Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Козацькі розваги

14 жовтня — День українського козацтва відзначається в Україні відповідно до Указу Президента України від 7 серпня 1999 року № 966/99. Зазначене свято встановлено, враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес державотворення.

Я козак і ти козак,
Я вояк і ти вояк,
Щоб в бою стояти мужньо
Ми повинні бути дружні.
Ми хоробрі вояки –
Побратими-козаки.
Яна Яковенко

Кожен в Україні чув про козаків. Про них написано багато наукових книжок і художніх творів, знято фільмів. Про козацький рід і його ватажків говориться в урочистій пісні нашої держави — гімні України. Козаків можна побачити на парадах українського війська, їх зображення є на українських грошах та поштових марках. А про малого хлопця і дорослого парубка, що вміє відстояти свою честь і захистить слабшого, старого, жінку, у нас кажуть: справжній козак. Козак в уявленні українця — це звитяжний воїн, що не розлучається з шаблею, захисник Вітчизни, оборонець прав, віри, звичаїв та гідності кожного, хто живе під небом України. Унікальність нашої історії і нашого народу полягає в тому, що в козацтві виявився творчий і волелюбний дух наших предків. Багато хто з нас сьогодні має козацькі прізвища. Через козацтво створювалася наша історія, і кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за неї. Цікаво, що святкування Дня українського козацтва збігається зі святом Покрови Пресвятої Богородиці. З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Запорожці мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці з її іконою.
Президент України Петро Порошенко Указом від 14 жовтня 2014 року № 806/2014, з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості встановив 14 жовтня нове державне свято — День захисника України. 
Саме тому в Кам’янсько-Дніпровському НВК 13 жовтня з нагоди Дня захисника України, Дня українського козацтва, Дня Покрови Пресвятої Богородиці пройшов патріотичний захід «Козацькі розваги». Він розпочався традиційно з Гімном України. Під українську музику в зал уві-йшли ведучі, Катерина Полежаєва та Юрій Лиюров, учні 11-А класу. Вони і розпочали урочистий захід. На наше свято були запрошені гості: Всеукраїнська Запорізька громада, братство козаків. Начальник штабу Володимир Петрович Орищенко привітав учнів, вчителів, гостей зі святом, побажав наснаги і здоров’я. До найщиріших побажань приєднались полковий суддя Володимир Пікулик та його побратими Ігор Воробйов, Олексій Штефан, Валерій Пушкарьов.
Після візитівки куренів маленькими козачатами почалися спортивні змагання, які організував вчитель фізкультури Ігор Анатолійович Брикун. Діти із задоволенням бігали навипередки у конкурсі «Переправа», саджали картоплю, стрибали у мішках, ловили рибку, вигадували лагідні слова для класних керівників, їли сало з хлібом, маскувалися, вчились орієнтуватися на місцевості. Між змаганнями козачата співали пісні та інсценували їх. Жага перемоги загартовувала дітей.
По закінченню свята до слова запросили завуча з навчально-виховної роботи Ольгу Борисівну Дехтярьову, вона також привітала всіх присутніх зі святом. Після чого були оголошені результати змагань. Почесні грамоти вручав начальник штабу Володимир Петрович Орищенко і кожного курінного отамана пригощали намистом з бубликів - такий собі солодкий спогад про добре проведений час. А на згадку про себе і веселий захід учні 6-А класу з класним керівником Оленою Миколаївною Рукіною подарували нашим гостям рум’яний коровай. І гості свята і учні пішли з заходу з приємною втомою і добрим настроєм.
Юлія ПОПИТАЙЛЕНКО, педагог-організатор Кам’янсько-Дніпровського НВК