Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Тривають навчальні збори бійців батальйону територіальної оборони

З метою зміцнення обороноздатності України, в тому числі і Запорізької області та її районів, забезпечення оперативного реагування на виклики та загрози національній безпеці, збереження спокою, основні зусилля військкоматів направлені на створення дієвої системи територіальної оборони, проведення заходів з допризовної підготовки, військово-патріотичного виховання молоді та призову громадян на військову службу. Дивлячись на те, в якому стані країна, навчання загонів територіальної оборони досить важливо. Дай Бог, щоб нам ніколи це не знадобилось. Проте знання зайвими ніколи не бувають.
Загалом у сьогоднішніх навчаннях підрозділу територіальної оборони на території комплексу оздоровчого комплексу на березі Білозерського лиману «Чайка» беруть участь особи, з числа жителів Василівського, Кам’янсько-Дніпровського, Великобілозерського, Михайлівського районів та міста Енергодар.
Виконання заходів зборів дозволить на практиці, у реальному часі, провести оповіщення та збір приписного складу загонів оборони, сформувати військові підрозділи та згуртувати їх у ході спільного навчання та надати первинні знання із військової справи, необхідні для виконання завдань за призначенням.
Про це та все інше розповідали військові комісари, очільники військових комісаріатів нашого регіону, на брифінгу, який відбувся 17 грудня в кабінеті заступника голови Кам’янсько-Дніпровської міської ради Андрія Дятлова. Взагалі цей захід пройшов за ініціативою Кам’янсько-Дніпровської міської об’єднаної територіальної громади.
Підполковники, військові комісари (Кам’янсько-Дніпровського та Василів-ського районних військових комісаріатів) Володимир Богачов та Ігор Онищук, та підполковник Володимир Ярина, (військовий комісар Енергодарського об’єднаного міського військкомату), а разом з ними заступник міського голови з питань агропромислового комплексу, регулювання земельних відносин, охорони навколишнього природного середовища, екології, надзвичайних ситуацій, мобілізаційної і оборонної роботи та зв’язку з правоохоронними органами Андрій Дятлов відповіли на всі запитання.
Відкриваючи брифінг, військовий комісар Камянсько-Дніпровського військового комісаріату Володимир Богачов розповів:
- Введення правового режиму воєнного стану передбачає уточнення завдань Збройних Сил України та Сил територіальної оборони. Однією із складових підготовки Збройних Сил України до відсічі збройної агресії є підготовка людських резервів. З цією метою, з третього грудня розпочався цикл масштабних зборових заходів з резервістами та військовозобов’язаними. Всі зборові заходи будуть завершені до початку Новорічних свят.
Водночас, заходи по мобілізації проводитимуться лише у випадку відкритої агресії, але в такому випадку до Збройних Сил України призиватимуться не лише ті особи які перебувають на зборах, а й усі резервісти та військовозобов’язані, які приписані до комплектування Збройних Сил України.
Згідно програми територіальної оборони сплановані навчальні збори батальйону територіальної оборони, на які залучили оперативний резерв другої черги, чи то пак тих, хто або давно служив, або стояв в запасі, хто був рані-ше списаний за станом здоров’я але придатний до служби в воєнний час. Це військовозобов’язані, які стоять на обліку у військкоматах, живуть у нашому регіоні, який комплектує наш батальйон територіальної оборони. В Запорізькій області створено 6 баталь-йонів. Всі вони виконують функції з охорони важливих державних об’єктів і рубежів самої області. На період нав-чальних зборів військовозобов’язані, які залучені, проходять службу, склавши присягу.
- У військовослужбовців на кожен день розписані заняття, - розповідає Ігор Онищук, військовий комісар Василівського районного військового комісаріату. - Сьогодні, на момент проведення брифінгу, йдуть заняття з військової тактичної медицини, потім поїдуть на спе-ціально облаштовану площадку для проведення теоретичної вогневої підготовки. В районі Запорізької АЕС вириті імпровізовані окопи, споруджений взводний опорний пункт.
Збори проходять з 13 по 23 грудня. Згідно плану проведення занять залучені інструктори, які раніше проходили службу в АТО, або брали участь в операції об’єднаних сил, мають бойовий досвід.
- Батальйон територіальної оборони - це підрозділ сформований з жителів Кам’янсько-Дніпровського, Василівського, Михайлівського, Великобілозерського районів та міста Енергодар і участь в операції об’єднаних сил приймати не буде, - підкреслив заступник міського голови Андрій Дятлов.
Більш детально про умови життя бійців тербатальйону, навчання, харчування розповів підполковник Володимир Ярина, військовий комісар Енергодарського об’єднаного міського військкомату:
- Забезпечення харчування за рахунок Міністерства оборони України. Є продовольчі склади, звідки отримано забезпечення з розрахунку на 10 днів. У військових триразове харчування. Наприклад, сьогодні на сніданок були макарони по-флотськи, хліб, сир, чай. Люди задоволені. Готують як на польових кухнях, так і в їдальні оздоровчого комплексу. Умови для проведення зборів більш ніж прийнятні.
- До речі такі умови створені, - підкреслює Володимир Богачов, - завдяки зусиллям місцевих органів влади, а точніше керівництва Кам’янсько-Дніпровської ОТГ. Всі служби, які тут працювали, з честю впоралися з поставленим завданням. Допомагали, безумовно, всі райони, з числа яких мешканців укомплектовано батальйон. Виїжджали сюди ремонтні бригади з Василівки, Михайлівки, Великобілозерського району. Були надані всі необхідні матеріали. І місцеві комунальні служби швидко привели в робочий стан всі системи життєзабезпечення. Сумлінно працювали колективи МКП «Карат», Камянсько-Дніпровський РЕМ, КП «Водоканал», залучалися фахівці з «НІБУЛОНА», і, звісно, Енергодар також надавав своїх людей.
Оздоровчий комплекс повністю придатний для проведення навчальних зборів на зимовий період. Додатково посилені лінії електропередач, встановлені електричні обігрівачі. Є умивальники та рукомийники, встановлені душові, підведена холодна та гаряча вода. Є три бойлери. Всі умови створені для максимальної зручності. В Запорізькій області - це один з кращих таборів для розміщення війсковослужбовців. Слід зауважити, що все це зроблено в короткий термін, при мінімальних витратах, з максимальними зусиллями.
Участь в життєдіяльності територіального батальйону приймають всі 4 району плюс Енергодар. Віськовослужбовці забезпечені форменим одягом. Вони отримали все: починаючи від шкарпеток, натільної термобілизни, куртки та інше.
- Наступні плановані збори - червень місяць, - повідав підполковник Володимир Ярина. - Ці ж люди, якщо прийде директива, будуть закликані на збори. У нас є штаб батальйону, штаб бригади.
Як повідомив Ігор Онищук:
- Незалежно - буде продовжено воєнний стан чи ні - ці навчання будуть проходити постійно. Збори і раніше проводилися але не такі широкомасштабні. Бажано, щоб були чоловіки віком від 40 років до 60-ти - це оптимальний вік для зборів, наразі 35 - 40, але є й ті, кому за 50. Слід зауважити, кількість осіб, які бажали взяти участь у навчальніх зборах, виявилось у два рази більше ніж було потрібно. Люди пішли додому, але ми пообіцяли, що в червні вони будуть на зборах. Ми не можемо відмовити бажаючим – охочих було багато.
- Люди, які непридатні за станом здоров’я, не будуть залучатися на службу в батальйон,- уточнив Володимир Богачов, - як і ті, хто має право на відстрочку за сімейними обставинами або мають бронь підприємства. Сподіваємося, що навчальні збори залишатимуться навчальними, а країна агресор, яка має якісь плани на Україну - хай не сподівається на те, що ми не спроможні захистити Вітчизну. Люди, які прийшли – її захистять! Вони вже навчені і знають, що потрібно робити.
Володимир Богачов розповів присутнім з якими труднощами зіткнувся в цей період. Взагалі, проблема виникли через колізії в законодавстві, тож моменти непорозуміння в найближчий час будуть усунуті – це стосується вкладу в організаційні моменти владних структур. А за те, що Кам’янська-Дніпровська громада долучилась до допомоги, окрема подяка керівництву громади та її мешканцям.
Наприкінці брифінгу Володимир Володимирович підкреслив:
- Все націлене на захист жителів нашої території. У кожній області є свої підрозділи територіальної оборони і кожен батальйон закріплений за своєю територією. Що стосується військового часу - ми будемо захищати свій край, свої сім’ї і своїх дітей.
Віра Андрусенко

РЕАЛ ПЛАСТ