Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


З ювілеєм, «Каркушо»!

У січні 2018 року вийшов 100-й ювілейний номер шкільної газети «Каркуша» Кам’-янсько-Дніпровської районної гімназії «Скіфія». Це хоча історично і невелика в часі, але достатньо значна в шкільному житті гімназії подія. Перегортаючи перші номери газети, я вирішив вияснити за допомогою наших кореспондентів і вчителів, з чого все починалося, в кого виникла ідея створення шкільного інформаційного вісника.
У 2004 році міська загальноос-вітня школа №1 отримала статус районної гімназії «Скіфія». Тоді ж виникла ідея і створення нашої «Каркуші». Завзята людина, учитель російської мови Валентина Олександрівна Якименко знайшла однодумців серед вчителів і дітей, заручившись підтримкою адміністрації гімназії в особі директора Марини Робертівни Щедріної та заступника директора з НВР Людмили Василівни Олененко, почала роботу по створенню інформаційної шкільної газети. Було проведено конкурс на кращу назву газети. Пропозицій було багато, але перемогла «Каркуша», запропонована тодішньою ученицею 10 класу Інною Козаковою. До навчального плану гімназії був введений курс «Школа журналіста», де всі бажаючи учні змогли отримувати знання у рамках учнівського проекту «Гімназійна газета – «Нове покоління». Основним завданням курсу стали: виховання любові до рідної мови, розвиток мислення та творчих здібностей, художньої майстерності та вміння спілкуватися, виховання активної життєвої позиції, орієнтування на професію журналіста. Як тоді так і зараз засвоєнню програми сприяють різноманітні форми роботи з учнями: лекції, бесіди, зустрічі з цікавими людьми, огляди, екскурсії, рольові та ділові ігри, прес-конференції тощо. На заняттях учні мають можливість виконувати практичні завдання, беручи участь у підготовці та випуску шкільної друкованої газети. Кращі роботи друкуються у районних періодичних виданнях. Курс «Школа журналіста», крім збору інформації, випуску газети, передбачає ще й навчання юних журналістів.
З 2005 року «Каркуша» почала щомісяця висвітлювати всі новини, всі досягнення педагогічного і учнівського колективу гімназії. Тираж газети був невеликий 20-25 екземплярів (по кількості класів у закладі). Перегортаючи сторінки перших і більш «свіжих» номерів, можливо яскраво побачити історію розвитку гімназії більш ніж за 12 років. Наші перемоги в учнівських олімпіадах, різноманітних конкурсах, участь в акціях, тижнях безпеки, предметних тижнях, спортивних змаганнях, зустрічах з цікавими людьми, творчість юних поетів і письменників тощо – все це знайшло відображення на сторінках «Каркуши». Крім цього статті та репортажі шкільних журналістів постійно друкувалися у районних періодичних виданнях та брали участь у обласних, всеукраїнських та міжнародних медіа конкурсах.
Сьогодні хотілося б привітати тих, хто плідно працював в минулому і зараз працює над випуском газети: редакторів і кореспондентів Олену Чухрій, Тетяну Грищенко, Олександру Карецьку, Юлію Бабич, Надію Бондаренко, Ірину Забігайло, Катерину Семенову, Валентину Полежаєву, Ларису Чабаненко, Наталію Юркіну, Дарину Попитайленко, Катерину Венгер, Єлизавету Миронову, консультантів та технічних консультантів В.О. Якименко, С.М. Кузьміну, М. І. Сіліна, О.А. Антонюк, О.В. Щебликіна, творців юві-лейного номеру Катерину Сіроклин, Анастасію Баранову, Дар’ю Полякову, Вікторію Звонарьову та багатьох інших.
І хоча більшість дітей не вибрало журналістику своєю майбутньою професією, але робота в редакції газети надала поштовх для більш яскравого розкриття своїх здібностей усім шкільним журналістам.
З ювілеєм, «Каркушо»! Так тримати!

А.В. МИРОНОВ, педагог-організатор районної гімназії «Скіфія»