Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Актуальні питання зайнятості населення в Кам’янсько-Дніпровському районі та нові формати надання соціальних послуг населенню

З нагоди дня створення Державної служби зайнятості 21 грудня в Кам’янсько - Дніпровській районній філії Запорізького обласного центру зайнятості був проведений круглий стіл на тему «Актуальні питання зайнятості населення в Кам’янсько –Дніпровському районі та нові формати надання соціальних послуг населенню», в якому взяли участь Альошина Ксенія Григорівна - заступник голови Кам’янсько-Дніпровської районної державної адміністрації, Козулькова Олена Венедиктівна – заступник міського голови з гуманітарних питань, захисту населення та соціальної політики, Галкіна Тетяна Леонідівна – начальник управління соціального захисту населення Кам’янсько - Дніпровської районної державної адміністрації, Антоник Людмила Михайлівна – головний спеціаліст відділу «Кам’янсько – Дніпровського бюро правової допомоги» Мелітопольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Михайло Леонідович Юхно, директор Кам’янсько - Дніпровській районної філії Запорізького обласного центру зайнятості, зазначив: «Служба зайнятості – це творча і динамічна структура, яка на вимогу часу постійно вводить нові форми, змінює підходи для того щоб відповідати потребам ринку праці».
Катерина Миколаївна Рюбен, заступник директора філії, надала інформацію про послуги, які надає служба зайнятості та про нові формати надання соціальних послуг населенню: «Служба зайнятості постійно удосконалює свої послуги. Електронні сервіси на сьогодні є однією з найпрогресивніших форм надання державних послуг громадянам з використанням Інтернет-технологій , тому на порталі Державної служби зайнятості почав функціонувати новий сервіс «Електронна черга реєстрації безробітних» Електронна черга забезпечує підтримку і розширення можливостей самообслуговування громадян, можливість надання повного спектру послуг без зниження їх якості соціально незахищеним верствам населення. Крім того безробітні за допомогою фахівців мають змогу скласти відео-резюме, а для роботодавців, які є основними соціальними партнерами служби зайнятості є можливість скласти відео-вакансію».
Які ж послуги надає служба зайнятості для її клієнтів?
Для незайнятих громадян, які звернулися за сприянням у працевлаштуванні, допомагає знайти роботу постійного або тимчасового характеру, перекваліфікуватися, здобути нову професію або ж відкрити власну справу.
Для зайнятої частини населення – підбір роботи, а також безоплатна перепідготовка за ваучером, який видається за приоритетними видами економіки.
Протягом 11 місяців 2017 року перебувало на обліку 1588 безробітних працевлаштовано 1024 осіб, з них 499 до набуття статусу безробітного що складає 48.7 % від усіх працевлаштованих, середня тривалість пошуку роботи склала 83 дні. В тому числі було працевлаштовано:
- 15 осіб з обмеженими фізичними можливостями;
- 6 осіб демобілізованих учасників антитерористичної операції ;
- 3 внутрішньо переміщених особи;
- 2 особи отримали одноразову допомогу по безробіттю для ведення підприємницької діяльності.
Пройшли професійну підготовку, перепідготовку та підвищення квалі-фікації 375 безробітних.
Для роботодавців, які є основними соціальними партнерами служби зайнятості, надаються такі послуги, як підбір необхідних працівників відповідно до особливостей конкретного виробництва, оперативне та якісне навчання претендентів на роботу з урахуванням специфіки і потреб підприємства, надання кваліфікованих консультацій з питань законодавства про зайнятість та страхування на випадок безробіття, організація на підприємстві тимчасових та оплачуваних громадських робіт, а також компенсація єдиного соціального внеску на працевлаштованого безробітного.
Протягом 11 місяців 187 роботодавців надали інформацію про 1015 вакансій.
18 роботодавцям була надана компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на 21 безробітного працевлаштованих за направленням центру зайнятості. На компенсацію було витрачено з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування більше 173 тис.грн.
Одним із шляхів подолання довготривалого безробіття є тимчасова зайнятість населення. Для залучення безробітних до громадських та інших робіт тимчасового характеру головою райдержадміністрації затверджено розпорядження від 23.01.2017 № 21, яким затверджено перелік роботодавців Кам’янсько –Дніпровського району, за участю яких планується організація громадських робіт у 2017 році та перелік видів громадських робіт, які мають суспільно-корисну спрямованість, відповідають потребам району та сприяють його соціальному розвитку. У проведенні громадських робіт активно співпрацює з центром зайнятості виконком Великознам’янської сільської ради, виконком Водянської, виконком Іванівської, Заповітненської сільських рад, МКП «Карат» – в яких до громадських робіт залучено – 329 осіб.
Активну участь у проведенні тимчасових робіт приймали: ф/г «Чакан» – 22 чол; СТОВ «Благовіщенка» – 28 чол; ТОВ «Агро – Дніпро» - 33 чол , ф/г «Мрія» - 49 чол.
Всього по району за 11 місяців до громадських та тимчасових робіт залучено 461 особа.
Для організації громадських робіт витрачено більше 172 тис. грн коштів місцевих бюджетів та майже 170 тис.грн коштів фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування
З початку 2017 року в районі було зареєстровано 17 нових юридичних осіб, та 106 – фізичних осіб-підприємців, за той же час в 2016 році було зареєстровано 97 нових потенційних роботодавців.
Активну участь в обговоренні взяли учасники щодо питання працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями, демобілізованих учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб.
Наприкінці зустрічі учасники круглого столу привітали колектив філії з нагоди святкування 27-ї річниці служби зайнятості, побажали подальшого розвитку та творчої наснаги.

Катерина Рюбен, заступник директора