Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


День Цивільного захисту

Розтанула зоря досвітня, росою вкрилися поля.
Ласкава, щедра і привітна, лежить навкіл твоя земля.
Вона тобі не пошкодує свого добра, свого тепла.
І щедро хлібом нагодує, води хлюпне із джерела.
Для тебе цвітом зарясніє, птахами виповнить ліси.
Вбере долини й полонини, у квіти дивної краси.
Твоя це Мати-Батьківщина,твій дім з дитячих літ.
Звідсіль дороги і стежини, тобі лежать в широкий світ.
Л. Компанієць.

Ще з давніх часів люди дбали про безпеку життя. Актуально це і зараз. З метою формування в учнів практичних навичок поведінки у надзвичайних ситуа-ціях, запобігання травматизму, зміцнення впевненості у своїх силах та знаннях, 12 травня у КЗ «Кам’янсько-Дніпровська загальноосвітня санаторна школа-інтернат» ЗОР був проведений день цивільного захисту, програма якого була цікавою й насиченою. Для учнів було проведено різнопланові заходи:
- квест – гра «Знаю, вмію, виконую» для учнів початкової школи (вчитель Л.Ф. Гончарова);
- виступ агітбригади 10 класу з інформацією про цивільну оборону (вчитель ОБЖ Л.А. Свєчнікова);
- покази тематичних фільмів;
- комбінована естафета для учнів 5-10 класів (вчителі фізичної культури І.М. Клюєва, О.В. Клюєв, Я.Г. Низова);
- тренування по користуванню індивідуальними засобами захисту, зокрема протигазом;
- вікторина на найкращого знавця з питань про цивільну оборону (педагог-організатор Є.М. Бут та вчитель ОБЖ Л.А. Свєчнікова);
- виставка малюнків на тему «Захист людини у надзвичайних ситуаціях», 5-11 класи (художник - оформлювач Л.В. Камисова);
- організована виставка літератури з питань цивільного захисту в  шкільній бібліотеці;
- тематичні класні години;
- проведення практичних занять з надання першої медичної допомоги постраждалим, гасіння пожежі (багаття), евакуації з навчальних кабінетів закладу освіти.
Почався день цивільного захисту із загальношкільної лінійки, на якій директор школи М.Г. Пархоменко ознайомив учнів з основними завданнями дня ЦЗ, розповів про формування у дітей свідомості відчуття особистої та колективної безпеки, обов’язкового дотримання правил безпечної поведінки та практичну перевірку готовності школи до ефективних заходів щодо захисту учасників навчально-виховного процесу в разі виникнення надзвичайних ситуацій.
У грі «Знаю, вмію, виконую» прийняли участь учні та класні керівники 2-4 класів. У школі та на пришкільній території: у альтанках, на ігрових майданчиках,центральній алеї, біля шкільного фонтану були розташовані станції «Художня», «Кінозал», «Загадкова», «Ігрова», «Світлофор», «Димова завіса», «Айболить», «Смілі та умілі», «101». На них діти показували свої вміння, знання, відповідали на запитання вікторин, малювали, відгадували загадки, дивилися мультфільми з цивільної оборони, виконували практичні завдання з рятування з задимленої території, вчилися одягати протигаз.
Учні проявляли витримку, кмітливість, ерудицію,дисциплінованість,активність. Велику допомогу у проведенні гри надали учні 11 класу (класний керівник Т.В. Курлапова). Старшокласники відповідально і ретельно підготувалися: вони предстали перед учнями в образі пожежників, медичних сестер, військових, поліцейських, тренерів та інструкторів. Випускники змогли самостійно організувати роботу на кожній станції. Хотілося відзначити Є. Камисова, А. Дупліка, А. Зегер, П. Конєву, Д. Овчатова, Н. Камисову, А. Петренко, М. Тоцьку, А. Величко, К. Погорелєнко, О. Лебедєва, В. Владімірова, А. Глєбова, Є. Александрову, О. Дунаєва, А. Мєзенцеву, К. Гуржий, К. Адамович.
Учні початкових класів показали гарні результати на всіх етапах гри, отримали нагороди. Цей день запам’ятався, як один з найцікавіших, найвеселіших, найуспішніших в житті кожного учня.
На спортивному майданчику між учнями 5-10 класів була проведена спортивна естафета з елементами ЦЗ, у якій учні показали злагоджені, чіткі командні дії під час надзвичайної ситуації.
Завершенням проведення дня ЦЗ стала підсумкова лінійка. День цивільного захисту був проведений на достатньому організаційно-методичному рівні. Успіх його великою мірою залежав від його підготовки, чіткого керівництва, підбору заходів та правильного визначення складу учасників. Педагоги обмінялися досвідом роботи з питань безпеки життєдіяльності, а школярі отримали багато корисної інформації та закріпили її на практиці. Сподіваємося, що набуті знання стимулюватимуть до дотримання правил поведінки на вулиці, допоможуть не розгубитися у надзвичайній ситуації та зберегти життя.

Євгенія Бут, педагог-організатор
Любов Гончарова, вчитель початкових класів