Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


«Зустріч з птахами»

Весна - пора, коли оживає природа, квітнуть дерева, тварини прокидаються після зимової сплячки, а птахи прилітають з теплих країн і радують нас своїм співом. Пам’-ятаючи про те, що в цю пору року нашим пернатим друзям не вистачає корму і місця для укриття, багато хто вивішує на деревах будиночки для птахів - шпаківні. Птахи в шпаківнях влаштовують гнізда і виводять пташенят.
Допомога пернатим - вельми доступне і благородне завдання для юних любителів природи. Ви запитаєте: «Навіщо це треба?» Шпаківня - це гніздо, яке можуть заселити шпаки, горобці, мухоловки, іноді дятли, білки. А отже, поряд з вашим будинком буде знаходитися маленьке житло для тварин з Червоної книги. Так ви допоможете врятувати тварин, яким загрожує зникнення.
Вішати біля свого житла будиночки-шпаківні - давня народна традиція. Птахи, що живуть поруч, надають неоціненну допомогу садівникам у боротьбі з комахами-шкідниками. Комахоїдні птахи, як правило, корисні для рослин, оскільки живляться личинками різних комах, що завдають рослинам великої шкоди. Особливо значну кількість комах поїдають горобцеподібні, приносячи величезну користь сільському й лісовому господарству. Наприклад, один виводок шпаченят за 5 днів може з’їсти близько 1000 травневих жуків та їх личинок! Це є одним з біологічних методів боротьби з шкідниками, який дає можливість отримати екологічно чисті плоди. А ще птахи радують нас, жителів сіл і великих міст, своїм виглядом і співом.
Так, 22 березня у комунальному закладі «Кам’янсько-Дніпровська района гімназія «Скіфія»» відбулося загальношкільне свято «Зустріч з птахами». Головною метою свята була актуалізація уваги учнів до сучасних проблем приваблювання і охорони, поширення і збільшення чисельності та видового різноманіття перелітних птахів, ознайомлення з видовим різноманіттям перелітних птахів рідного краю, розвиток гуманного ставлення до птахів, мотивація інтересу до їх охорони та формування відповідальності за стан оточуючого природного середовища.
О 9 годині ранку вся гімназія вийшла на урочисту лінійку, яку розпочали ведучі Діана Черненко та Карина Скочдополь. Дівчата розповіли про необхідність цього заходу, важливість птахів у нашій природі та провели конкурси-ігри «Загадка-відгатка» і «Пташина вікторина», щоб так би мовити розім’яти наших конкурсантів. На святі відбувся конкурс шпаківень, у якому брали участь учні 1-8 класів. Діти разом з класними керівниками підготували художні номери, присвячені зустрічі з пернатими друзями, тематичні плакати, та презентували шпаківні, які виробили за допомогою батьків заздалегідь.
У своїх виступах учні довели важливість птахів у житті людини, розказали про труднощі, які бувають у житті пернатих друзів не тільки взимку, а й навесні, коли вони прилітають з теплих країн та наскільки важлива турбота людини для життя птахів.
Виступи дітей оцінювалися журі у складі: заступника директора з навчально-виховної роботи О.Л. Пашетневої, вчителів Л.А. Ужви, Т.О. Смичок, Н.В. Парамонової, Л.В. Ягупової. Журі оцінювало виступи дітей, газети та шпаківні, які повинні обов’язково бути з дерева та не фарбовані.
Виступи були дуже гідними, визначити переможців було дуже складно. Але переможцями свята стали: 1-А клас (класний керівник І.С. Мозгова), 3 клас (класний керівник Є.Т. Касьянова), 4 клас (класний керівник Л.А. Чмелюк).
Запам’ятаймо! Якщо ми будемо берегти комахоїдних птахів, у нас завжди буде велика армія невтомних працівників, які захищатимуть ліси й сади від шкідливих комах та їх личинок. Давайте всі разом будемо їм допомагати!
Н.С. Трикашна, заступник директора
КЗ «Кам’янсько-Дніпровська районна гімназії «Скіфія»»