Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Фахівці Запорізької АЕС взяли участь в громадських слуханнях м. Кам’янка-Дніпровська

5 вересня 2017 року фахівці Запорізької АЕС взяли участь в громадських слуханнях з розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 ЗАЕС, орга-нізованих Кам’янсько-Дніпровською райдержадміністрацією. Інформаційне забезпечення і підтримка проведення громадських слухань здійснювалася фахівцями ВП ЗАЕС.
Приводом для громадських слухань стало завершення проектного терміну експлуатації енергоблоку №3 ЗАЕС – 05.03.2017р. і розробка в зв'язку з цим Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблоку – основного документа, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) буде приймати рішення про можливості продовження терміну експлуатації енергоблоку.
Зі вступним словом до учасників слухань звернулася Ірина Зикова – перший заступник голови Кам'янсько-Дніпровської райдержадміністрації, оголосивши присутнім тему громадських слухань і мету заходу.
Далі фахівці Запорізької АЕС представили презентаційні матеріали щодо обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 Запорізької АЕС.
Головний спеціаліст з реконструкції і продовженню терміну служби енергоблоків ЗАЕС Василь Лилак подав інформацію про стан атомної енергетики світу, про роль Запорізької АЕС в енергобалансі країни, про основні техніко-економічні показники станції, про тарифи на електроенергію, про результати оцінки технічного стану обладнання, будівель і споруд енергоблоку №3, про заходи щодо підвищення рівня безпеки енергоблоку, які вже виконані і плануються до виконання в рамках продовження, пояснивши технічну і економічну доцільність продовження терміну експлуатації енергоблоків ЗАЕС, інформацію про світовий досвід в даному напрямку і ті заходи, які проводяться в рамках продовження терміну експлуатації енергоблоку № 3 ЗАЕС.
Начальник служби аналізу безпеки Олександр Депенчук розповів про результати періодичної переоцінки безпеки енергоблоку №3, розроблених звітах, так званих факторах безпеки і комплексного аналізу безпеки.
Заступник начальника цеху радіаційної безпеки з ремонту та реконструкції Сергій Сухочев розповів присутнім про радіаційний контроль на станції в цілому і на постах радіаційного контролю в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження Запорізької АЕС, навів дані значення потужності дози в зоні спостереження ЗАЕС за останні 10 років, продемонстрував роботу системи радіаційного контролю на сайті Запорізької АЕС в режимі реального часу, акцентувавши увагу на безпеці і відсутності радіаційного впливу ЗАЕС.
Начальник служби охорони навколишнього середовища ЗАЕС Ігор Квашнін надав інформацію про організацію екологічного контролю та моніторингу навколишнього середовища, проведеного на Запорізькій АЕС.
Далі громадські слухання продовжилися в форматі «питання-відповідь». Учасники слухань задавали питання про соціальну захищеність населення зони спостереження ЗАЕС, озвучили пропозиції про збільшення соціальних пільг для цієї категорії населення країни. Багатьох хвилюють питання існуючих тарифів на електроенергію, якості медичного обслуговування в регіоні, питання про правдивість періодичних повідомлень в ЗМІ про «викиди на ЗАЕС». Не залишилися без уваги і питання про паливо для Запорізької АЕС, поводження з відпрацьованим ядерним паливом, експлуатації ССВЯП і де будуть працювати люди, якщо АЕС закриють. На ці та інші питання фахівці ЗАЕС надали вичерпні відповіді.
Завершуючи громадські слухання, Ірина Зикова подякувала фахівцям Запорізької АЕС за надані матеріали і за компетентні відповіді на всі поставлені запитання.
Представники Запорізької АЕС подякували організаторам слухань за надану можливість обговорити з жителями Кам'янки-Дніпровської стратегічно важливу для енергетики України тему продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 Запорізької АЕС.
Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 05 вересня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.
Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989, шостий – в 1995.