжкового фонду в деяких відділеннях. Юрій Голуб проінформував, що штат медзакладу скоротився більш ніж на 35 ставок. Це дозволить зекономити кошти та використати їх в інших важливих напрямках. Працівники пологового відділення, не зважаючи на його закриття, не залишилися без роботи. А в будівлю планують перенести жіночу консультацію чи якесь інше відділення. Це питання ще розглядатиметься.
Не забули згадати й про фінансування лікарні, через яке постійно йдуть суперечки. Так, усі зголосилися на тому, що допомагати коштами має кожна громада, тим самими дбаючи про здоров’я своїх мешканців. Медична реформа, яка впроваджена по всій країні, – в процесі, тому й на наші медзаклади чекає ще не одна зміна, реорганізація та нововведення.
Ірина Коваленко