Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Сергій Танько: «В освіті немає місця байдужим і випадковим людям»

Вчора, 30 серпня в актовому залі відділу освіти, молоді та спорту Кам’янсько-Дніпровської районної державної адміністрації відбулася серпнева підсумкова колегія працівників освіти району.
З доповіддю «Про підведення підсумків роботи галузі освіти Кам’янсько-Дніпровського району у 2016/2017 навчальному році, та приоритетні завдання на 2017/2018 рік в умовах реформування галузі освіти» виступив начальник відділу освіти, молоді та спорту Сергій Григорович Танько і на початку зауважив:
- Питання освіти є справжнім пріоритетом для країни.  Сучасна освіта потребує реформування, адже змінилися вимоги до навчання, до знань і до компетентностей.
Основні напрями розвитку дошкільної освіти району визначено в «Програмі розвитку освіти Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області на 2013-2017 роки», затвердженої рішенням сесії Кам’янсько-Дніпровської районної ради від 26.12.2012 № 3. Окремим розділом цієї Програми є розділ «Дошкільна освіта», конкретні заходи якої враховують реальні можливості нашого району. Загальна кількість дитячого населення до 6 років в районі складає 2159 дітей. Охоплення всіма формами дошкільної освіти дітей п’ятирічного віку складає 100 %.
Кам’янсько-Дніпровською районною радою 23 грудня 2016 року прийнято рішення №4 «Про встановлення вартості харчування дітей у дошкільних навчальних закладах на 2017 рік», де розраховано вартість одного дітодня по дошкільним навчальним закладам: для дітей ясельного віку до 3 років у розмірі 15 грн, для дітей дошкільного віку - 20 грн. Встановлена батьківська плата у розмірі 60% від вартості харчування дитини за один день.
Позитивні досягнення з виконання норм харчування дітей в дошкільних навчальних закладах району буде залежати від спільних заходів з органами місцевого самоврядування, де теж розглядаються питання організації раціонального, якісного харчування дітей в дошкільних навчальних закладах, своєчасне забезпечення закладів продуктами харчування згідно асортименту та відповідним нормам, встановлених законодавством; вишукані можливості щорічно переглядати фінансові показники для покращення харчування дітей.
Питання оздоровлення учнів, особливо пільгових категорій знаходиться на контролі відділу освіти, молоді та спорту. Традиційним стало відкриття пришкільних таборів денного перебування. Влітку 2017 працювали пришкільні табори: «Світанок» на базі Дніпровської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, «Жайворонок» на базі Великознам’янської ЗОШ № 1. Також працювало 2 мовних табори: «MerriLand» на базі Кам’янсько-Дніпровської районної гімназії « Скіфія», «Smile» - на базі НВК «Дитячий садок – ЗОШ І-ІІІ ст.». Загалом табори відвідало 130 дітей.
В районі забезпечено збереження та розвиток мережі позашкільних навчальних закладів. В цілому філії ДЮСШ та ДЮСШ «Колос» охоплюють всі населені пункти району, і учні всіх шкіл району мають можливість займатися спортом. ДЮСШ протягом 2016-2017 навчального року відвідувало 444 вихованця, ДЮСШ «Колос» - 254. Види спорту що культивуються в РДЮСШ «Колос» та ДЮСШ: футбол, волейбол, боротьба вільна, важка атлетика. Крім того, в Будинку дитячої творчості працює гурток з боксу, який відвідує 30 чоловік.
Протягом року вихованці ДЮСШ та ДЮСШ «Колос» приймали участь в районних, обласних та Всеукраїнських змаганнях, де займали призові місця. Підвищилась результативність участі дітей району в спортивних змаганнях різного рівня. Протягом 2016-2017 н.р. була проведена 72 районна спартакіада школярів, в якій І місце посіла команда Дніпровської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2; ІІ місце - команда НВК «Дитячий садок – ЗОШ І-ІІІ ст.»; ІІІ місце – команда Великознам’янської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1.Варто відмітити, що взагалі не прийняли участь у спартакіаді Великознам’янська ЗОШ І-ІІ ст. № 2 та Великознам’янська ЗОШ І-ІІ ст. № 4.
Також учні району прийняли участь в обласних фіналах з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч».
За результатами участі в районному етапі Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей «Олімпійське лелеченя», І місце посіли 2 команди – НВК «Дитячий садок – ЗОШ І-ІІІ ст.» та Водянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 ім. Ф.О. Окатенка, у зональному етапі заходу в м. Енергодар прийняла участь Водянська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 ім. Ф.О. Окатенка, де посіла 2 місце. За підсумками участі у районному етапі Всеукраїнських дитячих спортивних ігор «Старти надій» І місце посіла команда Благовіщенської ЗОШ І-ІІІ ст. Команда прийняла участь в обласному етапі заходу, де зайняла 7 місце. За результатами участі у районному етапі фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів «Козацький гарт» І місце зайняла команда Великознам’янської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, яка прийняла участь у зональному етапі заходу в м. Енергодар (посіла 2 місце).
- Однак, жодна з команд не вийшла до обласного фіналу. Тому слід звернути увагу на підготовку учасників до цих змагань та спрямувати зусилля на підвищення результативності участі всіх ЗНЗ в майбутніх як загальношкільних, так і в районних змаганнях, - підкреслив очільник відділу освіти району.
На новий 2017-2018 навчальний рік забезпеченість підручниками учнів Кам’янсько-Дніпровського району становить 82,4 %. У новому навчальному році на 100% забезпечені будуть підручниками учні 1,2,3,5,6,8 класів, інші класи забезпечені від 60% до 80%. У вересні почнеться поставка підручників для учнів 9 класів. Рекомендовано школам придбати підручники, котрих їм не вистачає, на гроші, отримані від здачі макулатури або за рахунок спонсорів.
В нашому районі функціонує 24 навчально-комп’ютерні комплекси, в складі яких 279 комп’ютерів. Протягом року відбулось покращення матеріально-технічного забезпечення: районна гімназія «Скіфія» отримала 15 комп’ютерів за проведення мовного табору GoCamp; Іванівський НВК - 5 комп’ютерів від депутата обласної ради та 5 комп’ютерів було придбано коштом районної ради; Заповітненська ЗОШ – 5 комп’ютерів від приватного підприємця; Великознам’янська ЗОШ № 1 – 5 комп’ютерів від Департаменту освіти і науки ЗОДА, 5 комп’ютерів від народного депутата; НВК Кам’янсько-Дніпровської міської ради отримали 59 ноутбуків, 2 великих телевізора та комплекти мережевого обладнання для учнів 1-х класів, в яких впроваджено інклюзивне навчання. Загалом штат комп’ютерної техніки району поповнився на 99 одиниць!
Окрім цього в рамках виконання зобов’язань депутата обласної ради виділені кошти для придбання кількох комп’ютерів для Новодніпровської ЗОШ та Іванівського НВК.
Однією із найважливіших задач інформатизації є забезпечення доступу до світових інформаційних ресурсів. До мережі Інтернет у районі підключено всі ЗНЗ і всі мають власну локальну мережу. Але більшість закладів використовують її не досить ефективно (зазвичай лише для організації доступу всіх ПК до Інтернету). Найбільш раціонально використовується локальна мережа в Кам’янсько-Дніпровській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3. В даному закладі організовано окрім доступу до спільних ресурсів мережі в кабінеті інформатики, використання спільних ресурсів в адміністративній роботі (доступ до спільних документів, принтерів, спільна робота з програмою «Курс. Школа»).
За підсумками участі в обласних етапах Всеукраїнських учнівських олімпіадах Кам’янсько-Дніпровський район на теперішній час займає 26 місце з 32 районів області. Переможцями обласних етапів олімпіад стали учні районної гімназії «Скіфія» (з предмету англійська мова) та НВК «Дитячий садок-загальноосвітня школа І-ІІІ ст.» (біологія). Відсутність переможців обласного етапу з предметів,таких як, інформатика, українська мова, історія, математика ставить під сумнів навчання учнів на поглибленому рівні.
Кожного року учні району приймають участь у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. Цього року учні району випробовували свої сили на наукових відділеннях хімії та біології, історії, технічних наук, мовознавства, літературознавства. Нажаль, з 12 учнів результату досягла учениця районної гімназії «Скіфія», завоювавши ІІІ місце на науковому відділенні мовознавства (іноземна мова).
У Всеукраїнському інтерактивному конкурсі «МАН-ЮНІОР Ерудіт» спостерігається значне підвищення активності та зацікавленості учнів з таких напрямків як екологія та історія. Високих результатів досягли наші учні в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, виборовши призові два ІІІ місця в номінації історія України і державотворення (Кам’янсько-Дніпровська ЗОШ І-ІІІ ст. №3 та районна гімназія «Скіфія») та в номінації «Літературознавство» - ІІІ місце (Заповітненська ЗОШ І-ІІІ ст.).
Велике зацікавлення викликають у учнів конкурси природничо-математичного та філологічного напрямку такі як: «Бобер», «Кенгуру», «Соняшник», «Геліантус» та «Sunflower». Найбільшою популярністю серед учнів району користуються конкурси з математики «Кенгуру» - 343 учні та конкурсу з інформатики «Бобер»- 313 учнів.
Незважаючи на активну позицію щодо підготовки учнів до різноманітних інтелектуальних змагань, очільник відділу освіти району рекомендував продовжити створювати сприятливі умови для самореалізації обдарованої молоді через систему масових заходів інтелектуального напрямку, надання можливості вагомо заявити про себе переможцями олімпіад, конкурсів, турнірів від обласного до міжнародного рівнів.
На серпневій колегії Сергій Григорович Танько розповів про пріоритетні завдання на 2016/2017 н.р. в умовах реформування галузі освіти, та зокрема про навчальні плани. Відповідно до статті 16 Закону України «Про загальну середню освіту» структуру навчального року та строки проведення канікул встановлюють загальноосвітні навчальні заклади за погодженням з відділом освіти. Запропонована орієнтовна структура навчального року:
І семестр - з 01.09.2017
по 28.12.2017
ІІ семестр - з 15.01.2018
по 31.05.2018
Канікули:
Осінні - з 30.10.2017
по 05.11.2017
Зимові - з 29.12.2017
по 14.01.2018
Весняні - з 26.03.2018
по 01.04.2018
Учні 4, 9 та 11 класів складають державну підсумкову атестацію. Перелік предметів для державної підсумкової атестації, форму та терміни її проведення Міністерством освіти і науки України буде затверджено додатково.
В своєму докладі начальник відділу освіти, молоді та спорту проаналізував інклюзивну форму навчання у 2016-2017 навчальному році, детально розповів про організації харчування учнів у навчальних закладах району тощо.
А наостанок Сергій Григорович щиро подякував усіх, хто присвятив своє життя нелегкій педагогічній та освітянській справі, і зокрема сказав:
- Дорогі колеги, шановні вчителі, пам’ятайте – саме завдяки вашій щоденній праці твориться майбутнє країни.
Попереду на нас чекає велика робота. В освіті немає місця байдужим і випадковим людям. Яскрава, творча, ініціативна особистість – портрет учителя нової доби. Покладаюся на вашу мудрість, професіоналізм і терпіння. Вірю, що разом ми зможемо реалізувати непрості завдання, що стоять перед сучасною українською освітою та наукою. Від усієї душі бажаю вам злагоди, добра, натхнення, задоволення від результатів своєї праці! Зичу, щоб кожен ваш день був сповнений радістю, щастям та теплом людської подяки за добрі справи.
Нехай 2017/2018 навчальний рік стане роком нових професійних досягнень, наукових відкриттів та особистих звершень, а життя виставляє лише гарні оцінки!

Віра Андрусенко