Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


ВОЛОНТЕРСТВО В ШКОЛІ

Здавна український народ славився такими якостями характеру, як доброзичливість, щедрість, чуйність, людяність. Тому є багато підтверджень і в наш час. «Світ не без добрих людей»,- часто чуємо ми. Так воно й є. Буває, що дуже багато випробувань випадає на долю людини, і без сторонньої допомоги та підтримки їй не обійтись. Більш щасливий той, хто віддає, чим той, хто приймає,- за таким християнським принципом існує волонтерство, як відповідь на проблеми та страждання багатьох людей та суспільства в цілому. Найдобріша частина людського серця, що є тільки найкращого в людині – все це є рухомою силою волонтерства! Одним із найвідоміших прикладів безкорисливої любові була і є Мати Тереза, яка своїм жертовним життям надихнула і запалила багатьох людей та заповіла всім нам такі слова: «Велика радість є в тому, щоб присвятити себе служінню іншим людям»!
Школа – це перше і основне місце для виховання в дитячій душі потягу до доброї справи. В КЗ «Великознам’янська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1» вже багато років працює три групи волонтерів: молодша ланка (керівник – вчитель молодших класів О.А. Кочерга), середня ланка (керівник – вчитель інформатики М.М. Баклажова) та старша ланка (керівник – вчитель хімії та християнської етики Т.Л. Липа). Вчителі своїм прикладом та наставництвом зароджують та пробуджують в своїх учнях бажання піклуватися іншими людьми, допомагати всім, хто потребує допомоги. І діти не тільки не залишають своєї доброї справи, а ще й заохочують інших іти цим цікавим шляхом. Завдяки їм сталося багато хороших подій. Так, не-одноразово в рамках благодійних акцій «Ліки замість квітів», «Допоможи захиснику Вітчизни», «Великодній кошик для бійця», «Бійцям на День Святого Миколая», у якості волонтерської допомоги, небайдужими дітьми нашої школи для українських захисників були зібрані ліки, подарунки, випічка, листівки, обереги, смаколики, засоби особистої гігієни, одяг та інше.
В період з 16 по 20 квітня 2018 року на території Кам’янсько-Дніпровської міської об’єднаної територіальної громади пройшла Всеукраїнська благодійна акція «Серце до серця», метою якої було збір коштів на закупівлю обладнання для надання медичної допомоги дітям з вадами слуху. 1521 гривню зібрали волонтери, ученики 8-Б класу Елизавета Земляк, Ігор Башмаков та Катерина Міщук. 3 жовтня цього року учні-волонтери взяли участь у концерті для людей похилого віку, який пройшов в Великознам’янському СБК. А 5 жовтня в школі волонтерами був організований концерт, присвячений Дню працівників освіти, на який були запрошені вчителі-ветерани. Для гостей діти приготували різноманітну та цікаву програму: пісні, танці, сценки та слайдовий фільм. Приємним сюрпризом для запрошених ветеранів стали подарунки, які учні зробили для них своїми руками. 12 жовтня на концерті на честь свята Захисника Вітчизни волонтери привітали воїнів АТО та подарували їм квіти та обереги.
Не залишилися байдужими волонтери і до страждань хворої людини - жительки нашого села Олени Зайцевої. Для неї учнями було зібрано 1960 гривень та передано на її лікування. Обов’язковим для волонтерів є також опікування інвалі-дами, людьми із особливими потребами, що проживають в селі Велика Знам’янка, та надання їм всілякої підтримки.
А в грудні ще багато корисних справ потребує участі волонтерів. На даний час волонтери взяли участь у здійснені проекту Всеукраїнського благодійного фонду «Діти – наше майбутнє» і приєднались до проведення ІІ-ї Всеукраїнської благодійної акції «Дід Мороз – це Я і Ти», яка буде проходити до 23 грудня 2018 року. Метою акції є розвиток доброзичливості, щирості, небайдужості до проблем дітей, що знаходяться у складних життєвих обставинах, гуманного ставлення один до одного, посилення суспільної згуртованості громадян України на основі загальнолюдських цінностей і національних традицій. Акція направлена на підтримку дітей, які знаходяться у зоні проведення Операції Об’єднаних Сил, створення в їх серцях теплоти, значущості та підтримки. Для цих дітей наші волонтери завзято готують новорічні подарунки та приємні сюрпризи, вітальні листівки та іграшки.
А під час Новорічних та Різдвяних свят вони зазвичай відвідують своїх підопічних бабусь, дітлахів із сел Благовіщенка та Велика Білозерка, для яких готують привітання та частування, виступають зі святковим концертом у дитячих садочках «Берізка» та «Оленка». Всі підопічні з нетерпінням чекають на дітей з добрими серцями!
О.М. Остапенко,
педагог-організатор КЗ «Великознам’янська ЗОШ №1»

РЕАЛ ПЛАСТ