Главная
Курс обмена валют


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


День працівників ветмедицини ветеринарна спільнота традиційно святкуватиме вже сімнадцятий раз

Про ветеринарну медицину можна писати дуже багато, так як її корні ростуть з давніх віків, коли були знахарі, травники, коновали, лікарі.
У сучасних економічних умовах ветеринарна медицина, а наразі новостворена структура – Держпродспоживслужба, набуває нового сенсу і призначення. Саме на фахівців ветеринарної медицини покладено консолідуючу місію проведення державної політики на селі, втілювача досягнень науки у виробництво. Сьогодні ветеринарна медицина не стоїть на місці, а весь час розвивається, рухається вперед. З кожним роком, місяцем і днем приймаються нові законодавчі акти, змінюється структура і функції служби, виникають більш ефективні підходи до оздоровлення тваринництва, з’являються новітнє обладнання і устаткування, якісніші ветеринарні препарати і більш досконалі технології у лікувально-профілактичній роботі.
Сьогодні в районі працює 44 спеціаліста ветеринарної медицини в різній формі власності: із них 25 спеціалістів в державній службі ветеринарної медицини, 10 в господарствах району (особливо хочеться відмітити 8 ветеринарних спеціалістів, які працюють в ПАТ «Племзавод «Степной»), 9 ветеринарних спеціалістів працює по реалізації ветеринарних препаратів в приватних аптеках района.
Лікарі ветеринарної медицини на теперешній час висококваліфіковані спеціалісти, які лікують тварин, займаються профілактикою інфекційних захворювань, діагностична служба спе-ціалістів в лабораторіях ветеринарно-санітарної єкспертизи на ринках, офі-ційних лікарів на м’ясопереробних підприємствах, - стоять на стражі недопущення розповсюдження хвороб спільних як для тварин так і для людей.
Символом ветеринарії з 1915 року є Синій хрест, частини якого мають певне значення: верхня вертикальна – символ знання та вміння, права горизонтальна – розважливість і обережність, нижня вертикальна – чесність і справедливість, а ліва горизонтальна – мужність і терпіння. Цей символ об’єднує всіх лікарів ветеринарної медицини.
Приємно відзначити, що в своїй професійній діяльності новостворена структура - Держпродспоживслужба – стоїть і буде стояти на стороні інтересів наших громадян.

Лікар ветеринарної медицини
Для більшості людей, особливо для мешканців міста ця професія незрозуміла й утаємничена. Крім того, що це лікар котів і собак, нинішня молодь більше нічого не знає. А лікар ветеринарної медицини не тільки лікує всіх тварин, птахів, а й займається профілактикою захворювань, дослідженнями в лабораторії, контролем якості кормів, умовами утримання тварин.
В теперішній час на ветеринарну службу покладено відповідальне завдання – забезпечення населення України якісною харчовою продукцією.
Продукція ПАТ «Племзавод «Степной» завдяки своїй якості відома споживачами в районі, області, в м. Київ.
«Від здорової тварини – якісна харчова продукція». Саме таке гасло у ветеринарних спеціалістів ПАТ «Племзавод «Степной».
Ветеринарна служба господарства – це два незалежних підрозділи з галузевою спеціалізацією: один в свинарстві, другий в скотарстві (ВРХ). Завдяки їх щоденної праці забезпечується епізоотичне благополуччя для розвитку тваринництва господарства, збільшення виробництва якісної харчової продукції.
Ветеринарні спеціалісти молочного комплексу, завдання яких поставити молоко високої якості для виготовлення молочної продукції: Сергій Васильович Борисенков – працює в господарстві за спе-ціальністю 39 років, Сергій Вікторович Іскерко– працює в господарстві за спеціальністю 23 роки. По чотири роки працюють в господарстві молоді спеціалісти Володимир Костянтинович Федченко і В’ячеслав Вікторович Якименко.
Про здоров’я свинопоголів’я, вирощування і реалізацію племінного молодняка і відмінну якість м’яса і м’ясопродуктів щоденно піклуються ветеринарні спеціалісти свино-племінного комплексу:
Кондрашова Світлана Григорівна, Строколіс Надія Василівна, Оверко Юрій Іванович, Орищенко Олександр Валентинович, стаж роботи яких в господарстві більше 10 років.
Вітаю своїх колег з професійним святом, бажаю міцного здоров’я, задоволення в роботі, спокою в сім’ї і менше безсонних ночей.
З повагою, Павло Іванович Хацаюк, заступник генерального директора ПАТ «Племзавод «Степной», за освітою ветеринарній лікар.