Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


ОСВІТА ГРОМАДИ В ЦИФРАХ – ЗВІТ ЗА ПІДСУМКАМИ 2018 РОКУ

З 1 січня 2018 року заклади освіти, які розташовані на території Кам’янсько-Дніпровської міської об’єднанної територіальної громади, відповідно до рішень Кам’янсько-Дніпровської районної та міської рад, були передані у власність Кам’янсько-Дніпровської міської ради та оперативне управління відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Кам’янсько-Дніпровської міської ради.
При реалізації Закону України «Про освіту» не можливо відокремлювати один від одного заклади дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти. Їх діяльність спрямована на розвиток здібностей та талантів дитини, шляхом індивідуального підходу до кожної дитини, виховання особистості. Саме тому депутатський корпус, відділ освіти, молоді та спорту та виконавчий комітет Кам’янсько-Дніпровської міської ради, при всебічній підтримці міського голови Володимира Антоненка, особливу увагу приділяють реалізації державної політики в галузі освіти, створенню умов для здобуття дітьми дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти. Пріоритетним напрямком роботи органу місцевого самоврядування та його виконавчого комітету у 2018 році було визначено зміцнення матеріально технічного стану закладів освіти. Завдяки плідній співпраці депутатського корпусу, відділу освіти, молоді та спорту, виконавчого комітету Кам’янсько-Дніпровської міської ради та керівників закладів освіти у загальноосвітній ланці послідовно вирішується завдання забезпечення населення Кам’янсько-Дніпровської міської об’єднаної територіальної громади державними гарантіями доступності та рівними можливостями отримання повноцінної освіти незалежно від місця проживання і матеріального статку.
З метою організації регулярного безкоштовного підвезення до місць навчання і додому учнів та педагогічних працівників у сел Велика Знам’янка трьома шкільними автобусами здійснюється підвезення 243 учнів, у м. Кам’янка-Дніпровська - двома орендованими автобусами перевізника ПП «Губко» забезпечений підвіз 141 учня. У канікулярний період поточного року були проведені капітальні ремонти та закуплені вогнегасники і аптечки для шкільних автобусів. На придбання запчастин для ремонту шкільних автобусів, протягом 2018 року, з бюджету ОТГ Кам’янсько-Дніпровської міської ради було виділено 83 138,18 грн, на ГСМ (паливно-мастильні матеріали) -186 660,00 грн. Плата за оренду автобусів перевізнику ПП «Губко» склала 170 015,51 грн.
У закладах загальної середньої освіти організоване безкоштовне харчування дітей 1-4 класів, дітей-сиріт та дітей, які позбавлені батьківського піклування. Для забезпечення харчуванням цієї категорії дітей з бюджету ОТГ Кам’янсько-Дніпровської міської ради відраховано 1 694 118,27 грн. У дошкільних закладах освіти організоване та здійснюється триразове гаряче харчування дітей. На закупівлю продуктів харчування для вихованців садків видатки з бюджету ОТГ Кам’янсько-Дніпровської міської ради за підсумками 2018 року склали 1 073 106,68 грн.
Особлива увага з боку держави та органів місцевого самоврядування приділена дітям з особливими освітніми потребами. Відповідно до Положення про інклюзивно-ресурсний центр, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 р. №545, з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки, розвитку дитини, надання їм психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження цієї категорії дітей, відповідно до рішення Кам’янсько-Дніпровської міської ради від 4 квітня 2018 року №52 «Про створення комунальної установи «Інклюзивно - ресурсний центр» Кам’янсько-Дніпровської міської ради Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області», створена КУ «Інклюзивно - ресурсний центр» Кам’янсько-Дніпровської міської ради. Для оснащення кабінету інклюзивно – ресурсного центру, відповідно до вимог наказу МОНУ від 03.05.2018 р. №447 «Про затвердження Примірного переліку обладнання для оснащення кабінетів інклюзивно – ресурсних центрів», протягом травня – червня 2018 року була виділена субвенція з державного бюджету у сумі 125 945,00 грн. Згідно Закону України «Про здійснення державних закупівель» відділом освіти, молоді та спорту проведені необхідні процедури по закупівлі обладнання. КУ «Інклюзивно – ресурсний центр» Кам’янсько-Дніпровської міської ради розпочала роботу з 15.08.2018 року. Фахівцями центру проведена комплексна психолого-педагогічна оцінка розвитку 65 дітей з особливими освітніми потребами, у т.ч. 4 дітей з Благовіщенської ОТГ, 3 - з Водянської ОТГ. На теперішній час фахівцями центру надається психолого-педагогічна допомога та забезпечується системне кваліфіковане супроводження 44 дітей з особливими потребами. За рахунок субвенції з державного бюджету на предмети та обладнання для закладів освіти, у яких є класи з інклюзивною формою навчання, було придбане обладнання для класів з інклюзивною формою навчання у навчально - виховний комплекс «Дитячий садок загальноосвітня школа I-III ст.» та Великознам’янську загальноосвітню школу I-III ст №1 на загальну суму 67 900 грн. В рамках реалізації Комплексної обласної програми оздоровлення та відпочинку дітей, сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми на 2017-2021 роки, яка затверджена рішенням Запорізької обласної ради від 26.01.2017 №57 та з нагоди Дня Святого Миколая, забезпечено електронними гаджетами 6 учнів, які навчаються за інклюзивною формою навчання та в 2018 році пішли до першого класу, а саме: 3 учня з навчально - виховного комплексу «Дитячий садок загальноосвітня школа I-III ст.» та 3 учня з Великознам’янської загальноосвітньої школи I-III ст №1.
З метою приведення освітнього процесу закладів загальної середньої освіти Кам’янсько-Дніпровської міської ради до сучасних вимог, для надання учням якісної освіти, згідно рішення Кам’янсько-Дніпровської міської ради від 4.04.2018р.№ 9 залишки освітньої субвенції 2017 року у сумі 1 187 500,00 грн, були спрямовані на закупівлю дидактичних матеріалів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів, згідно з переліком затвердженим МОН, а відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 26.04.2018 № 221 «Розподіл обсягу субвенції з державного бюджету», з метою придбання засобів навчання та обладнання для Нової української школи, було виділено кошти з держбюджету у сумі 578 211,00 грн. Також відповідно до рішення міської ради від 25.05.2018р. № 9 (для ОТГ до фінансування у межах 10%) з коштів з місцевого бюджету було виділено 59 384,00 грн. Керуючись Законом України «Про здійснення державних закупівель», відділом освіти, молоді та спорту були проведені тендерні закупівлі. Таким чином, школами (для всіх 12 перших класів) отримано;
- 12 комплектів шкільних дощок (до комплекту входить: дошка шкільна крейдова магнітна, дошка маркерна на тринозі зі змінними блоками, дошка коркова) на суму 74 505,00 грн;
- 12 ноутбуків для вчителів, які викладають у першому класі, на суму 156 480,00 грн;
- 12 багатофункціональних пристроїв на суму 198 540,00 грн;
- 12 мультимедійних комплектів (проектор з екраном) на суму 180 900,00 грн;
- 12 комплектів дидактичних матеріалів для учнів перших класів на суму 255 096,00 грн;
- 12 комплектів шкільних меблів (до комплекту входить: стіл учнівський – 30 шт., стілець учнівський - 30 шт., стіл вчителя кутовий - 1 шт., тумба з шухлядами - 1 шт., крісло офісне - 1 шт., стінка для кабінету) на суму 819 996,00 грн.
З метою забезпечення якісних освітніх послуг, відповідно до Програми розвитку освіти Запорізької області на 2018-2022 роки, рішенням обласної ради були виділені кошти з обласного бюджету на придбання обладнання для облаштування інтерактивного робочого місця вчителя для початкової школи закладів осві-ти Запорізької області, а Департаментом освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації було закуплено та розподілено це обладнання по закладам освіти області. За ініціативою депутатського корпусу Кам’янсько-Дніпровської міської ради та відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету міської ради, з метою облаштування інтерактивного робочого місця для двох вчителів початкової школи, КЗ «Навчально-виховний комплекс «Дитячий садок загальноосвітня школа I-III ст.» Кам’янсько-Дніпровської міської ради отримав два таких обладнання на загальну суму 137 871,42 грн.
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 17.05.2018 № 497 «Про безкоштовне забезпечення перших класів комунальних закладів загальної середньої освіти ігровими наборами Six Bricks», враховуючи положення Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України і The LEGO Foundation, заклади освіти Кам’янсько-Дніпровської міської ради отримали 252 наборів Six Bricks для кожного учня 1 класу.
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 21.11.2018 №1276 «Про безкоштовне забезпечення перших класів державних комунальних закладів загальної середньої освіти ігровими наборами LEGO Play Box» заклади освіти громади отримали 13 ігрових наборів LEGO Play Box для кожного першого класу.
На виконання розпорядження міського голови від 14.08.2018 № 119 «Про підготовку закладів освіти Кам’янсько-Дніпровської міської об’єднаної територіальної громади до початку нового 2018-2019 навчального року та роботи в осінньо-зимовий період», керівниками закладів загальноосвітньої, дошкільної та позашкільної освіти проведені заходи щодо якісної підготовки закладів освіти до початку нового навчального року, а саме: проведені поточні косметичні ремонти класних кімнат та приміщень закладів освіти. За рахунок залишків освітньої субвенції 2017 року, у сумі 1000 000,00 грн., які відповідно до рішення Кам’янсько-Дніпровської міської ради від 4.04.2018 № 9 були спрямовані на проведення капітальних ремонтів закладів загальної середньої освіти. Так, у п’яти закладах проведені капітальні ремонти, а саме;
- КЗ «Кам’янсько-Дніпровська района гімназія «Скіфія» Кам’янсько-Дніпровської міської ради – капітальний ремонт дахів бібліотеки, їдальні, котельні (на суму 251 952,85 грн);
- КЗ «Кам’янсько-Дніпровська загальноосвітня школа I-III ступенів № 3» Кам’-0янсько-Дніпровської міської ради - капітальний ремонт частини даху (на суму 158 300,59 грн);
- КЗ «Великознам’янська загальноосвітня школа I-III ступенів № 3» Кам’янсько-Дніпровської міської ради - капітальний ремонт вікон та шкільного майданчика. (на суму 274 574,69 грн);
- КЗ «Великознам’янська загальноосвітня школа I-III ступенів № 2» Кам’янсько-Дніпровської міської ради - капітальний ремонт даху та вікон майстерні (на суму 120 662,41 грн);
- КЗ «Великознам’янська загальноосвітня школа I-III ступенів № 4» Кам’янсько-Дніпровської міської ради - капітальний ремонт дахів у корпусах №3, №4 (на суму 156 667,59 грн).
Стан підготовки закладів освіти до опалювального сезону перебував на особистому контролі міського голови та виконавчого комітету міської ради. На виконання розпорядження міського голови від 14.08.2018 № 119, по закладам освіти міської ради була проведена наступна робота;
- проведена повірка лічильників газу в усіх закладах освіти;
- придбані лічильники газу для «КЗ Навчально-виховний комплекс «Дитячий садок-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Кам’янсько-Дніпровської міської ради та дошкільного підрозділу «Барвінок» (на суму 39 001,80 грн.) та проведені роботи по їх установці;
- проведена технічна експертиза стану газових котелень закладів освіти.
Придбані котли (на загальну суму 163 400,00 грн) та проведені роботи по заміні газових котлів (монтаж та установка) в котельнях наступних закладів освіти:
- КЗ «Кам’янсько-Дніпровська районна гімназія «Скіфія» Кам’янсько - Дніпровської міської ради, газовий котел АОГВ-96;
- КЗ «Навчально-виховний комплекс «Дитячий садок-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Кам’янсько-Дніпровської міської ради, газовий котел РОСС АОГВ-96;
- КЗ «Великознам’янська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1» Кам’янсько-Дніпровської міської ради, 2 газових котла, а саме: АОГВ19,5; АОГВ30;
- КЗ «Великознам’янська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3» Кам’янсько-Дніпровської міської ради, 2 газових котла РОСС-96;
- придбаний циркуляційний насос 8с/32 Спрут для КЗДО (ясла-садок) «Зайчик» Кам’янсько-Дніпровської міської ради;
- придбані редуктори газові для КЗ «БДТ» Кам’янсько-Дніпровської міської ради, та КЗ «Кам’янсько-Дніпровська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3» Кам’янсько-Дніпровської міської ради;
Таким чином, протягом 2018 року міським головою, депутатським корпусом, відділом освіти, молоді та спорту, виконавчим комітетом Кам’янсько-Дніпровської міської ради, керівниками шкіл, дошкільних та позашкільних закладів при всебічній підтримці батьків учнів та вихованців закладів освіти була організована та проведена послідовна, кропітка робота по забезпеченню здобуття освіти в умовах, що гарантують здоров’я, захист прав особистості вихованців, учнів в освітньому процесі, їх психологічну і фізичну безпеку.
Крокуючи у новий 2019 рік, управлінці і освітяни міської об’єднаної територіальної громади ставлять за мету досягнення нової сучасної якості дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти. Забезпечення належних умов для розвитку талантів і здібностей кожної дитини за принципом “Не концентруємось на тому, що дитина не вміє, а на тому, що їй найкраще вдається.”
Тож нехай у 2019 році мета буде досягнута кожним!
З повагою та найкращими побажаннями,
начальник відділу освіти, молоді та спорту М. Ю. Вакула