Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


ВЕСНУ ЗУСТРІЧАЙМО!

Масляну, Масляну святкували
Та морозну, люту зиму проводжали.
І танок водили, і пісні співали,
Й добрими млинцями народ пригощали.
Масляна - це одне з найулюбленіших свят Київської Русі. Припадає воно на останній тиждень перед початком Великого посту. Морози були вже не такими лютими, усе тепліше пригрівало сонечко.
Здавна свято Масляної відзначається масовими народними гуляннями, піснями, танцями, веселими іграми, тощо.
У п’ятницю святкування Масляної відбулося на майдані в селі Водяне. На свято зібралися мешканці села Водяне, представники усіх сіл об’єднаної територіальної громади і їх колективи художньої самодіяльності, а також гості з Кам’янки-Дніпровської, міста Енергодара та села Заповітне.
Усіх присутніх зі святом привітав перший заступник голови Водянської сільської ради Володимир Анатолійович Ляшенко. Він від душі побажав, щоб маснична ситність і багатство назавжди оселилися у кожному домі, а злагода і мир панували у кожній родині. Щоб швидше відійшла зима, а весна принесла кожному тільки мир і радість.
Ведуча свята Світлана Сущенко звернулася до присутніх: «Ось уже позаду Новорічні та Різдвяні свята, вже Стрітення пройшло, сонечко пригрівати стало, веселіє душа, аби Господь дав, щоб і голоду не було, та врожай добрий був. А як приходить весна-красна, працювати кортить, співати. А ще поки піст не наступив, то і ми вас розважати хочемо».
Концертну частину святкової програми представили народно-фольклорні колективи «Джерело» (с. Водяне, керівник Любов Мироненко), «Надвечір’я” (м. Кам’янка-Дніпровська, керівник Галина Трошина).
Справді свіжий струмінь в обрядові дії привнесли своїми піснями хор «Дніпровські зорі» (с. Дніпровка, керівник Михайло Гринцов).
Як завжди чарували своїми піснями гості з Енергодару: «Колорит», (керівник Людмила Порічна), «Козацька родина»(керівник Валентина Но-вікова), «Україночка»(керівник Світлана Алімова).
Учасники свята гаряче аплодували колективу «Червона калина», (с. Нововодяне, керівник Анастасія Погоріла). Зачарував щирим виконанням пісень колектив «Степнянки», (с.Заповітне, керівник Галина Павлова).
Фіналом святкового концерту стала пісня «Єднаймося, люба родино» (сл. В.Га-зінського, муз.М.Каменюка), яку виконали всі учасники святкового дійства.
Танці, жарти, гучні пісні лунали до самого вечора. Крім обрядових дій і розважальних номерів, організатори свята підготували круглі, рум’яні, червонуваті млинці, які нагадували Сонце. Пригощали ними та кашею присутніх, грілися гарячим чаєм. Бажали добра та здоров’я всім жителям територіальної громади та гостям.
А яка саме видовищна і яскрава подія була на цьому святі? Звичайно, спалювання опудала! Опудало - символ проводів зими, загорілось миттєво. Разом з вогнищем зникли всі образи, сум, негаразди.
Масляна вдалася на славу!
Все це дійство пройшло під загальним керівництвом Світлани Володимирівни Сущенко, директора центру культури і дозвілля просвітницько-інформаційного центру культури та дозвілля Водянської сільської ради.
Велике спасибі всім аматорам народного мистецтва за яскраву концертну програму, а також подякуємо за підготовку та організацію свята всім працівникам виконавчому комітету Водянської сільської ради і особисто Руслану Кінащуку за значну допомогу в проведенні свята.
Вшановуємо народні традиції і сподіваємося, що наступна Масляна прийде у такому складі в селі Дніпровку.
Наталія Жукова, заступник директора з культурно-масової та інформаційної роботи центру культури і дозвілля Водянської сільської ради
Фото Ірини Половкової, Валерія Живогляда.