Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Пришкільний мовний табір «Smile»

У рамках проекту “Gocamp 2017” в Україні, враховуючи роль англійської мови як мови міжнародного спілкування, протягом трьох тижнів з 5 по 23 червня 2017 року на базі НВК «Дитячий садок - ЗОШ I-III ступенів» Кам`янсько-Дніпровської міської ради Запорізької області було організовано роботу літнього мовного табору відпочинку з денним перебуванням «Smile», метою якого було створити відповідне мовне середовище та умови для заохочення учнів до вивчення англійської мови.
Тематичний напрямок, за яким працював табір – «Спорт і здоров‘я»

Цього літа у таборі відпочивали, навчалися та змагалися 95 учнів з 2-го по 10 клас. Табір було розташовано у кабінетах англійської мови, які оснащено комп’ютером, магнітофоном, мультимедійним проектором, телевізором. Працювали в таборі вчителі англійської мови Г.М. Макаренко, І.О. Кікоть, Т.О. Гіль, Л.Е. Лимар, К.І. Різниченко, Н.Ю. Доросевич, вихователі С.В. Шилова, О.В. Соколовська та інші вчителі великого та дружнього колективу. На допомогу вчителям-предметникам були залучені вожаті – старшокласники, учні 8-А і 10-Б класу із поглибленим вивченням іноземних мов.
Педагоги табору намагалися творчо підійти до організації роботи зі школярами, створити для них цікаве й змістовне іншомовне середовище. Поєднували заняття з іноземної мови із спортивними змаганнями, екскурсіями, фізичними вправами, а також допомагали учням пізнати культуру, історію та традиції країн, мови яких вивчаються.
Організатори табору скористались нагодою і частково спрямували свої зусилля на естетичне виховання своїх підопічних. Таким чином проводились творчі заняття з гончарного мистецтва з застосуванням пінопласту, картоплі, зубочисток, тарілок, пластиліну, діти готували малюнки, листівки, книгу дружби, створювали різноманітні проекти.
План виховної роботи був насичений різноманітними заходами з урахуванням вподобань та віку дітей. Навчально-виховний процесс у таборі організовувався за тематичними днями: День спорту, День дружби, День винахідника, День рідного краю, День театру, День піратів. Кожний день починався з зарядки-танцю та був наповнений заняттями, що були корисними та багатогранними. Рухливі форми роботи на свіжому повітрі змінювалися пізнавальними сесіями у класній кімнаті. Заняття із вчителями школи змінювалися спілкуванням із волонтером.
У таборі панувала атмосфера взаємоповаги, зникли мовні бар’єри, комплекси й страхи. Ігри із тімбілдінгу навчили дітей діяти однією командою, допомагати один одному.
Було організовано дві захоплюючі екскурсії: до історичного музею та міста Енергодар.
Feedbacks, які було зібрано у дітей по закінченню,показали, що найбільш запам’яталися наступні форми роботи: студія творчості, «Флешмоб: нові стилі танцю», Karaoke клуб, сесія «Країнознавство», «WelcometoGreatBritain», проект «SomeExcitingDays» та інше.
Але все ж таки самими незабутніми хвилинами для кожної дитини став час зустрічі та спілкування з гостею з Лондона Софі Бішоп, яка цілий тиждень працювала разом з вчителями у таборі. Вона чудовою англійською мовою познайомила наших учнів з історією та культурою своєї країни, а також поділилася своїми приємними враженнями про Україну, українців та українську мову. Учасники табору розповіли їй свої історії про життя, навчання та захоплення нашої молоді, і довели, що українці – нація відкритих, толерантних, щирих людей, готових пізнавати і сприймати інші культури.
Закриття табірної зміни відбулося у вигляді фінального концерту, на якому діти показали все, чому навчилися, і звичайно, нагородами за активну участь.
Літній мовний табір дав можливість дітям вивчати англійську мову у цікавій формі, весело провести час разом із друзями, розвинути свої таланти, отримати пізнавальну інформацію, навчитися новому.

І.О. Кікоть, Г.М. Макаренко