Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


ВЕСЕЛО В САДОЧКУ «ТОПОЛЬОК» ГРАЄМО, ТЕХНІКУ БЕЗПЕКИ ВИВЧАЄМО!

У КЗДО ясла-садку «Топольок» вже традиційно з 19 по 23 листопада був проведений «Тиждень знань безпеки життєдіяльності». Протягом тижня проведено ряд сюжетно – рольових ігор, ігор - драматизацій, прочитано багато оповідань та віршів, проведено безліч бесід, всі вони мали навчально-виховну мету: навчити дітей правилам безпеки, закріпити уже набуті уміння та навики поведінки у різних небезпечних ситуаціях. Такі заходи проводяться з метою збереження життя та здоров’я дітей.
Формування відповідального ставлення до власної безпеки має відбуватися на всіх етапах життя людини, а розпочинати його варто з раннього дитинства. Дорослі основну свою місію здебільшого вбачають у тому, щоб захищати та оберігати дитину, але дуже важливо – підготувати її саму до реального життя, насиченого різними подіями, зустрічами, ситуаціями, подекуди небезпечними. Тобто навчити дитину безпечно поводитись самостійно у довкіллі (предметному, природному, соціальному). Тому свою освітню роботу з безпеки життєдіяльності вихователі дитячого садка не обмежували лише засвоєнням дошкільниками норм та правил. Вони забезпечували активне засвоєння кожною дитиною необхідних знань та вмінь безпечної поведінки, формували навички орієнтування та швидкої реакції в різних життєвих ситуаціях.
«Тиждень знань безпеки життєдіяльності» в ясла-садку «Топольок» пройшов цікаво,насичено. Щодня діти закріплювали отримані раніше знання, дізнавшись щось нове. Кожен день був присвячений окремій темі: понеділок – «Безпека дома». В групах були проведені бесіди «Домашній побут - де чатує небезпека?», «Рідні та чужі». Старша група інсценувала казку «Вовк і семеро козенят». Також були проведені консультації для батьків «Насильство вдома».
Вівторок був присвячений безпеці на вулиці. Діти самі розповідали про поведінку з незнайомими людьми, чого не можна робити і як треба поводитись. Були проведені бесіди «Поводження у суспільних місцях», «Якщо ти загубився»; дидактичні ігри «Стихійні лиха» та «Безпечна вулиця».
В середу пройшов день «Вогонь – друг, вогонь-ворог». Головною подією для малят була бесіда з гостем садка, прапорщиком служби цивільного захисту населення Ігорем Вікторовичем Арсентьєвим. Діти демонстрували свої знання про небезпеку вогню, поводження під час пожежі, з задоволенням слухали розповідь Ігоря Вікторовича про роботу рятівників. Разом з вихователями міркували, як маленький сірничок може бути небезпечним. Наприкінці зустрічі Ігор Вікторович подарував дітям розмальовки «Обережно з вогнем».
Четвер виявився для дітей не менш насиченим, тому що присвячений він був правилам дорожнього руху. До дошкільного закладу завітав старший інспектор Кам’янсько-Дніпровського ВП Енергодарського ВП Головного управління національної поліції в Запорізькій області капі-тан поліції Олександр Сергійович Сидоренко. Діти разом з поліцейським пригадали правила дорожнього руху, дорожні знаки, примірявши форму полі-цейського обіграли дорожній рух, де закріпили знання правил поводження на дорозі, виконуючи ролі і водіїв і пішоходів.
П’ятим днем був «Практичний тренінг з евакуації дітей та працівників з приміщень дошкільного закладу за сигналом «Увага всім!». Працівники закладу оперативно впоралися, та евакуювали дітей з приміщення ясла-садка.
Тож, формування у кожного вихованця активної життєвої позиції щодо власного життя та власної безпеки, озброєння його знаннями та навичками безпечної поведінки вдома, на вулиці, у дитячому садку тощо, збереження та зміцнення здоров’я, формування здорового способу життя дошкільнят – одне з найактуальніших завдань роботи педагогічного колективу закладу дошкільної освіти. І вихователі впорались з цим завданням. Завдяки творчому, нестандартному підходу педагогів, діти отримали такі важливі, серйозні знання – граючись.
О.К. Новгородська, вихователь-методист