Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Благовіщенська ОТГ: чого досягла і що планує громада за один рік

Радниці Запорізького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону України, - з питань надання муніципальних послуг Тетяна Бордюг і з питань комунікації Наталя Селюкова - зустрілися з головою Благовіщенської ОТГ Людмилою Дрязгіною і подивилися громаду.
До складу Благовіщенської ОТГ за Перспективним планом входить і Новодніпровська сільрада, яка на сьогодні ще не приєдналась. Тому обговорили і подальші кроки щодо укрупнення задля досягнення проможності ОТГ.

- Це гарна сільрада, дуже дружна і відповідальна. Люди не чекають, поки за них все зроблять, а самі долучаються, - розповідає Людмила Дрязгіна. - У нас поки що тільки формується сприйняття єдиної громади. Депутати ще себе позиціонують як від окремих сільрад, намагаючись відстояти інтереси своїх територій, але об'єднуються для прийняття важливих рішень. При цьому відсутній політичний компонент, хоча з 22 депутатів є представники різних партій. Відстоюють більше права сіл, а не політичні інтереси. Хоча після об'єднання ми всіх працівників Іванівської сільради взяли на роботу, ніхто не залишився без місця. На сьогодні вже необхідна оптимізація.
- Ви можете із середини квітня подати заявку на участь у конкурсі зі створення Центру надання адміністративних послуг, який потребуватиме працівників. І у людей, яких необхідно скоротити, будуть робочі місця. Програма "U-LEAD з Європою", окрім меблів, дизайну, техніки і програмного забезпечення навчає працівників ЦНАП, - пояснила Тетяна Бордюг. - Окрім того, населення зможе отримувати якісні послуги.
- Як крок для об'єднання, може бути проведення спільних заходів для всіх жителів громади. Як наприклад, цього року співпали святкування 8 Березня і Масляни. Одне можна було провести в Іванівці, а інші - у Благовіщенці, - порадила Наталя Селюкова. - Це і людей згуртує, і можна кошти на святкування заощадити.
Знайшли у громаді й економний спосіб інформування населення.
- Ми називаємо це "радіогазетою", - пояснює голова ОТГ. - Щосереди, у ринковий день у Благовіщенці, і щочертвера у Іванівці біля ринкових майданчиків вмикаємо гучкомовці - радіо. Тут і привітання з днями народження та святами, і оголошення, і важлива для людей інформація.
Актуальним для Благовіщенки залишається питання невідповідності даних статистики та реальних за кількістю населення. Причому різниця значна. Якщо статистика подає 4640 осіб, то реальна кількість близько 6500. А це - втрата коштів державних субвенцій.
За рік існування (вибори відбулись у грудні 2017 року) вже вдалось збільшити надходження до власного бюджету за рахунок перереєстрації однієї з філій енергодарського бізнесу, що дало близько 400 тисяч. При цьому домовились щодо узгодження цільового призначення цих коштів (і навіть створили відповідну комісію), які, вирішили, цього року підуть на ремонт приміщення комунального некомерційного підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги". Центр на сьогодні очікує ліцензію.
У громаді - одна школа, у якій навчаються 254 дитини (питання про опорну школу будуть виносити найближчим часом на сесію) і один навчально-виховний комплекс - з 40 дошкільнятами і 107 учнями. Ще четверо школярів довозять автомобілем зі с. Шляхетного. Якщо необхідності у шкільному атвобусі поки не було, то після оптимізації без нього не обійтись - тому вже подали заявку на придбання в межах субвенції на розвиток інфраструктури. Проте пишаються і керівники, і батьки дитячим садком, у якому вихователі власноруч створили затишний простір для 112 малюків. Залишок освітньої субвенції спрямовують на ремонт туалетів, покрівлі та на обладнання кабінетів. Створили і атеста-ційну комісію вчителів.
Благовіщенська ОТГ багато уваги приділяє розвитку дітей. Юні футболісти займають призові місця й у Києві. Підтримуючи молодь, за рахунок громади придбали команді і форму, і м'ячі; купили газонокосарку, подали заявку на будівництво двох міні-футбольних полів. Серед спортивних секцій - також волейбол, баскетбол, теніс, легка атлетика. Тренування для дітей безкоштовне, керівники гуртків отримують зарплату з бюджету громади. Так само, як і художні та музичні керівники Будинку культури, які вчать і танцям дітей, і допомогають дорослим колективам на репетаціях хору. Завдяки цьому й концерти до свят, за словами голови громади, на вищому рівні.
- У нас зал на 350 місць заповнений під час концертів, - ділиться Людмила Семенівна. Долучаються колективи й на святкування Івана-Купала, яке проводять на березі Каховського водосховища, збираючи і учасників, і глядачів і з сусідніх громад, і районів, і навіть областей. Придбали для розвитку культури й обладнання: музичне використовують і для щотижневих дискотек для молоді, проектор - для показу кінофільмів, а на швацьких машинках шиють творчим колективам костюми.
Запорізький ЦРМС
http://lgdc.org.ua