Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Ми разом – 231!

Трохи більше двох сторіч - це з погляду людського віку - це так багато, а з боку всесвіту - це зовсім мало. Саме 231 рік налічує від свого дня заснування села Велика Знам’янка.
Вже декілька років поспіль село святкує своє День народження в день релі-гійного свята – Трійці. Так було і цього разу.
Після тяжких буденних днів мешканці села, святково одягнені, нескінченними людськими потоками прямували до Будинку культури «Знам’янський», святкувати День села, де їх радо вітали організатори свята.
До свята готувалися заздалегідь. В Будинку культури було проведено косметичний ремонт. Стіни та стелі фойє виблискували білосніжною чистотою. Обабіч центрального входу в промінні яскравого літнього сонця своїм, блиском бавили око щойно викрашені двері та розмальовані стіни.
Немало зусиль для ремонту Будинку культури було докладено працівниками СБК А.О. Кустинською, Л.Ф. Бабушок, О.М. Бєсєдіною, бібліотекарем Т.С.Дудко, як художник – декоратор працювала Лариса Миколаївна Точиліна (вчитель етики художньої культури та малювання ЗОШ №3).
В призначений час розпочалась концертна програма.
…Я люблю тебе, моє рідне село,
І калину в дворі і бузок біля хати.
Цю любов до дітей, до землі, до села
Із своїм молоком віддавала мені моя мати…
Саме цими словами розпочалось свято, а продовжувалось піснею «Знам’янка моя» у виконанні вокальної групи «Колорит».
Було багато гостей. Зі словами привітання виступив голова Кам’янсько-Дніпровської об’єднаної територіальної громади Володимир Володимирович Антоненко, виконуючий обов’язки старости села Анатолій Кіндратович Кондратенко. Слова для привітання надали настоятелю храму в честь ікони Божій матері «Знаменіє» отцю Анатолію, депутату Запорізької обласної ради Володимиру Григоровичу Тарасову, депутату Кам’янсько- Дніпровської міської ради Р. Чехову , голові Кам’-янсько -Дніпровської районної державної адміністрації Валерію Валентиновичу Свєшнікову та заступнику голови Кам’янсько-Дніпровської районної ради Анатолію Івановичу Греченко.
Серед запрошених були творчі колективи: з села Водяне - «Джерело», з міста Кам’янка-Дніпровська - «Надвечір’я», «Хозяюшка», а також самодіяльні юні артисти Кам’янсько-Дніпровської школи творчості. З Енергодару на святі виступав творчий колектив з театралізованим дійством ростових кукол. Чимало концертних номерів пролунало у виконанні сольних виконавців, серед яких були: М.Б. Байдак (с. Велика Знам’янка ), Денис Якубенко (м. Нікополь), С.В. Сущенко (с.Водяне), дует Олег Левченко та Анна Степаненко (м. Кам’янка – Дніпровська).
Зі сцени лунали пісні українських та радянських композиторів різних часів, і це придавало святу особливого колориту.
З танцювальними номерами виступали: Настя Порошенко «Танець з парасольками», Софія Куліш - танцювальна композиція зі стрічкою; танцювальні колективи «Грація» та «Ритм» з села Велика Знам’янка. Вихованці дитячих садків «Альонка» та «Берізка» продемонстрували дивовижні танці, а також яркими виступами були флешмоби учнів ЗОШ №3 та №1. Неймовірний та яскравий танець виконали О. Дударев та О.Петрова.
Обласними, районними подяками, а також подарунками було відмічено працю тих, хто зробив найбільший внесок в розвиток села в області науки (школи), медицини, спорту, культури, обслузі мешканців села. Було відмічено й недільну школу, де діти займаються гирьовим спортом, прославляючи рідне село.
Привітали і ювілярів: Ніну та Петра Бєляєвих, які прожили у шлюбі 50 років, з круглою датою привітали Дмитра Федоровича Славко - йому 90 років, а Прасковія Федосіїївна Чеборьова відсвяткувала свій 100-літній ювілей. Не забули і про самого маленького мешканця села, який народився 17 травня - це Пономарьов Артьом. Привітали також наймолодшу подружню пару - Максима Мунтян та Нону Боренко, які одружилися 18 травня 2017року.
Були організовані дитячі майданчики, на яких дітлахи могли поганяти наввипередки на квадрациклах, для більш спокійних працював дитячий трамвайчик, в парку бажаючі могли випустити пару на батуті.
А скільки було продуктових магазинів – дійсно святкова ярмарка! І кожен з них, манив відвідувачів своїми особливими пахощами. Від різноманіття морозива та солодощів у дітей розбігались очі. Була на святі й знаменита Знам’янська юшка – рецепт якої надійно зберігається.
Величезний торт подарував селу депутат Кам’янсько – Дніпровської міської ради Роман Чехов. Торт був розділен між дітлахами, які з радістю вминали його за обидві щоки.
Скінчилось свято яскравим виступом, який продемонстрували виконавці файєр - шоу з Енергодару. Вони залишили за собою найяскравіші та незабутні враження.
Вміють знам’янці не тільки працювати, а й відпочивати.
…Козаками славиться Запорізький край
Живи моя Знам’янко, живи розквітай…
Україні рідній дай надію, дай!
З повагою, мешканка села Н.А. Федорук