Главная
Курс обмена валют


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Генеральний план міста – важливий і необхідний документ

Генеральний план – це найважливіший документ у сфері містобудування, який затверджується органами місцевого самоврядування та визначає розвиток території на найближчі роки.
В м. Кам’янка-Дніпровська 30 червня 2017 року відбулись громадські слухання з питання розробки містобудівної документації «Внесення змін до Генерального плану м. Кам’янка-Дніпровська з розширенням меж населеного пункту та План зонування м. Кам’янка-Дніпровська (у складі Генерального плану», які провела Кам’янсько-Дніпровська міська рада. До участі в слуханнях були запрошені громадські активісти, представники місцевого самоврядування, посадовці, преса, пересічні городяни та розробники Генерального плану міста.
До присутніх звернувся голова Кам’янсько-Дніпровської об’єднаної територіальної громади Володимир Володимирович Антоненко:
– Шановна громадо! Генеральний план міста Кам’янка-Дніпровська вже третій рік в розробці. У зв’язку зі змінами в законодавстві, без внесення змін до генерального плану ми не можемо рухатися далі, зокрема в плані залучення інвестицій в місто. Робота на сьогодні проведена дуже об’ємна, витрачено немало коштів і часу. Але можу сказати, що ми вийшли на фінішну пряму. Тобто після процедури обговорення і після завершення на протязі одного-двох місяців експертизи, ми приймемо та затвердимо Генеральний план та план зонування міста вже до кінця цього року, щоб не тільки інвестори, а насамперед мешканці міста змогли отримати земельні ділянки під забудову.
Вашій увазі буде представлено проект містобудівної документації «Внесення змін до Генерального плану м. Кам’янка-Дніпровська з розширенням меж населеного пункту та План зонування м. Кам’янка-Дніпровська (у складі Генерального плану». Це праця не тільки виконкому міської ради, а в першу чергу депутатського корпусу міської ради, архітектурного відділу району і розробників проекту ТОВ «Інститут ефективних технологій» м. Запоріжжя.
Так з першого питання порядку денного громадського слухання «Про порядок та процедуру розробки містобудівної документації внесення змін до Генерального плану міста Кам’янки-Дніпровської, з розширенням меж населеного пункту та Плану зонування міста Кам’янка-Дніпровська» доповідала Людмила Іванівна Пустовіт, начальник відділу містобудування та архітектури райдержадміністрації, головний архітектор району, яка наголосила, що заходи, які зараз проходять дуже важливі для територіальної громади.
Готувалась містобудівна документації – внесення змін до Генерального плану міста Кам’янка-Дніпровська відповідно договору, укладеному між виконавчим комітетом Кам’янсько-Дніпровської міської ради та ТОВ «Інститут ефективних технологій». Зокрема, розробкою займались: директор ТОВ «Інститут ефективних технологій» Сергій Сергійович Федченко, головний архітектор проекту Євгеній Миколайович Голощапов, головний інженер проекту Андрій Андрійович Сосюра, головний економіст проекту Юрій Олександрович Зарецький. Підставою для розробки даної документації стало рішення 69 сесії шостого скликання Кам’янсько-Дніпровської міської ради від 11.06.2015 року. Отже в 2015 році фактично з моменту прийняття цього рішення була розпочата робота з розробки містобудівної документації, а саме внесення змін до існуючого Генерального плану, розробленого Київським інститутом «Діпромісто» в 2007 році.
Змінені вимоги і у зв’язку з тим, що територія міста має невеликий потенціал вільних земельних ділянок для будівництва, рішеннями цього Генерального плану були внесені зміни до цільового призначення деяких земельних ділянок. Також прийнято рішення щодо розширення меж населеного пункту. Загалом загальна площа міста Кам’янка-Дніпровська рішенням Генерального плану збільшується на 21 гектар, що дає можливість людям отримати додаткову територію для забудови, так як в межах самого міста така можливість дуже обмежена. Хоча і на існуючій території, якщо органи місцевого самоврядування проведуть інвентаризацію наявних земельних ділянок, ще знайдеться ресурс для виділення і надання можливості людям відведення земель для містобудівних потреб, зокрема для житлової забудови.
Людмила Іванівна зауважила, що починаючи з 2013 року набрав чинності Закон «Про регулювання містобудівної діяльності» і згідно ст. 24 цього закону передача земельних ділянок у власність або користування земель державної або комунальної власності забороняється. Фактично з 2013 року не тільки громадяни міста Кам’янки-Дніпровської, а й в цілому по району позбавлені можливості відведення земельних ділянок для містобудівних потреб у зв’язку з відсутності Генерального плану, детального плану або плану зонування. Генеральний план в місті був, але згідно вимог ст. 24 обов’язково потрібен Детальний план або План зонування. Детальний план – це більш об’ємна і кошторисна документація, тому в складі Генерального плану розроблений і План зонування. Затвердження даної містобудівної документації важливо, як для громади в цілому, тому що надається можливість інвестиційного розвитку, так і для кожного громадянина, адже одержується право на оформлення земельної ділянки для подальшого планування своїх перспективних планів.
Далі детально по представленим схемам презентував містобудівну документацію - внесення змін до Генерального плану м. Кам’янка-Дніпровська (друге питання порядку денного) головний архітектор проекту Євгеній Миколайович Голощапов.
– Нещодавно була розроблена схема планування Запорізької області, яка затверджена і є містобудівною документацією більш високого рівня, – зауважив Євгеній Миколайович. – Відповідно при розробці генерального плану по м. Кам'янка-Дніпровська враховані всі рішення, які кардинально відрізняються від генплану розробленого Київським інститутом «Діпромісто» в 2007 році. Наразі згідно новим державним нормам і розроблений новий генплан, який чітко визначає кожну земельну ділянку.
Були передбачені деякі моменти, які змінилися за цей час, а саме: винесені очисні, що передбачають собою зелену зону громадського призначення - зону відпочинку, приведена в порядок вулична мережа, чітко визначені межі, передбачені нові території для житлово-комунального господарства, а також передбачена можливість санітарної очистки.
Також в генплані закладено заходи щодо поліпшення екологічної ситуації в плані підтоплення території. Передбачена подвійна система відкачування води. Перша, яка закачує повітря і видавлює воду в сторону Каховського водосховища, а та що потрапляє в колектор скидається в лиман. Друга - це 20 потужних насосів, які качають з глибини 25-30 метрів і скидають воду в Каховське водосховище.
Заслухавши інформацію і розглянувши презентацію генплану міста в процесі обговорення, у присутніх на заході В.А. Яцуна, С.В. Бєлогурова виникли питання щодо відведення та резервування земельних ділянок для кладовищ, площі під звалище та прихованих резервів, за рахунок неосвоєних земельних ділянок або занедбаних і незареєстрованих, де планується місце для нарізування нових вулиць і на якій площі, а також питання приведення до ладу занедбаних домівок і їх території.
Відповів на запитання Є. М. Голощапов:
– У складі генплану проведені розрахунки щодо площі під кладовища і площі для полігону твердих побутових відходів, які в точності відповідають сучасним нормам. Під полігон твердих побутових відходів зі своєю санітарною захисною зоною, передбачений резерв у розмірі 5 гектар, а для кладовищ в перспективі заплановано відведення місця в районі вулиць Фрунзе та Пролетарської (поле дослідної станції) і в районі вулиці Калинової праворуч по шляху на полігон.
Щодо питання збільшення площі під житлову забудову, наголошую що вона збільшується за рахунок розширення території на 21 гектар, а також за рахунок ділянок зношених і тих, що вимагають реконструкції. Але за рахунок занедбаних домівок, у яких є власники, питання вирішується тільки в юридичній площині.
Директора РКП «Водоканал» В.І. Хлебнікова дуже турбувало питання резервування площі під водонапірну башту, так як термін дії нинішньої розрахований всього на 10 років. На яке він отримав чітке підтвердження того, що це питання не залишиться осторонь, а буде вирішене вчасно до закінчення терміну експлуатації об’єкта.
На завершення заходу головний архітектор району Людмила Пустовіт висловила подяку керівництву міської ради за чітке розуміння того, що цей документ необхідний і важливий. Адже це тільки другий населений пункт, який в стадії завершення розробки генплану, першою закінчила цю роботу Великознам'янська сільська рада. Інші населені пункти поки що або в стадії розробки генплану, або ще й не починали. Вона вважає, що тільки з ініціативи громадськості рішення прийняття генплану буде прискорено і в інших населених пунктах району.
Проект Генерального плану був одноголосно прийнятий і міський голова В.В. Антоненко подякував усім присутнім за розуміння та підтримку в його обговоренні.

Тетяна Паламар