Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Вода в Кам’янці-Дніпровській знову подорожчає

Намір КП «Водоканал» скорегувати тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення викликали обурення жителів міста Кам’янки-Дніпровської. Після кожного підвищення тарифів в редакції, як правило, не змовкають телефони. Та й це зрозуміло - всякі подорожчання лише викликають обурення.
І в даній ситуації ми не можемо залишитися осторонь. Тим більше, що я сама є споживачем найчистішої кам’янської води. У нашому будинку взагалі вода з крана йде з дуже неприємним запахом. І навіть останнє хлорування не врятувало ситуацію. І як же не звернутися до директора КП «Водоканал» з відповідним листом, в якому я виклала претензії мешканців будинку №15 по вулиці Гоголя, які не згодні з такими тарифами і обурені якістю води. Ми отримали відповідь, яку ми пропонуємо нашим читачам.

«КП «Водоканал» Кам’янсько-Дніпровської міської ради Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області на звернення громадян проживаючих у багатоквартирних будинках по вул. Промислова, вул. Гоголя, вул. Зелена надає обґрунтовану відповідь, щодо наміру здійснити коригування тарифу на послуги з водопостачання та водовідведення.
Щодо якості питної води щоквартально ведеться моніторинг Запорізьким обласним лабораторним центром, виходячи з результатів аналізів наше підприємство інформує населення (а саме, моніторинги кожні три місяці публікуються у засобах масової інформації). Показники по нашій воді не перевищують ні одного з 14 нормативів, і така вода тільки в двох водоканалах Запорізької області, інші водоканали, у тому числі і Запорізький обласний «Водоканал» м. Запоріжжя, фактично постачають не питну воду, а технічну.
Підвищення мінімальної заробітної плати це не наша прерогатива і звичайно у тариф закладена мінімальна заробітна плата, котру і отримують робітники підприємства. Треба враховувати, що не по нашій вимозі за рік пройшло два підвищення мінімальної заробітної плати, і ми не мали права порушували Закон, згідно цього і було проведено коригування базових тарифів тільки на одну складову тарифу - це підвищення мінімальної заробітної плати. Сьогодні що зварювальник, що сторож, що майстер, що водій отримують однакову мінімальну заробітну плату.
Протяжність водопровідних мереж складає 79 км, 75 % із них прокладені в 60-х роках та вже давно потребують заміни. Протяжність каналізаційних мереж 32 км. Для водовідведення на них встановлені КНС, які качають нечистоти на ГКНС, і з котрої вже проводиться відкачка на очисні споруди. Всюди стоять електродвигуни, які використовуються для прокачування та очистки нечистот.
Електроенергія дорожчає кожні три місяці (якщо два роки назад наше підприємство оплачувало електричну енергію у середньому у розмірі 35 тис. гривень за місяць, то на теперішній час - 70 тис. гривень).
Усі працівники підприємства переведені на семигодинний робочий день, по графіку йдуть у відпустку за свій рахунок.
Невже не зрозуміло, що все у нас в країні взаємопов’язане і зріст цін на електроенергію, газ, топливно-мастильні матеріали, все це призводить к збільшенню цін на всі товари, виготовлення яких складається з цих параметрів, а вода - це той же товар як і хліб, в котрий закладаються собівартість виготовленої продукції.
Обсяг заборгованості з різниці в тарифах за 2017 рік складає 351700,00 гривень та за півріччя 2018 року 183700,00 гривень. У Законі сказано, що різницю в тарифах гасить держава або міська громада. Згідно діючого законодавства неправомірне заниження тарифів може містити ознаки правопорушення в частині завдання економічної шкоди суб’єктам господарювання; умисного доведення до банкрутства комунальних підприємств; припинення подання або надання не в повному обсязі житлово-комунальних послуг; зокрема щодо обов’язків підприємств з оплати праці.
На підприємстві постійно ведеться робота з боржниками, а саме: проводимо інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо забезпечення повної (100%) оплати спожитих житлово-комунальних послуг; розіслано 800 повідомлень та 300 попереджень про заборгованість; подано 4 позовні заяви до суду по заборгованості; за несплату відключено від мережі водопостачання 8 боржників».
До листа були надані: копії листа до Кам’янсько-Дніпровської РДА, моніторингу якості питної води та розрахунків обсягів заборгованості з різниці в тарифах, а також виписка статті, щодо тарифів на холодну воду для населення України від 26.07.2018 року.
На словах Володимир Ілліч сказав, що особисто він задоволений якістю питної води. А те, що в будинку №15 по вулиці Гоголя вода, що надходить з труб міського водопроводу має якийсь запах, то там слід міняти труби через їхню зношенність. Мешканці будинку в своїх помешканнях давно поміняли водопровідні труби, а ось як бути з трубами, які йдуть до будинку від міського водопроводу? Ось наприклад, біля чотирьох років назад мешканці цього ж будинку більше місяця були без води, поки не знайшли причину її відсутності. Коли ж знайшли порив, то обмотали його резиною тимчасово, щоб після травневих свят відремонтувати – вже чотири роки проходять ці свята, а ремонтувати ніхто і не збирається. Трубу знову закопали, хай так і буде. Водокористувачі будинку згодні за власний кошт відремонтувати водогін, якщо вода перестане недобре пахнути.
А ось виходячи з тих данних, що надав Володимир Ілліч ціна 1 куба води безперечно різна по всій Україні. Десь дорожче, десь дешевше. По Запорізькій області в листі надані ціни на воду в таких містах як: Токмак, Бердянськ, Мелітополь, Михайлівка, де ціна на холодну воду від 22 грн до 30,99 грн, але ж це ті території, дє проблема з питною водою.
Я не хочу сказати, що у нас найдороча ціна на воду (по новій ціні 14,10 грн), але ж водовідведення для абонентів, які проживають в багато-квартирних будинках, аж занадто дорого (по новій ціні 29,90 грн).
Давайте панове не тільки ціни піднімати, але й надавати якісні послуги населенюю, особливо це стосується якості питної води, яка по вашим даним у нас є чи не найкраща по всій області.
Тетяна Паламар