Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


«Надвечір‘я» – перлина Кам‘янсько-Дніпровського району

Народний фольклорний колектив «Надвечір‘я» Кам’янсько-Дніпровського районного Будинку культури (керівник Ганна Іванівна Трошина) повернувся з черговою перемогою ( І місце в номінації «Фольклорний колектив») з Всеукраїнського фестивалю «Червона калина», який проходив в Кривому Розі. На цьому фестивалі було представлено 130 творчих колективів, більше 1000 учасників. У фестивалі також взяли участь учасники колективу: дует «Намисто» ( І місто в номінації «Дуети») тріо «Криниченька» ( І місто в номінації «Малі форми») , дует «Астурія» - Андрій Грицюк та Тетяна Грицюк (ІІ місце в номінації «Інструментальний жанр»).
Фольклорний колектив «Надвечір‘я» був орга-нізований на базі Кам‘янсько-Дніпровського районного Будинку культури у 2010 році.

Звання «народний аматорський колектив» йому було присвоєно у 2013 році постановою колегії Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації від 24 грудня 2013 року №14, яке підтверджено у 2016 році. Засновник, керівник колективу, його творчий стимул – Ганна Іванівна Трошина.
Головна мета діяльності «Надвечір‘я» - збереження автентичності українського пісенного фольклору, дослідження сільської пісенної культури, побутових обрядів та популяризація української народної пісенної та обрядової культури.
Колектив має своєрідну, яскраву манеру виконання, шукає шляхи збагачення тембрової окраси співу, працює над пошуком власного виконавського стилю. Виконує твори як у супроводі музичного інструменту, так і а-капела, з використанням шумових народних інструментів. Репертуар колективу постійно поповнюється та нараховує понад 250 одиниць фольклорних, українських народних, козацьких пісень та 4 обряди. Видано два збірника: народні пісні села Водяне Кам‘янсько-Дніпровського району (степовий розпів) та прислів‘я, частівки та приказки нашого краю.
Концертна діяльність, музично - сценичні обрядові дійства є основною формою творчої праці колективу. Участь у фестивалях та конкурсах різного рівня, вміння відтворити на сцені звичаї, обряди та фольклор рідного краю надали колективу яскравості, артистизму та високого рівня виконавської майстерності.
Колектив «Надвечір‘я» є постійним учасником Національного Сорочинського ярмарку, Покровського ярмарку в м. Запоріжжі, брав участь в фестивалях та заходах в м. Київі, Харкові, Запоріжжі, Коломиї, Слав‘яносербські, Мерефі; обласних фестивалях: «Вольниця» в Гуляйполі, «Срібна купальська роса» в Токмаку. З 29 червня по 1 липня цього року колектив взяв участь у Всеукраїнському фольклорному фестивалі «Червона калина» у місті Кривий Ріг та посів І місце.
Народний фольклорний колектив займає активну життєву позицію: неодноразово відвідував зону АТО разом з волонтерами, давав концерти для захисників України.
Велику роботу проводить колектив з виховання молоді, передачі їм знання народної творчості. Тільки за цей рік у колектива було 15 зустрічей та спільних уроків з учнями шкіл м.Кам‘янка-Дніпровська, с.Водяне та м.Енергодар.
Колектив «Надвечір‘я» взяв участь у зйомках телепередачі «Фольк м‘юзик» на центральному телебаченні. Неодноразово нагороджений Почесними грамотами та дипломами за перемоги у фестивалях та конкурсах, бере активну участь в масових заходах, народних та державних святах, оглядах, конкурсах, концертах, які проводяться в районі, а також оспівує весілля, ювілеї, дні народження та інші побутові свята.
Учасники «Надвечір‘я» мають велику кількість старовинних вишитих виробів, які з успіхом виставляються на районних виставках до масових заходів та в районному історико – археологічному музеї м. Кам‘янка-Дніпровська. З 2016 року в одному із залів музею, в якому проводяться уроки народознавства для школярів та молоді, розгорнута виставка, присвячена творчій діяльності народного фольклорного колективу «Надвечір‘я» .
Ми щиро вітаємо колектив з творчими успіхами та бажаємо натхнення, творчих злетів та подальших перемог та дякуємо їм за збереження народної пам‘яті та прославлення Кам‘янсько-Дніпровського району.
Ірина Худенкова,
директор РОМЦНТі КОР