Главная
Курс обмена валют


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


user warning: Duplicate entry '4185604' for key 'PRIMARY' query: INSERT INTO accesslog (title, path, url, hostname, uid, sid, timer, timestamp) values('новости', 'taxonomy/term/19', '', '54.173.35.129', 0, 'ho8vc6jpjvbd5naaco6mn1mt55', 213, 1500526545) in /home/nadmin/public_html/modules/statistics/statistics.module on line 64.

Усі посадові особи працюють як одна команда

Командно-штабне навчання з територіальної оборони, з метою вивчення питань організації управління в ході ведення територіальної оборони, вивчення єдиних поглядів та порядку організації взаємодії між військовим командуванням та місцевими державними органами розпочалося в нашому районі 4 липня.
Наприкінці червня 2017 року в обласному військкоматі відбулося інструкторське заняття з військовими комісарами районних (міських) комісаріатів та їх заступниками з територіальної оборони з питань організації та проведення командно-штабних навчань з територіальної оборони , які заплановані на період з 4 по 6 липня поточного року, під керівництвом Командувача Сухопутних військ Збройних Сил України.
Як і планувалось, 4 липня в Кам’янсько-Дніпровському районному військовому комісаріаті розпочалися командно-штабні навчання з територіальної оборони, на яке були запрошені представники місцевих ЗМІ. Його програмою передбачено відпрацювання уточнення Плану територіальної оборони та управління силами й засобами у ході ведення територіальної оборони у районах.
Навчання мали на меті підвищення злагодженості між органами військового управління, органами управління інших військових формувань та правоохоронних органів, місцевими державними адміністраціями під час планування та управління силами й засобами територіальної оборони; практичне відпрацювання питань формування, підготовки та виконання завдань за призначенням визначеними стрілецькими батальйонами, загонами оборони та ротами охорони військових комісаріатів; відпрацювання питань передачі управління з одного пункту на інший, під час їх переміщення. Треба відмітити, що Кам’янсько-Дніпровський районний військкомат здійснив відповідні заходи з підготовки робочих місць на пунктах управління, уточнення від повідних довідкових документів, інструкцій, розробив документи на проведення навчання та довів їх до посадових осіб.
Також під час навчань було перевірено роботу системи зв’язку всіх ланок, пунктів управління.
На територіальну оборону покладаються певні завдання.
Як відмітив, виступаючи, військовий комісар Кам’янсько-Дніпровського військового комісаріату майор Збройних Сил України Володимир Богачов:
- Так як у нас в районі немає державного кордону, ми виконуємо завдання, які безпосередньо стосуються нашого району. Одне з таких завдань - це охорона і оборона державних об’єктів. Для нас перші об’єкти, які підлягають охороні - це райдержадмінстрація і районна рада, в селах - сільські ради, компресорна та насосні станції, щитові електричні, газорозподільна станція, тобто об’єкти життєдіяльності району, а також боротьба з незаконно створеними військовими формуваннями.
У штат загону територіальної оборони входить 278 осіб - військовослужбовців, які на території району повинні будуть охороняти важливі об’-єкти і стежити за порядком. Коли загони тероборони розгортаються, значить оголошено або військовий стан, або мобілізація і окремим розпорядженням загін оборони мобілізується. Весь склад загону тероборони в такому випадку отримує статус військовослужбовців та виконує поставлені завдання як військовослужбовці, які служать за контрактом або на строковій службі.
Попередні спільні навчання, які проходили на території району, пройшли успішно. Основний пункт управління, який був створений в місті Запоріжжя і де базувався начальник штабу зони територіальної оборони, єдиний по всій Україні отримав перше місце в цих навчаннях, в плані оснащення і організації роботи. Навчання пройшли на високому рівні, було отримано близько понад 300 ввідних. Всі, хто був задіяний до виконання завдань, відпрацювали на всі 100%.
Також Володимир Богачов підкреслив:
- Сьогоднішні навчання будуть проходити в тому ж темпі, як і попередні, і ми повинні протягом всього терміну навчання виконати поставлені перед нами завдання. Ми повинні розуміти: - наше завдання – захистити себе. Тому територіальна оборона створюється для того, щоб все трималося на контролі і ми змогли легкими силами оборонятися при прориві диверсійних груп і не дати нашкодити екології та всій структурі Кам’янсько-Дніпровського району.
Заступник військового комісара з територіальної оборони майор Сергій Коба пояснив присутнім, що управління територіальної оборони на час введення воєнного стану переміщається до районної державної адміністрації. Там і буде розгорнуто район територіальної оборони швидкого реагування.
Він назвав керівні документи, за якими здійснюється територіальна оборона, працює штаб територіальної оборони. В них виписані загальні положення, алгоритми дій, а також вказані обов’язки - хто чим займається при введенні в районі, чи взагалі в державі територіальної оборони.
Керує територіальною обороною в районі голова адміністрації – він же начальник району територіальної оборони. Військовий комісар за посадою є начальником штабу територіальної оборони.
Буквально в травні були командно-штабні навчання під керівництвом командувача військ оперативного командування «Схід», де було фактично відмобілізування військовозобов’язаних у двох районах. Відмобілізували дві роти охорони, які проводили фактичні дії навчання, вони стріляли, виконували вправи на полігонах. Людей розташовували в місцях постійної дислокації, обмундирували і озброїли. Зараз наступний етап відбувається під керівництвом Командувача Сухопутних військ ЗСУ. Збирається штаб і відпрацьовує свої посадові обов’язки, знайомиться з загальною обстановкою і по надходженню ввідних приймаються рішення. Ввідні можуть бути абсолютно різні, від пожежі до заходу диверсійних груп, технологічні аварії, техногенні підтоплення тощо. І голова району територіальної оборони, він же голова адміністрації, отримує ввідну, яку отримали по військовій лінії і доводить її до штабу. В штаб входять представники силових структур, Укртелеком, військовий комісар, військовослужбовці і службовці військового комісаріату. Ввідна відпрацьовується, а потім доводиться пропозиція голові району і він приймає рішення. Потім ці рішення доводяться до виконавців і там де нема практичного виконання просто люди приймають рішення, тобто вони знають, що повинні робити. Відпрацьовуються отримання і аналіз інформації, прийняття рішення – це головна мета навчання. Ведеться карта по навчанням, куди нанесені об’єкти, вносяться всі дії, які відбуваються та зміни обстановки.
У цілому захід проходить організовано, усі посадові особи працюють як одна команда.
Майор Володимир Богачов підкреслив:
- Ще раз наголошую на тому, що тільки ми самі зможемо захистити свою землю, свою Батьківщину від ворога. Продовжується відбір кандидатів до загону оборони та роти охорони Кам’янсько-Дніпровського РВК. Звертаюся до всіх небайдужих, до всіх патріотів України, до всіх, хто готовий захистити своїх дітей, дружин, батьків – приходьте до РВК, записуйтеся до загону оборони, роти охорони, а ми навчимо вас користуватися зброєю, надавати допомогу, орі-єнтуватися на місцевості. Давайте разом вчитися захищати свій дім і тоді ніякий ворог нас не здолає.
Тетяна Паламар