Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Спільні зусилля – вагомі результати

03.jpg

Одним із важливих напрямків роботи школи в сучасній Україні є виявлення, розвиток і підтримка обдарованих, інтелектуально здібних учнів, що в недалекому майбутньому становитимуть інтелектуальну еліту українського сус-пільства. Завдання сучасної школи — підтримати учня і розвинути його здібності, підготувати ґрунт для того, щоб ці здібності було реалізовано.
Виявлення, розвиток і підтримка обдарованих дітей у КЗ «Кам’янсько-Дніпровська районна гімназії «Скіфія»» починається вже у початковій школі на основі спостереження, вивчення психологічних особливостей, мовлення, пам'-яті, логічного мислення і продовжується протягом усіх років навчання. Роботу з такими учнями будуємо за принципами орієнтації на потреби дитини, максимального розширення кола інтересів, домінування розвивальних можливостей над інформаційною насиченістю, ускладнення змісту навчальної діяльності, орієнтації на змагання, актуалізації лідерських можливостей учнів.
Дуже важливою є спеціальна підготовка та мотивація педагогів нашої гімназії до роботи з обдарованими дітьми. Протягом багатьох років на вирішення цього питання направляється методична робота в гімназії. Адже розвиток обдарованості учнів залежить від професійного рівня педагогів та використання ними креативних методів навчання. Завдання наших педагогів полягає у тому, щоб створити умови, в яких будь-яка дитина могла б просуватися шляхом власної досконалості, уміла мислити самостійно, нестандартно. Таке самовдосконалення дитини відбувається тільки тоді, коли вчитель-предметник застосовує такі форми роботи з обдарованими дітьми, як розв'язання нестандартних завдань на уроках і в позаурочний час, індивідуальна й диференційована робота, ділові гри, інтерактивні методи навчання, участь у конкурсах, предметних олімпіадах різних рівнів та ін.
Щоб відповідати таким високим критеріям, учителі гімназії щорічно підвищують свій професійний рівень, беручи участь у методичних заходах від шкільного до міжнародного рівнів, займаються самоосвітою, діляться своїм досвідом із колегами у всеукраїнських фахових виданнях, працюють у творчих групах, стають учасниками і переможцями професійних конкурсів, широко використовують ІКТ у своїй роботі, застосовують нові технології навчання, які сприяють розвитку інтелектуальної, творчої, предметної та лідерської обдарованості наших учнів.
Результатом плідної співпраці учнів-ського та педагогічного колективів гімназії є досягнення наших вихованців у навчанні, науково-дослідницькій роботі, їхні перемоги у різноманітних конкурсах, олімпіадах, турнірах та інших інтелектуальних змаганнях, де вони мають змогу продемонструвати свої грунтовні знання, вміння та навички, здобуті протягом навчання.
У 2017/2018 навчальному році відмінниками навчання стали: Кароліна Царан, Анна Марухненко, Данило Заліський (2 кл.), Владислав Царан, Роман Бесєдін, Дар’я Дурицька (3 кл.), Софія Рощина, Олександра Бухенко (4-А кл.), Анастасія Чикарьова (4-Б кл.), Артем Гювелян, Костянтин Оберемок (5-А кл.), Софія Ротач, Софія Олексієнко, Михайло Олексієнко, Лілія Шевченко (6 кл.), Вікторія Гераскіна, Анна Оверко, Олександр Чабаненко (8 кл.).
Відзначаючи успіхи наших вихованців цього навчального року, хочемо подякувати всіх та назвати тих, хто зміг підтвердити свою конкуренто-спроможність на всеукраїнських та обласних інтелектуальних, мистецьких, спортивних змаганнях. Так, учениця 10 класу Анастасія Баранова посіла ІІІ місце в обласному етапі Всеукраїнської олімпіади з англійської мови (учитель Л.А. Ужва) та ІІІ місце у обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України (учитель Л.М. Співак). Учениця 9-А класу Діана Черненко посіла ІІІ місце в обласному заочному конкурсі пошукових робіт «Твої герої, Запорізький краю» (учитель О.Л. Пашетнєва). Євгеній Альховик (10 кл.) став призером (ІІ та ІІІ місця) у двох Всеукраїнських конкурсах з історії України у Другій світовій війні (учитель Л.В. Олененко) та отримав приз за ІІ місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу шкільних малюнків «Я маю право!» (учитель С.А. Альховик). Спеціальний приз за участь у Всеукраїнському конкурсі відеоробіт «Громадянські права і громадянське суспільство в Україні» отримали учні 7 класу (учитель І.М. Портнова). Дипломантами ІХ Міжнародного дитячого кінофестивалю стали учні-випускники 11 класу гімназії. ІІ місце в чемпіонаті України з плавання серед юнаків посів учень 9-А класу гімназії Денис Гуляков, виконавши при цьому норматив кандидата в майстри спорту України. Натхненно працювали цього року Артем Гювелян (5-А кл.) та Анна Авєдікова (9-А кл.), беручи участь у кількох творчих та інтелектуальних конкурсах. Сподіваємось, що їхні перемоги чекають на нас у наступному навчальному році.
Упродовж року учні 1-11-х класів гімназії брали активну участь у багатьох інших районних, обласних, всеукраїнських конкурсах, Інтернет – олімпі-адах, виборювали призові місця. Зо-крема, в інтерактивному конкурсі «Гринвіч» взяли участь 58 учнів, «PUZZLE» - 37, «Соняшник» - 22, «Лелека» - 49, «Кенгуру» - 59, «Бобер» - 21, «Геліантус» - 36, «Колосок» - 35, «Левеня» - 20, «Sunflоwer» - 61, «Кришталева сова» - 20, «Олімпіс» - 64.
Всі відмінники навчання та переможці конкурсів були урочисто відзначені в присутності однолітків, батьків, гостей на святі Останнього дзвоника в гімназії, отримали визнання своїх заслуг і наснагу для подальшої роботи, і нових перемог.
Бенджамін Франклін радив: «Не ховайте свої таланти. Вони дані вам для того, аби використовувати їх. Що таке сонячний годинник, якщо його поставити в тіні?!» Новий навчальний рік чекає нових звершень і від учителів, і від наших учнів. Спільними зусиллями ми впораємось із будь-якими викликами, будемо вчити і вчитись, боротись і перемагати, рухатись уперед і вести за собою інших. Ми продовжуватимемо виявляти таланти своїх учнів, розвивати та презентувати їх, щоб досягти ще більшого на нашій родючій освітянській ниві. Запрошуємо на навчання до нас усіх, хто має таланти, а також тих, хто їх у себе ще не виявив. Ми обов’язково зробимо це разом!

Л.В. Олененко, заступник директора з НВРКЗ
«Кам’янсько-Дніпровська районна гімназія “Скіфія”»