Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Різдво у «Барвінку»

Різдво починається, день усміхається,
Пташка на гілці калини гойдається.
Діти все ходять колядки співають,
То святкувати Різдво починають.
Бурхливі зміни та перетворення в державі та суспільстві збудили людську свідомість та самосвідомість. Людина відчула потребу в духовному відродженні тієї спадщини, яка нам дісталась від минулих поколінь. Це родинні традиції, мамина колисанка, бабусина казка, дідусів гумор, а головне, національні обрядові свята, наповнені звичаями та традиціями.
Свята в дитячому саду завжди носять тематичний характер, як правило, це державні, фольклорні, народні свята, або просто звичайні розважальні заходи - дітям все до душі. Подібні заходи мають особливе значення для розвитку дошкільнят: знайомлять дітей з історією кожного свята, з загальнолюдськими цінностями і релігією, але крім цього дарують малюкам позитивні емоції. Чого тільки коштують чарівні Різдвяні свята, де є все: народні ігри, традиції, колядки, щедрівки, загадки, конкурси, але найприємніше –це радість спілкування.
В яслах-садку « Барвінку» фізкерівник М.С. Семенова та музичний керівник Г.В. Яковлева підготували і провели спільне з батьками свято «Ніч перед Різдвом». Дорослі та малюки з задоволенням поринули в святкові розваги та звичаї, зустрілися з героями, ролі яких виконали працівники дитячого садка: Вакулою (Ю.М. Калабіна),Солохою (Л.О. Горбунова), Чортом (Л.М. Бабич), сільським головою ( Г.П. Мурина). Головні герої свята – діти групи « Горобинка» (вихователі Т.М. Кудінцева, О.А. Голованевська). Дошкільнята , одягнені в національні костюми, виконували святкові Різдвяні колядки, вірші, танцювали запальні українські танці . Радісно та гамірно дітлахи разом з Вакулою та батьками вибирали і приміряли Оксанчини черевички, а у Солохи та Чорта виколядували зірочки та місяць на різдвяне небо. Активними та емо-ційними учасниками дійств були найкращі помічники – батьки групи № 9, як завжди відповідальні та небайдужі.
Звертаючись до минувшини, зокрема до українських народних традицій, ми вдячні нашим пращурам за той неоціненний скарб, який вони нам залишили у спадок.
Знати своє коріння важливо з дитинства, інакше нам не виховати особистості з почуттям гідності й самодостатності, яка б поважала себе та інших. Залишити в пам’яті поколінь все те краще, на що здатна людська душа – це чи не найбільш складне й відпо-відальне завдання, яке стоїть перед батьками та педагогами.
Колектив я/с « Барвінок»
м. Кам’янка-Дніпровська.