Главная
Курс обмена валют


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


user warning: Duplicate entry '4185604' for key 'PRIMARY' query: INSERT INTO accesslog (title, path, url, hostname, uid, sid, timer, timestamp) values('Пришкільний мовний табір «Smile»', 'node/6659', '', '54.173.35.129', 0, 'ho8vc6jpjvbd5naaco6mn1mt55', 42, 1500526602) in /home/nadmin/public_html/modules/statistics/statistics.module on line 64.

Місцеві податки і збори є складовими дохідної частини місцевих бюджетів

Шостого липня у Водянській сільській раді під головуванням голови Сергія Вікторовича Єрмакова відбулося третє засідання сесії сьомого скликання. Треба зауважити, що з метою забезпечення соціально–економічної стабільності в громаді, депутатський корпус виважено та помірковано приймав відповідні рішення, без зайвих амбіцій, направляючи свою діяльність на підвищення добробуту громадян.
В президії працювали голова Водянської територіальної громади Сергій Вікторович Єрмаков та секретар ради Оксана Михайлівна Хоменко. В порядку денному засідання третьої сесії сьомого скликання розглядалося кілька важливих питань: про встановлення місцевих податків та зборів; про затвердження Положення про адміністративну комісію виконавчого комітету Водянської сільської ради; про затвердження складу адміністративної комісії виконавчого комітету Водянської сільської ради; про внесення змін до рішення першої сесії сьомого скликання Водянської сільської ради від 15.05.2017 року № 6 “Про реорганізацію Дніпровської та Нововодянської сільських рад”; про порядок виконання бюджетів Водянської, Дніпровської, Нововодянської сільських рад до кінця бюджетного періоду 2017 року; про затвердження плану роботи сесій Водянської сільської ради на ІІ півріччя 2017року, та інші.
На початку засідання депутат новоствореної громади Федір Григорович Зінухов озвучив свій запит, щодо тополь, які росли по вулиці Тараканчікова в селі Дніпровка. Депутати проголосували за те, щоб прийняти цей запит, вияснити проблему, на яку наголосив Федір Григорович, з’ясувати усі обставин і на наступній сесії доповісти широкому загалу.
Місцеві податки і збори є складовими дохідної частини місцевих бюджетів, тому це питання і було на порядку денному першим. Про встановлення місцевих податків та зборів депутатам доповідав перший заступник голови сільської ради Володимир Анатолійович Ляшенко, який запропонував проекти рішень обговорених на виконкомі і опрацьованих на засіданні комісії.
Депутати Водянської сільської ради вирішили, згідно українського законодавства, встановити та ввести в дію на території сіл Водяне, Дніпровка, Мічуріно, Нововодяне, Примірне, Новоукраїнка, які входять до Водянської об’єднаної територіальної громади такі місцеві податки і збори: податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів; транспортний податок; плату за землю; єдиний податок.
Також затверджені положення про місцеві податки і збори. Після оприлюднення цього рішення, протягом місяця будуть прийматися зауваження. Після розгляду усіх зауважень на наступній сесії ці рішення будуть прийняті, а вступають в силу з першого січня 2018 року. Цей документ буде оприлюднений на офіційному сайті Водянської сільської ради.
Запропоновано встановити ставки податку по об’єктам, що перебувають у власності фізичних осіб в таких розмірах: житлова нерухомость - 0,8%; нежитлова нерухомость -0,1%; на господарські ( присадибні) будівлі – допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, парники, теплиці плівкові (без фундаментної основи) - 0 % мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування для квартири/квартир, загальна площа яких перевищує 60 кв. м, для житлового будинку/будинків, загальна площа яких перевищує 120 кв.м, для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та/або житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), загальна площа яких перевищує 180 кв. м.
Щодо акцизного податку з реалізації суб’-єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів: об’єктом оподаткування є операції з реалізації через роздрібну торговельну мережу пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, нафтопродуктів, скрапленого газу та ін. Базою оподаткування є вартість (з податком на додану вартість) пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, нафтопродуктів, скрапленого газу, речовин, що використовуються як компонент моторних палив, палива моторного альтернативного, тощо
Ставка податку встановлюється у розмірі п’яти відсотків від вартості (з податком на додану вартість). Даний податок сплачується за місцем здійснення операції з реалізації через роздрібну торговельну і зараховується до міського бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим кодексом України для подання податкової декларації за місячний податковий період.
Стосовно транспортного податку. Об’-єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль.
На сесії також затверджено положення про адміністративну комісію виконавчого комітету Водянської сільської ради, в завдання якої входить розгляд справ про адміністративні правопорушення, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання законів, правил чесного ставлення до державного і громадського обов’язку, поваги до прав, честі і гідності громадян, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самими правопорушниками, так і іншими особами. Адміністративна комісія розглядає усі справи про адміністративні порушення, за винятком віднесених відповідно до чинного законодавства до компетенції інших органів та службових осіб.
До речі, за вчинення правопорушень, адміністративна комісія може застосувати такі стягнення: попередження, штраф і, навіть, конфіскацію предмета, якій став знаряддям вчинення або безпосереднім об’єктом ад-міністративного правопорушення.
На сесії був затверджений склад адмі-ністративної комісії виконавчого комітету Водянської сільської ради. Головою комісії обраний юрист виконкому Водянської сільської ради Євген Сергійович Горєлов, його заступником стала вихователька КДНЗ «Ромашка» Антоніна Федорівна Мартиненко, секретарем Каріна Анатоліївна Волкова, членами:Василь Григорович Коваленко, Василь Васильович Шемет; Юрій Вікторович Бурдуков, Володимир Дмитрович Мендрик, Наталія Борисівна Плотнікова, Ірина Миколаївна Іваніщак.
Відповідно до частини четвертої статті 8, статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та пункту третього частини другої статті 22 Бюджетного кодексу України, сесія Водянської сільської ради слухаючи питання про порядок виконання бюджетів Водянської, Дніпровської, Нововодянської сільських рад до кінця бюджетного періоду 2017 року вирішила: головним розпорядником коштів бюджету Водянської сільської ради, є сільський голова С.В. Єрмаков , який також є головним розпорядником коштів бюджетів Дніпровської та Нововодянської сільських ради до завершення бюджетного періоду 2017 року та завершення процедур з припинення Дніпровської та Нововодянської сільських рад. Платіжні доручення на проведення видатків бюджетів Дніпровської та Нововодянської сільських рад до завершення бюджетного періоду 2017 року готують члени комісій з реорганізації - головні бухгалтери відповідних рад. Видатки на оплату праці комісії з реорганізації Дніпровської та Нововодянської сільських рад на період до кінця 2017 року здійснюються за рахунок видатків на утримання виконавчого апарату відповідних рад.
На третій сесії сьомого скликання був затверджений план роботи сесій Водянської сільської ради на ІІ півріччя 2017 року, та прийнято звернення до землевпорядних організацій, які надають послуги населенню на території сіл Водянської сільської ради, щодо необхідності залучення працівників земельного відділу виконкому сільської ради при виконанні геодезичних робіт.
З усіх розглянутих на сесії питань депутати районної ради ухвалили відповідні рішення.
Віра Андрусенко