Главная
Курс обмена валют


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


«Поговоримо про дружбу»

Під таким гаслом з 5 травня по 12 травня 2017 року проходив тиждень психології в Кам’янсько-Дніпровській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3, мета якого створення умов для формування психологічної культури учнів та педагогів, покращення психологічного мікроклімату в школі.
У програмі тижня психології відбулося дуже багато цікавих заходів, творчих конкурсів та завдань. Учні школи, батьки, вчителі і працівники школи мали можливість взяти участь у цих заходах. Всі щодня знайомилися з цікавою інформацією психологічного змісту, яка допомагала ближче познайомитись з незвичайною наукою психологією, пізнати себе, цікаво та з користю провести час. В інформаційно-пізнавальному віснику «Шкільний психолог» була розміщена інформація, яка стала корисною для школярів, вчителів і батьків: «Типи темпераменту», «Зони спілкування», «Поради батькам першокласників», «Шляхи послаблення стресу» та ін..
У конкурсі плакатів «Найкраща мить з життя мого класу» брали участь учні 1 – 11-х класів. Фотографії зі шкільного життя говорили про доброту, повагу і турботу. Роботи виявили творчий потенціал дітей, були різноманітними, цікавими, яскравими.
Конкурс малюнків «Мій клас найкращий», проведений серед учнів 1 – 4-х класів свідчить, що дитячий малюнок здатний відверто і об’єктивно розкрити внутрішній світ малюка. У своїх малюнках діти показали творчий потен-ціал, можливості, розказали про свої мрії та надії, які надихатимуть їх на нові творчі звершення в майбутньому.
Акції «Дерево мрій», «Стежка сподівань», «Рушник побажань» дали можливість учням школи розказати про свої мрії та сподівання, які формують навички конструктивного спілкування, самовираження, дружнього відношення до оточуючих. Випускники на «Паркані побажань» висловлювали подяку школі, вчителям, класним керівникам за набуті знання та турботу.
Стіннівки «Це цікаво!», «Кожна людина - Всесвіт» підготували учні 10 -11-х класів. Говорили про світло галактик і світло людської душі… «Не можна осягнути істину розумом, не маючи внутрішнього духовного світла. Людська душа і Галактика живуть за одними і тими ж законами. Внутрішній світ кожної людини такий же незвіданий, як і Всесвіт».
Було проведено акцію « Пошта таємного друга «Скажи мені, хто твій друг». Дружба - це підтримка, вміння вислухати і порадити, знайти важливі і корисні слова.
Мета акції «Посмішка» ( «Ви ще не посміхались? Тоді ми йдемо до Вас») – донести, що людина щаслива, коли в неї щира посмішка і ясний погляд. Той, хто посміхається, легше йде по життю. Посмішка може створити справжнє диво! Посмішка - як візитна картка, знак якості в ставленні однієї людини до іншої, індикатор відкритості, готовності до спілкування.
Заходи, проведені в школі , порадували дітей. Було захоплююче і весело. Діти із захопленням і подивом спостерігали, приймали активну участь. Вони не тільки розважалися, а й навчалися в ігровій формі, пізнавали навколишній світ, розширюючи кругозір, розкриваючи свої індивідуальні здібності і творчий потенціал.
Тематичні консультації «Як набути навички розуміння і сприйняття близьких людей?», «Що робити, коли життя здається похмурим?» та ін. проводилися психологом школи.
Психологічна акція «Серця, наповнені любов’ю» проходила з підвищенним настроєм. Дуже добре, коли з’являються сили і наші серця відкриваються, коли можна творити добро, коли є можливість зробити когось щасливим. Відкриваючи серце, людина схожа на маленьке сонечко, даруюче тепло. При достатку любові не може бути місця болю, тузі, образі, злості або ненависті. 
Новинки та цікаву літературу учні, вчителі, батьки мали змогу побачити у шкільній бібліотеці, де відбулась виставка психологічної літератури, яку підготовила завідувач бібліотеки Рак Алла Вікторівна.
Проведення тижня психології має велике значення для підвищення психологічної культури, розуміння самого себе як особистості, усвідомлення свого місця серед людей, формування навичок рефлексії, навичок конструктивної взаємодії з навколишніми, розвиває комунікативні здібності, упевненість у своїх діях, виховує культуру поведінки.
Всі свої побажання, враження та привітання учні, батьки й вчителі мали змогу висловлювати та обговорювати як при особистому спілкуванні, так і писати в скриньку довіри та на стенді акції «В світі доброти повинно бути більше», які працювали весь цей час.
Неодмінними супутниками творчого процесу стали гарний настрій, активні обговорення та дружні посмішки. Тиждень психології став справжнім святом для душі, де були застосовані всі види психологічної роботи в школі, що дало змогу всім учасникам педагогічного процесу стати єдиним цілим і цікавими та більш близькими в спілкуванні.
Ірина Куранова, психолог школи