Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Репродуктивне здоров’я - запорука майбутнього нації!

З 11 по 17 травня в Україні пройшов Всеукраїнський тиждень планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я, приурочений до найбільш зворушливих для кожної людини свят - Дня матері та Дня сім’ї. В Україні свято - День матері встановлено Указом Президента від 10.05.1999 № 489/99 і проводиться кожну другу неділю травня починаючи з 2000 р. та у цьому році святкувалось 14 травня. День сім’ї відзначався 15 травня. Людство  з  давніх-давен  усвідомило  ціну  здоров’я,  присвячуючи  цій темі мудрі  думки,  які  слугують  засобом  передачі  знань  і  досвіду старшого  покоління молодшому. З  розумінням  цінності  здоров’я  і руйнівних  наслідків  хвороб випливає думка про необхідність дбайливого ставлення до власного здоров’я. Так, давньогрецький філософ Сократ сказав: -  Здоров’я – не все, але все без здоров’я – ніщо. 
4 травня 2017 року з такої нагоди, Кам’янсько-Дніпровський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді завітав до Кам’-янсько-Дніпровської загальноосвітньої школи № 3. В рамках зустрічі для учнів старших класів було проведено відеолекторій на тему: «Збереження репродуктивного здоров’я». Захід було приурочено до свята Дня матері, Дня сім’ї.
До проведення заходу приєдналась Інна Володимирівна Шаповал - лікар-епідеміолог Кам’-янсько-Дніпровської первинної медико-санітарної допомоги. Вона підтримала тему репродуктивного здоровјя та зазначила на важливості вакцинації як найбільш ефективного інструменту захисту від інфекційних хвороб та важливих умов збереження національної безпеки нашої країни. Школярі ознайомились з важливістю планування сім’ї, шкодою абортів та їх наслідків. Учням було пояснено, для чого потрібно планування сім’ї, збереження репродуктивного здоров’я жінки та чоловіка, а також важливості створення належних умов для народження бажаних та здорових дітей, детально роз’яснено про проблеми алкогольної, наркотичної, тютюнової, комп’ютерної залежності та їх наслідків.
Відповідна робота була продовжена. Наступна зустріч з дітьми відбулась на базі КЗ «Кам’янсько-Дніпровської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат» ЗОР.
Враховуючи вікову категорію школярів, під час зустрічі з учнями, більше часу було відведено на обговорення теми: «Сім’я» та «Роль батьків у вихованні своїх дітей», “Попередження ранніх статевих зв’язків”.
До уваги школярів було представлено відеоматеріал соціального спрямування під назвою: «Сьогодні - це є твоє завтра!», в якому йшлось про здоровий спосіб життя та відмову від шкідливих звичок, які призводять до деградації суспільства. З учнями проводився пізнавальний тренінг під назвою: «Будуємо здоровий спосіб життя», який складався із чотирьох вправ, які були направлені на закріплення відповідного матеріалу та спонукали дітей до розуміння власної поведінки.
Подібні заходи також були проведені в п’яти загальноосвітніх школах району, а саме: Великознам’янській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, Дніпровській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, Іванівському НВК “Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів - дитячого садка”, Благовіщенській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 та Заповітненській ЗОШ I-III ступенів. Учні шкіл району приймали безпосередню активну участь у обговореннях хвилюючих питань з направленої теми. З ними було проведено анонімне анкетування на тему: “Проблема шкідливих звичок для учня”, метою якого було виявити в класному колективі учнів, які потребують протитютюнової, антиалкогольної та наркотичної допомоги, а також визначити ступінь актуальності даного питання.
Метою заходів, в першу чергу, є навчити молодь планувати своє життя без ризику для здоров’я, не допустити непоправних помилок у майбутньому, дорослому житті тому, що здоровий спосіб життя, відсутність шкідливих звичок, повноцінне харчування в юності – запорука збереження  на довгі роки здоров’я взагалі і репродуктивного зокрема.
Під час зустрічі з підлітками спеціалістами РЦСССДМ також були розповсюджені інформаційні буклети: «Запланований вибір», «Як ти», «Захисти своє кохання», «ВІЛ це не вирок, а певний спосіб життя», «Пам’ятка для батьків», «Дитина не іграшка» та наведені приклади зараження на найбільш небезпечні хвороби, які передаються не тільки статевим шляхом.

І.М. Пархоменко, провідний спеціаліст
відділу соціальної роботи РЦСССДМ