Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


«Скіфія» і Міжнародний дитячий кінофестиваль

Щойно розпочався новий навчальний рік, як колектив Кам’янсько-Дніпровської районної гімназії «Скіфія» отримав чудову звістку – учні 11-го класу стали переможцями і запрошуються на IX Міжнародний дитячий кінофестиваль «Дитятко», що проходив у Харкові з 6 по 9 вересня.
Довідка
Міжнародний дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко» заснований Харківською обласною радою у 2009 році за ініціативи її голови Сергія Чернова.
Мета фестивалю - розвиток дитячого телебачення, підвищення професійного рівня телебачення, орієнтованого на дитячу цільову аудиторію, а також підтримка дитячих творчих студій.
Фестиваль «Дитятко» є членом міжнародної організації CIFEJ (Міжнародний центр фільмів для дітей та молоді), яка створена під егідою ЮНЕСКО.
До оргкомітету цьогорічного кінофестивалю надійшла 1051 робота від 886 учасників із 87 країн світу. Найбільше робіт було від авторів із України, Індії, США, Ірану, Іспанії та Франції. Переможцями фестивалю стали 134 роботи із 33 країн. Серед обраних робіт була і наша. Ми брали участь у номінації «Місцеве самоврядування – це ми» із роботою «Я маю право на права!». Автори всіх робіт-переможців і були запрошені у Харків.
Місто зустріло нас чудовою погодою, орга-нізатори – гостинністю, прекрасними побутовими умовами, подарунками із символікою фестивалю і неперевершеною програмою: на учасників чекали чотири яскраві та насичені дні, наповнені творчими зустрічами, тренінгами, презентаціями, переглядом та обговоренням конкурсних робіт, цікавим дозвіллям та спілкуванням з дітьми, що створюють теле- та радіопродукцію в інших регіонах. Навчання та майстер-класи для нас проводили міжнародні експерти. Нас вразило професійне журі фестивалю, що цього року було представлене фахівцями з України, Білорусі, Іспанії, Чехії та Туреччини. Враховуючи, що 2017 рік проголошено роком Японії в Україні, почесним гостем фестивалю був японський режисер Мітсуо Года.
У програмі фестивалю були майстер-класи різноманітної тематики: українського дослідника візуальної культури Дмитра Петренка, білоруського режисера Наталії Морозової, японського режисера Мітсуо Года, вітчизняного ведучого та медіаексперта Андрія Куликова, директора міжнародної кінодистриб’юторської компанії «KINOLIFE Distribution» Іллі Свідлера та ін.
Крім спеціальної програми під час фестивалю всі учасники мали змогу взяти участь у розважальних та екскурсійних заходах. Проживали ми у сучасному комфортабельному таборі «Сонячний», де і проходило відкриття заходу – організатори познайомили нас із членами журі, нагородили дипломами, учні харківських шкіл підготували для нас концерт, ми стали свідками вражаючого фаєр-шоу, а потім було святкове багаття і, звичайно ж, дискотека.
Перебуваючи на фестивалі, ми здійснили кілька екскурсій, які запам’ятаються нам надовго. Зокрема, ми побували у Харкові. Недарма його називають другою столицею України. Найбільша площа у Європі захоплює своєю масштабністю, а шикарні клумби по всьому місту радують очі. Сподобались також архітектурні споруди – і минулих століть, і сучасні. Ми, звичайно ж, накупили велику кількість сувенірів на пам’ять про цю подорож. Відвідали ми також парк відпочинку ім. М. Горького, який називають українським Діснейлендом. Побувавши там, можемо сказати, що він повністю виправдовує таке назву. З колеса огляду можна добре роздивитися прекрасне славетне місто Харків. Велика кількість атракціонів, фонтани, канатна дорога, сучасні розважальні заклади, безліч квітів, смарагдова трава і вражаюча чистота – таким запам’яталось нам це місце відпочинку.
Ще у нас була екскурсія «Моє мирне небо» - ми відвідали музей авіаційної техніки та Харківського аероклубу ім. В. Гризодубової. Нам показували різні моделі літаків та вертольотів, розповідали про їхні технічні дані, можливості застосування, досягнення. А потім спеціально для учасників фестивалю в небо піднявся літак Л-29, пілот якого показав фігури вищого пілотажу - небезпечні трюки, від яких перехоплювало подих. Всі глядачі були просто в захваті від побаченого.
Зовсім незвичайним моментом нашого перебування на фестивалі стало для нас відвідування гольф-клубу «Superior Golf» - єдиного в Україні, де кожен із нас зміг ознайомитися з історією гри, її основними правилами, побачити гру справжніх спортсменів і головне - спробувати себе у новому для себе виді спорту на трьох різних кортах.
Відвідавши екопарк Фельдмана, який знаходиться у лісопарковій зоні, ми побачили велику кількість різних звірів та птахів. Із розповіді екскурсовода дізнались багато цікавого, прогулюючись парком, відвідали «Будиночок пінгвінів», годували звірів. Вразило те, що відвідування екопарку безкоштовне.
На жаль, чотири фестивальні дні, хоч і вмістили в себе так багато цікавого і корисного, збігли дуже швидко… На церемонію закриття ми поїхали до харківського кінотеатру ім. Довженка, де відбулась цікава концертна програма та вручення призів переможцям. Вели програму Маленький Принц і Троянда, нагороди вручали члени журі, вітали всіх талановиті співаки, гімнасти, жонглери, танцюристи – юні харків’яни, які займаються в різних творчих студіях.
Після цього вже час було їхати додому. Прощання було дуже сумним, оскільки на фестивалі ми познайомилися із однолітками, які стали нашими новими друзями.
Ця поїдка мотивує нас до навчання та саморозвитку. Місто Харків, фестиваль «Дитятко» залишили про себе тільки найкращі спогади. Ми навіть подумали, чи не вступити після закінчення гімназії до якогось харківського вишу?! Але це вже буде зовсім інша історія. А зараз у нас попереду останній, дуже напружений рік навчання в гімназії. Шкода, що вже не зможемо дозволити собі брати участь у таких цікавих проектах, сподіваємось, це зроблять молодші школярі. Ми ж дякуємо своїм учителям історії Л.В. Олененко та інформатики О.В. Щебликіну за позитивну мотивацію та практичну допомогу під час підготовки відеороботи для участі у кінофестивалі.
Даниїл Бухенко, Ольга Петрова, Станіслав Чорний, учасники IX Міжнародного дитячого кінофестивалю «Дитятко»